Ivan Viceník, Krby Victory s.r.o.

16. aug 201984

Dobrý deň. Po viacerých rozhovoroch a presviedčaniach s kamarátmi, čo stavajú, sa chcem napriek tom, že skutočne nerád o niekom hovorím v zlom, podeliť s Vami o našu skúsenosť s týmto pánom: http://www.modrastrecha.sk/catalog/vendor/krbyvictorysro/ (Ivan Viceník, Krby Victory s.r.o., Botanická 2 Trnava). Niekedy začiatkom tohto roku sme s manželkou začali riešiť výstavbu krbovej vložky do našej novostavby. Dlho sme čítali, vyberali, rozhodovali sa a aj pár krbových showroomov navštívili, než sme sa konečne rozhodli aký krb chceme. Ostávalo už len vyriešiť samotnú výstavbu, na ktorú sme si cez internet našli spomínaného pána Viceníka (bol to prvý a posledný "neoverený" pracovník na našej stavbe). Pri podpisovaní zmluvy o dielo bolo samozrejme všetko v najlepšom poriadku, problémy sa však ukázali hneď pri realizácii. Vlastne od prvého dňa kedy priviezol vložku vážiacu cca 170 kg a sám ju nevedel do stavby dostať- vtedy mi samozrejme nerobilo problém mu s tým aj s mojim starým otcom pomôcť- veď sa robilo "na našom"...Podozrivé mi začalo byť to, že si odo mňa začal pýtať elektrické náradie na výstavbu- uťahovačku, flexku (doteraz som ju nedokázal očistiť od lepidla, tak ju zašpinil, ešte ani tie kotúče nemal... Jeho práca vyzerala skutočne neprofesionálne a naozaj neodborne- krivé, doslova polátané, pravý uhol tiež neznámi pojem. Spoluprácu s ním som ukončil ešte v štádiu obstavby "lepidlo-sieťka" aj napriek tomu, že v zmluve bola dohodnutá aj omietka s mramorom. Dôvodom bolo neustále predlžovanie dokončenia prác, nedvíhanie telefónu, výhovorky o pokazenom aute a nedodanom mramore a neviem čom všetkom. Dokonca aj rohovníky osadil tak, že sa bočné dvierka nedali otvoriť. Mramor sme boli dohodnutí, že mi pošle fotku konkrétneho kusu, z ktorého sa bude rezať pre nás na odsúhlasenie, čo aj urobil, no na montáž doniesol nejaký úplne iný (to si nakoniec aj priznal). Vtedy mi došla trpezlivosť a pána Viceníka som poslal zo stavby preč, s tým, že si zvyšok dorobím sám.
Keby príbeh končil tu, určite by som o tom nepísal verejne. Lenže telenovela pokračuje. Po cca pol roku používania krbu sa pokazilo otváranie bočných sklenených dvierok a krb sa tým pádom nedal vyčistiť. Obrátil som sa preto s reklamáciou na pána Viceníka, ktorý mi samozrejme moje číslo nedvíhal (ktorýkoľvek deň a hodinu takže náhodu v tom nevidím) no číslo, ktoré nepoznal zdvihol po prvom zazvonení. Povedal mi, že na to teraz nemá čas a že do 30-tich dní mi dá maximálne nejaké vyjadrenie od výrobcu. Keď som povedal, že dám vec na SOI, tak mi len povedal, že sa vydierať nenechá a tým náš rozhovor skončil. Momentálne čakáme na vyjadrenie SOI- všetky podklady o kúpe, zmluve a mailovej komunikácii majú, tak uvidíme ako sa to vyvinie.
Ako som hovoril na začiatku- veľmi nerád o niekom zle hovorím, no chcem len vystríhať ostatných pred takto jednajúcim človekom aby si ušetrili toľko nervov, čo som s ním zažil ja.
Prosím aj ľudí, čo s pánom Viceníkom majú dobrú skúsenosť aby ju určite napísali- možno sme takéto jednanie zažili len my a je to výnimka; mne to tak už ale nepríde.
S pozdravom Martin Čillík.

 • Dobry den pan Cilik,
  pridavam svoju skusenost s Ivanom Vicenikom, takzvanym krbarom.
  Ja som bohuzial dostal na Vicenika odporucanie od znameho, tak som ho povazoval za odskusaneho...

  Uz len fakt, ze Vicenik nie je v cechu krbarov, nam malo obom byt ponaucenim.
  Mne bol montovat krb a nerezovy komin v novostavbe, ktora je postavena systemom montovany drevodom!
  Namontoval mi rohovu krbovu vlozku, ktora bola od zaciatku chybova, stale sa otvarali dvierka smerom dohora. Stacilo len viac podkurit a dvierka sa samovolne otvarali. Ked sme to reklamovali, tak sa stale na nieco vyhovaral, ze nevieme poriadne zatvarat dvierka atd. Po niekolko mesacnom urgovani nakoniec povolil, ze to da do poriadku, ze objedna nove zavazia na dvierka a pride ich namontovat. Potom sa po nom zasa zavrela zem a zavazia som si musel ist osobne zobrat do predajne a ti mi poslali svojho technika, aby to opravil. Tu by pribeh tiez mohol skoncit, ale bohuzial sa iba zacal.

  Prisiel ku nam revizny technik, aby urobil reviziu komina potrebnu ku kolaudacii. Vratil sa z povaly so sokujucou spravou, ze na tento komin mi neda reviziu ziadny technik!!!!! Vicenik mi totiz na 200 mm vyvod z krbu napojil komin s rozmerom 150mm!! Co stavebna norma ani montazny navod nepovoluju. Nemal na to ziadny dovod, je to novostavba a miesta na komin je dostatok. Ani ma na to pri montazi neupozornil, ze dava redukovany komin. Ked mu revizny volal(mne samozrejme nedviha), preco to urobil, tak mu vysvetlil, ze to tak robi bezne a nikto s tym nema problemy...!!
  Opat bombardovanie telefonatmi, aby to prisiel okamzite opravit, nech si 150 mm komin necha a donesie ten spravny. Odpoved od Vicenika: on na to nema peniaze kupovat novy konim, ze ked sa mu podari predat ten stary, potom to moze prist vymenit. Opat sa vytratil a je vytrateny aj ked som mu navrhol, ze ja ten novy kupim, on ho mamontuje a podpise mi uznanie dlhu, ze mi dlzy peniaze. Jasne, ze som mu vzdy volal z ineho mobilu, inak nebola sanca sa dovolat.

  Zaver: uz presiel rok a ja stale nemam kolaudaciu. Budem si musiet vymenit komin na vlastne naklady. Na Vicenika som podat trestne oznamenie za podvod, tak som zvedavy, ako s tym nase sudy nalozia.

 • Sponzor fóra
 • ... hm, smutné. Pritom stačilo napísať jeden e-mail, či zavolať na cech kachliarov a mohli ste sa vyhnúť problémom. Áno, ani cech nie je zárukou kvality, no aspoň by ste mali možnosť sťažovať si a riešiť problém.

 • @reward  A ten mail stačilo napísať Vám alebo kde? Mám priateľov aj rodinu, ktorí teraz stavajú a taktiež riešia vykurovanie krbom tak aby som vedel poradiť... Možnosť sťažovať sa a riešiť problém mám aj teraz, zmluvu o dielo mám, potvrdené príjmové doklady tiež; už len počkať na vyjadrenie SOI a môžem riešiť spor súdnou cestou ( na dlho, ale ja mám čas...)
  @ivan_neurocny  Ja som aj tušil, že nie som jediný, ktorý mal s ním takúto negatívnu skúsenosť. Je to veľmi smutné, že takýto "majstri" chodia po svete. Reklamáciu som si tiež musel riešiť sám s výrobcom, on "na to nemal čas". A kvalita práce...som geodet, nie murár ani krbár ale rozhodne by som to vedel spraviť lepšie ako on, čo sa za krbára vydáva...veď len to otváranie bočných skiel hovorí samo za seba...keď som mu povedal, že sa nedá kvôli jeho rohovníkom otvoriť krb, tak len hľadel ako vyoraná myš. Jedno poobedie strávil urazený u mňa na stavbe len upratovaním si svojho náradia, keď som mu povedal, že by svoj vercajk mal mať a nie si požičiavať odo mňa...No hovorím, nerád o niekom zle, ale čo je moc je moc. Nech vedia aj iní na čo si dávať pozor.

 • @martincillik  Ja nie som Cech, som len jeho členom. Skúste kancelaria@cechkachliarov.sk , tam by minimálne povedali: pozor, toto môže byť problém!

 • Pan cilik to všetko pekne čo ste napisali. Dobre viete že náradie som mal v tej dobe uzavreté na stavbe u človeka čo odišiel na dovolenku a nezaplatil mi za pracu, lebo si vymyslel už pobjednani realizácie stavať na viac polmetra komina na čo bolo už potrebné lešenie po red stavbou sa robili merania že to vyjde ďalej ako 2 m od štítu keď som začal stavať tak mi to vyznacil kde začať keď som posielali krov som zistil že to vyznačil o 10 cm bližšie a už to nebolo 2 m čo mu vadilo a muselo sa ísť vyššie s komínom ako štít, čo sa samozrejme predĺžilo a nezaplatil mi preto za stavbu, nato som išiel stavať k vám kde som vám postavil krb po znásilňovanie a nedoplatok mi za prácu za to že som meškal s prácou cca 2 týždne,aj keď som popri tom ochorel a niekto mi úmyselne zničil auto, odchádzal som zo stavby niekedy aj o 4 rano, už keď bolo hotové ste o povedali že tie spodne lišty si dáte sám a tak ste mi nezaplatili, v tej dobe mi niekto okrem iných umyselne zničených veciach na vozidle prekrutil a zlomil tak skrutky na kolese, ktoré mi skoro vyletelo počas jazdy a viezol som pár hodín pred tým matku na návštevu, čiže nemusel ublížiť len mne ale aj jej či náhodnym okoloidúcim. Keď sa niekomu nepáči že robím dobrú prácu a lacno a nepropagujem správneho výrobcu že nie všetko drahé za tie peniaze aj stojí ,cestu ako znepríjemniť človeku život si vždy nájde, a pán neuročný nech sa tu nevyjadruje na moju osobu pomocou invektív ako adolescent čo mení každý rok firmy ako frajerky. Na jeho problém som mu navrhol úplne jednoduché riešenie nastavenie 1m komína ktoré on odmietol a chcel aby som mu demonštroval a postavil iný komín ???
  Dvierka na krbovej vlozke keď mu tam v ňom kúril hocikto, kto tam akurát staval aj taká vlozka má návod na obsluhu, či ho vôbec čítali, bolo to v zime iný zdroj tam nemali drevo vlhké viem si predstavit ako ju tam prezhavili s otvorenými dvierkami, nestalo sa prvý krát....je zaujímavé že zrovna do mňa sa niekto takto nadmieru aktivne verejne obul a dehonestuje za toto...jedna zlá info správy viac ako desať dobrých vsak ze. Viac sa tu nemienim k tomuto už vyjadrovat.

 • Slová ktoré mi pri písaní vygeneroval sám mobil a nechodia sa k textu si ľahko domyslieť nečítal som po sebe a neopravoval slovíčka

 • 3 krát mi porozbijali reklamu na obchodnej kancelárii? , úmyselne hádzat povolená pod nohy. Niekto tvrdí že náhodne na mňa prišiel ??? Na náhody už v tomto smere neverím, na takych čo mi úmyselne nezalaplatili a ináč zneprijemnovali prácu doplácali aj ďalší zákazníci, nie je sranda cestovať niekde za prácou cez pol slovenska a nezaplatil mu či stlačiť cenu potom doslova na minimum lebo vie že ju musím zobrať a spraviť,človeka ustvat a pomaly tak doslova zlikvidovať firmu. Tlieskať vám?

 • Ten panáčik čo Vám tvrdil že na 200mm sopuch musí byť 200 mmkomin bude nejaký úradník,mám krb 200mm,komín 150mm už 15 rokov ,kurín v ňom denne ,je akumulacny nemá s tým žiadny problém..dnes je žiaľ taká doba že ľudia skôr uveria navonanemu panáčikovi co dáva nesmierne dôležité pečiatky ako človeku čo niečo robí 😙😋 ale mne keby začal niekto sibrinkovat nejakou zmluvou na primitívny krb ,či komín tak by som mu ju jednoducho roztrhal pred ním a hodil do koša.Mal som takého zákazníka-ucitel bol,tiež sa tak hádali o slovíčka,zmluvu mi ukazoval čo má nútil podpísať,tak som ho prosil nech mi ju ukáže,keď mi ju dal do ruky tak som ju pred jeho vypucenymi očami roztrhal...a odvtedy mám s ním pokoj..

 • Poučenie:Nikdy nič nerob pre človeka ktorý stavia dom a ešte popritom chodí po dovolenkách.je to obyčajný prespekulovany vidriduch.mal som takého v lete dovolenkoval ,na jeseň chcel strašne robiť...tak som mu povedal nech si robí sám ,že teraz nemám čas ja ,od takých na kilometre preč....A najväčšia sranda že súhlasil s ponukou ,začal som pripravovať veci a potom mi zavolal (po 2 mesiacoch) ,že má lepšiu ponuku že či spustím z ceny....samozrejme som ho odmietol,potom som videl ako sa tam v zime trápil s nejakými gumkacmi...

 • Nechcem nejako zasahovať do vašich sporov,ale chyba bude možno aj na oboch stranách.Za 1.keď idem niečo stavať,tak si overím,či daná firma má nato oprávnenie a preverím si jej prácu.Za 2.spomenutá firma nemá v predmete podnikania kachliarstvo,takže nemala by ani stavať takéto veci.
  P.S.čerpal som z obchodného registra,takže ak mám zlé info.,tak sa vopred ospravedlňujem spomenutej firme,

 • @ivantt  Pán Viceník, už z Vášho písomného prejavu je zrejmé aký máte prístup aj ku Vašej práci- diletantský... Na stavbe ste mi pri požičiavaní mojej flexky hovorili, že ju máte pokazenú a musíte si kúpiť novú a nie že je zamknutá na inej stavbe, Vami dodaný mramor nebol ten, na ktorom sme sa pôvodne dohodli (mám fotky a maily), dvierka na bočné otváranie nešlo pre Vami urobenú krbovú obstavbu otvoriť (na to som Vás musel upozorniť ja...), nedoplatok za Vašu prácu bol kvôli tomu, že ste nedodali mramor a koncovú pucovku a mne vznikli dodatočné náklady za odstránenie chýb vo Vašej práci. Apropo; ako stojí moja reklamácia pokazeného otvárania? Poštu ste neprebrali, 30 dňová lehota na (akékoľvek) vybavenie je tiež dávno za nami... Zákazky si tiež vyberáte sám, ja som Vás nenútil. Vedeli ste, že stavba sa nachádza ďaleko od Vášho sídla firmy a nebol to pre Vás problém, auto sa Vám tiež zázračne za 4 hodiny od telefonátu opravilo a prišiel ste... Ani ja na náhody neverím. Rozhodne mi nie je vlastné uchyľovať sa ku násiliu a odsudzujem takého správanie, ale že Vám niekto trikrát cielene rozbil reklamu tiež o niečom hovorí. Vzhľadom k tomu, že nie ste schopný sa postaviť k problému ako chlap čelom, budem musieť, aj keď veľmi nerád, riešiť náš spor všetkými legálnymi spôsobmi. Ale stále Vám dávam priestor na mimosúdne vyriešenie sporu, myslím že to by bolo pre nás oboch najjednoduchší spôsob. S pozdravom Ing. Čillík

 • @ivantt  Vidím, že máte kopu práce s obhajovaním Vášho "dobrého mena" keď ste si dal záležať a Vaše pôvodné príspevky v tejto diskusii ste ako tak poprepisovali do zrozumiteľnej reči. Žiaľbohu čas na riešenie mojej oficiálnej reklamácie ste už nenašli. Je toto prístup hodný skutočného odborníka? Správa sa takto firma s dobrým menom? Vidím, že nie som jediný, kto má s Vami negatívnu skúsenosť. V úvodnom príspevku pri zakladaní vlákna som prosil aj ľudí do dobrou skúsenosťou s Vami a Vašou prácou o vyjadrenie; môj prístup je férový na rozdiel od toho Vášho. A len prosba na záver: nezakladajte si nové účty a nehodnoťte sám seba aby ste si napravili reputáciu. S pozdravom Ing. Čillík

 • P Cilik ja sa k vám už vyjadrovať k vašej arogantnej povyseneckej osobe, keď človeka viete iba hodnotit podla nejakých nepodstatnych veci čo svedčí o vašom prístupe k ľuďom a životných situácii, ( a máte k tomu naozaj po viacerých stránkach veľmi ďaleko aby ste mohli na niekoho poobzerať z výšky a pohodla toho niekoho hodnotiť a správať sa ku komukoľvek) raz sa vám všetko vráti ja Vás tu už riešiť nebudem. Slovo farizej je hadam pre vás v zrozumitelnej forme a správne slovo na Vás. To je všetko.

 • Sponzor fóra
 • P Cillik ako nadmieru inteligentny človek (ak nie hneď poloboh) ked verejné sudite, by ste mali pochopiť že bočné otváranie pri trojstrannej vložky slúži na čistenie a nie na prihlásenie do ohniska, chcete reklamovať za čo ste si nezaplatili a spravili vlastný zápach do diela.

 • sice mimo temu, ale posledný príspevok je za 100 bodov 😃
  "prihlásenie do ohniska, zápach do diela" . Normálne si to predstavujem niekde na internetoch: Would you like to log in fireplace" 🙂

  To nevymyslis, to je autocorrect

 • @ivantt  Vy ste hovorili, že pán Neuročný používa invektíva? Farizej, poloboh a arogantná povýšenecká osoba sú potom čo? Považujem to za hrubú urážku mojej osoby. Žiadam od Vás niečo nad rámec zákona keď chcem aby ste v 30 dňovej lehote vyriešili moju reklamáciu- akýmkoľvek spôsobom. Vy ste však zahrali mŕtveho chrobáka a nereagovali ste okrem jedného mailu nijako. Prikladám ho aby bolo zrejmé, že mi bolo a je jasné, že bočné dvierka sa používajú na čistenie a podľa toho som aj konal. Otváranie sa pokazilo aj napriek tomu. Môj zásah do diela bol nevyhnutný aj vzhľadom k tomu, že ste obstavbu krbu vykonal nadmieru fušersky a práve to bočné otváranie (a teraz myslím na obe strany krbu) nešlo použiť. Vy ste osadil omietkové rohovníky tak nízko, že dvierka cez ne nešlo otvoriť. To považujem za hrubú chybu diela, a aj preto som ukončil s Vami spoluprácu. To že ste doniesol mramor, ktorý nebol dohodnutý ste si tiež slovne uznal. Dokonca ste sa hrali aj na takého odborníka, že dokážete odrezané hrany mramoru na stavbe vyleštiť, stačila by Vám k tomu len tá moja flexka... Skúste obhájiť Vaše konanie a vysvetlite prečo ste do dnešného dňa moju reklamáciu neriešil. Ako je možné, že napriek riadne uzatvorenej zmluve o dielo (v ktorej je záruka na krbovú vložku mimochodom stanovená na 5 rokov) a príjmových dokladoch (taktiež súčasť prílohy aby nebolo pochýb, že som za niečo nezaplatil...) ste nekonal? Jediné, za čo som Vám nezaplatil bol práve ten mramor, ktorý ste si vzali späť a nerealizovaná finálna omietka. Na Vás neplatia zákony? Vy ako zhotoviteľ nemáte povinnosť reklamácie riešiť? Okrem toho, nie ste vyučený kachliar a takéto stavby nemôžete realizovať. Žiaľbohu dozvedel som sa to neskoro na to aby som mohol niečo zmeniť. S pozdravom Ing. Čillík

 • No keby ste bol taký korektný a ukázal koľko ste mali zaplatiť za stavbu krbu s troch stran presklenenou vlozkou s výsuvom a nerezovym komínom. Zaplatiť za stavbu krbu a montáž nerezoveho komínom 2900.- eur ? Ešte mi zostal pre vas mramor za ktorý má stal so vsetkymi nakladmi 370.- eur .
  Takže vy máte postaveny krb s nerezovým kominom blízka z troch strán predĺženie s výskumom mínus vyplateny mramor za čo som zinkasoval spolu 2530.-eur !!!

 • Mínus náklady cestovanie cez pol slovenska 200.- eur
  Takže za vás krb s komínom mi zostalo spolu 2300.- eur za túto cenu máte postavený krb aj s komínom....

  !!! 2330.-EUR !!! MATE POSTAVENY KRB AJ NEREZOVY KOMIN !!!

 • Už som tu písal že neprepisujem a nekontrolujem slovíčka ktoré mi generuje pri písaní mobil...občas sa stane že dá takéto humorné spojenia 🙂 🙂 a toto je nie za sto ale za 1000 bodov

 • @catscan

  Už som tu písal že neprepisujem a nekontrolujem slovíčka ktoré mi generuje pri písaní mobil...občas sa stane že dá takéto humorné spojenia emoticon emoticon a toto je nie za sto ale za 1000 bodov

 • Pokiaľ podľa príjmovej o ste zobrali zálohu tak to je ak dobre vidím 2900€ a ostatné objednávateľa zákazky nemusí zaujímať čo a aké máte výdaje ztoho vy. Ak sa raz dohodne niekto na zákazke tak by sa mal aj toho držať,tým myslím na kvalitu práce a dodaného materiálu podľa dohody. Ak objednávateľ má výhrady proti kvalite práce a materiálu tak vykonávetel diela v rámci reklamácie musí závady odstrániť na vlastné náklady.

 • @martincillik

  Máte to za 2330. Stavba krbu a nerezoveho komína - a ešte máte tu drzosť tu vypisovať a sťažovať sa .... to tak toto akože nie je čisto úmyselne likvidacne mi chcete nahovárať ???

 • A tu smiešnu sumu za to vsetko ste zaplatiť museli lebo ináč by som so stavbou ani nezačal ....

 • @ivantt  Nehnevajte sa, ze mate vobec tu drzost takto argumentovat. To, ze ste museli cestovat niekam je len a len Vas problem, snad nechcete povedat, ze Vas donutili zobrat zakazku, ktoru mate "cez pol slovenska". Obhanate sa cenou, ale pointa je niekde uplne inde - ak by ste sa dohodli na 1 (JEDNOM) Eure alebo na 50000 Eur, tak ta robota musi byt odvedena riadne, kvalitne a vcas. Stalo sa mi, ze som sa v objednavke pomylil a potom som pol zakazky tahal zo svojho vrecka, ale majitel o tom ani len netusil - pretoze majitel si zaplatil a jeho nezaujima, kde je chyba, co sa pokazilo, co sa stalo atd... - jeho zaujima len jedno - odovzdana praca podla dohody. Pana Cillika nepoznam, nezastavam sa ho, ale prosim Vas uz na pohlad je evidentne, ze tu nieco nehra a problem bude skor na Vasej strane. Ved preco sa ktomu nepostavite chlapsky a zodpovedne? Tymito argumentmi si len skodite

 • @ivantt  V skutočnosti som vám dal na ruku 3000€ ale momentálne nemôžem pridať fotku toho 100€ príjmového dokladu lebo som v práci. Vaše náklady ma skutočne nemusia zaujímať, ak ste dopredu vedeli o nákladoch spojených s cestovaním, mali ste si ich uplatniť v cene za dielo. Mramor ste doniesol iný než na akom sme sa dohodli a že Vám ostal je Vaša chyba- mali ste sa držať dohody. Navyše to bol na hranách neleštený mramor, bol to len hrubý neopracovaný rez, ktorý ste mi chceli nechať na krbe keby som Vás nebol upozornil. To, že sa mramor a kameň všeobecne leští pod vodou a špeciálnou pastou a nie flexkou ako ste chcel Vy je už len kvapka v mori chýb, ktoré ste pri výstavbe spravil. S platením nemám problém, na stavbe som mal skutočne mnohých majstrov a žiaden so mnou nemal problém s platbou, ani s platbou vopred na zálohu. Aj Vám som dal peniaze dopredu...A keď tak: cenníková cena vložky v čase realizácie 1700€, nepoužívali ste superizol ale lacenjšiu Silcu cca 8m 2, komín podľa Vášho mailu 580€, plus lepidlo sieťka a rohovníky, ktoré znemožnovali otváranie... Otázka však zostala nezodpovedaná; ako chcete vysvetliť neriešenie reklamácie? Mimochodom Vaše telefónne číslo je pre mňa stále nedostupné...

 • @catscan
  To je pekne od vás ale pointa je v tom že cena bola dohodnutá iná !!! MNE ešte zostal mramor čo som vyrezat kamenárom ich zamestnanca som v nedeľu vytiahol do práce a mal som pocit ako by bol niekto ešte sklamaný že som s tým na stavbu stihol prísť. Celý problem sa tu otaca úplne iným smerom....Takže aj vaša reakcia je úplne o niečom inom a chápem vás aj vašu reakciu keďže ste nie úplne informovaný o čo vlastne ide...

 • Myslíte že som nerátal s cestovným? Myslíte že som za 2900 išiel stavať taký krb obložených mramorová aj internetovým komínom. Ja chápem vašu snahu podať vás názor proste asi máte interes riešenie sporov druhých osôb ale problém je úplne niekde inde aj príčina toto sú len následky aj pán cillik sa ocitol v tomto iba ako sucast. a nezainteresovanej osobe sa môže zdat že on je hlavný problém a jediná osoba v tomto spore, ale on tiež je len súčasť úplne iného problemu úplne iných osôb. Pána cillika aj tak vnímam ani by som sa k nemu nevyjadroval keby som náhodou nenatrafil na jeho nadmieru intenzivne aktivity voči mojej osobe na verejných internetových portaloch, akoby mal za to niečo ešte na stavbe zadarmo či pod cenu , striech okná (: ale nie som tu preto aby som sopekuloval o normálnej aktivite a prekrucaniu p.cillika ale ozrejmil situáciu pre niekoho kto už si dal tu námahu a ide sa vyjadrovať k danej veci na základe pár dezinformacnych príspevkov.

 • @ivantt  internetovým komínom (: opäť si krásne a tuším aj vystizne zahral automat výberu slov, mal byť nerezovy

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Navrhujeme a montujeme úsporné kúrenie šité na mieru stavby. Komplexné a individuálne riešenia v oblasti voda, plyn, kúrenie.
  Výroba a predaj kvalitných drevných eko brikiet LES, predaj výberových eko peliet LES v kvalite A1 a A2, predaj doplnkového sortimentu.
  Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov