Hlučné tepelné čerpadlo u suseda - ako sa brániť?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opýtať, sused ma tepelne cerpadlo bývame tu druhu zimu a už minulú zimu som mu vravel že mu hučí ceropadlo a v noci sa neda spat. Jeho odpoved že on to nepočuje a vraj stalo veľa peňazí a on to nevyhodí. Podotýkam že cerpadlo je nasmerované na moj dom a sme vo štvrti kde je aj plyn čiže nechapem prečo si dal tepelne cerpadlo. Všetci dookola majú plynový kotol. A teraz otázka. Dá sa nejak tato vec vyriešiť ? Keď podľa suseda je všetko OK. Už mám take nervy že mu ho kladivom roz...bem. 😡 Keď som meral hlučnosť tak podvečer a to nebola ešte ani poriadna zima som nameral hlučnosť 56 decibelov.
Odpovedať
1
2
@mikazibanejad preco ked vidis klimatizacne jednotky to je OK????
Odpovedať
@gkrivanek ale tu plyn je, všetci majú plynový kotol iba jeden trut si dá cerpadlo a koľko ide ušetriť sa vytešuje a znepríjemňuje všetkým život. A o tom je tato téma.
Odpovedať
@artez to chapem. Ale jeho vobec, jedine ked s nim aj chladi
Odpovedať
@gkrivanek to si kde čítal? prečítaj si ešte raz len som porovnal cenu za investíciu na TC s mojou spotrebou čisto na elektrinu nič viac @jarosujo čo ja mám spoločné s plynom ked ho nemám
Odpovedať
Profilova fotka
@artez len ten jediny sa bude smiat ked raz nebude plyn, to ze nema plyn je jeho volba, kazdy ma pravo sa rozhodnut s cim bude kurit, nemusi byt ovca ze sak vsetci tu maju plyn tak aj on musi mat. Ja mam plyn dotiahnuty na pozemok aj pripojku ktoru som neplatil ale aj tak by som si plyn nedal, nechcel som. Ja TC nemam, mam elektrokotol a klimu
Odpovedať
@psychx ... ale on sa rozhodol, že bude hlukom obťažovať susedov.
Odpovedať
@psychx o mne zas kolegovia hovoria , že som odporca plynu ,preto že ho nemám, oponoval som prečo všetci nemáte pohon auta na plyn? ved je s ním lacnejšia prevádzka , prečo nekupuje každý diesel ale benzín je skôr jasné komu sa čo kedy oplatí finančne, @roboza v práci máme extra výkonnú klímu 50kW nikto ju nepočuje cez zavreté okná , tak čo to rachoce susedovi
Odpovedať
@rkorba áno TČ musí byt v projekte (tak to mame aj my) a sused to musel podpísať
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac tento týždeň sa k tejto téme vyjadroval náš prihriaty premiér. Ak nám rusi zavrú kohútik, o 100 dní sme bez plynu. Reverzné toky dokážu nahradiť hlavnú trasu cez Ukrajinu len čiastočne, nepokryjú celú spotrebu. A napätie medzi Ruskom a Ukrajinou by sa dalo krájať, takže s tými fialkami to nemusí byť celkom pravda...
Odpovedať
@jakino síce tu táto hrozba je ale mam na to aj taký názor, že tí rusy majú toho plynu priveľa a preto ho predávajú. Zisky z predaja tvoria celkom príjemnú časť ich rozpočtu. Ak by nám to zavreli tak aj oni prídu o prachy. Môžu si myslieť že sa im to oplatí no vedia že keď ten plyn nepredaju, nezarobia. A to nehovorím o tom že plyn je pri ťažbe ropy odpad. To nemám ale potvrdené (JPP).
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@igor256 vyvážať budú , to teraz nie cez územie Ukrajiny, to je pre nich strategické územie, chcú tam mať stále vplyv
Odpovedať
@artez aké je zloženie steny, cez ktorú to čerpadlo počuješ? 375 mm pórobetón + 120 mm polystyrén, či niečo podobné?
Odpovedať
@psychx Ked sa plyn raz vycerpa, tak uz tieto nase domy asi nebudu ani stat.. Zemneho plynu je tak na 200 rokov.. @jakino Reverzny tok sice nedokaze pokryt 100% spotreby slovenska, ale nieje od toho daleko. Domacnosti tvoria 25% spotreby slovenska, zvysok velkoodber. Takze ked zavru rusi kohutik, teplo bude stale. Mimochodom, 100 dni je viac nez 3 mesiace, to uz bude aj po sezone..
Odpovedať
Profilova fotka
@cache to nieje celkom pravda, plyn sa da vyrobit (okrem biostanic) a dokonca sa pri vyrobe spotrebuvava co2 z atmosfery. Problem je momentalne v tom, ze na to treba pomerne vela energie, cize kym ju mame z fosilnych zdrojov, velky vyznam to nedava. Ale do buducnosti je to moznost ako uskladnit energiu z obnovitelnych zdrojov. Cize az tak beznadejne by som to nevidel.
Odpovedať
@majkoj no ja som vravel o zemnom plyne v zemi, ze je ho na 200 rokov.. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Ako ste problém s TC vyriešil, sme na tom podobne
Odpovedať
Aké to bolo prosím TC? Ja plánujem, resp už mám vybraté, ale nie dobre sa mi to tu číta, aký hluk to môže spôsobiť...
Odpovedať
Tiez by ma zaujimalo ake to bolo TC. podla novej normy musime mat uz TC a nerad by som takto obtazoval susedov.
Odpovedať
Je sranda ako tieto "novodobe eko vecicky" otravuju zivot. Hadam horsie ako susedov komin 😉
Odpovedať
@profistavbari ja myslím že hučiace tč a komín kde kúri daký somár je rovnaký problém len pri tč to počuje iba sused ale pri smrade z komína to cíti celá ulica aj dve.
Odpovedať
@jumt ak bezne riesis to co vadi celej ulici tak mas pravdu.
Odpovedať
Ideal je sused s hlucnym vzduchacom, co si este prikuruje v krbe slabo vysusenym drevom - najlepsie pocas hmly.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@profistavbari no ja tu mam taky paradox. 1. sused ma TC na bazene, par metrov od mojej spalne (vysoky ton) 2. sused kuri lebo mu je v noci zima (den 28C, noc 8C), ale smrad je ako keby udim slaninu.. To vsetko koncom maja... Treti sused ma zas plasic na hrabosov, a to huci kazdych xy sekund.. Tak asi predam dom, zriadim tu cez noc diskoteku a cez den kafileriu... Zaujimave k tomu TC, mam klimu, kde je 52dB, tusim z 3 metrov (oficialne), ale pocujem z 10 metrov viac jeho TC bazenove, ako to moje TC klimove, pricom jeho je v tom momente 30metrov daleko. Cize, neviem co za lacny cinsky smejd to ma. Zabudol som na stvrteho suseda, ten ma psa, ktory zacne cca 22.00 a skonci 04.00 svoj stekot na tmu. Takze k tej kafilerii pridam asi este aj domaci kostolny zvon. PS: neodpocuram kupovat pozemok uz v starej zastavanej casti obce.. Alebo sa aspon par krat prespat v stane pri pozemku..
Odpovedať
@dusantt https://www.elektricke-obojky.sk/prot... skus toto, nemam ale ide kupit, lebo inak toho psa pri nas budem musiet zabit ale otravit.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?