Externý prívod vzduchu z povale

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť ako na externý prívod vzduchu z povale? Čo všetko je treba dodržať aby nevznikal kondenz? Plánujem ho skryť a zároveň tým aj odizolovať za nikou na drevo kde by som mu vytvoril aj izoláciu. Je to vhodné riešenie alebo je aj nejaké iné vhodnejšie a jednoduchšie. Ďakujem
Odpovedať
aby nevznikal kondenz je dolezite zabranit vnutornemu teplemu vhlkemu vzduchu prist do kontaktu so studenym povrchom, teda povrchom rury. Kondenz v tomto pripade by vznikal na vonkajsej strane rury. Zabranit sa tomu da tepelnou izolaciou ( tym eliminujete studeny povrch)no zaroven s tym treba vytvorit aj vzduchotesnu rovinu. Su v ponuke izolacne navleky roznych hrubiek, ktore maju povrch z hlinikovej folie, /vzduchotesne. Velmi velky doraz treba davat na detail prestupu parozabranou a taktiez vsetky spoje treba dokladne prelepit hlinikovou paskou na to urcenou. Jedna strbinka a ta izolacna vata sa vam napije kondenzom ako spongia. ci ej to vhodne riesenie tazko pvoedat, ked nevieme kde je krb osadeny, akod aleko je najblizsia nosna stena, ci ste v stadiu vystavby alebo uz byvate, na tuto otazku sa vam neda odpovedat.
Odpovedať
Existujú aj komíny s externými príborom vzduchu - majú dve rúry.
Odpovedať
Nam urobili externy privod z povale vo vnutry obstavby krbu, zaizolovali ho tymi doskami co sa robi obstavba. Tiez som sa pytal na kondenz a vraveli, ze bezne tak robia, ze sa nemusim bat. Zatial pohoda. Mame poloakumulacnu obstavbu
Odpovedať
Takto
Odpovedať
@kemino v dome sa zatiaľ ešte nebýva ale čo sa týka stavebných prác je už všetko hotové no žiaľ na externý prívod vzduchu sa pri výstavbe nemyslelo. Žiadna obvodová stena nie je na blízku a komín sa nachádza v strede domu (jedná sa o klasický bungalov) takže zrejme jediné riešenie je priviesť vzduch z povale.
Odpovedať
@jozik123 do tohto typu komínu žiaľ staviteľ neinvestoval. Dom sme kúpili v stave kde už takéto riešenie nebolo možné.
Odpovedať
@turbot do vnútra obstavby použili aj nejaké potrubie?
Odpovedať
@thomasfog112 je tam stvorstranne potrubie 90x200. Na fotke v hornej casti to je este vidiet. Do krbu napojenie pri zemi ide redukcia na priemer 120mm. Tiez sme kupili dom kde externy privod nerobili, pocas dokoncovaciek sme na to my nemysleli. Myslel som, ze nejak cez stenu budeme musiet ale ti co realizovali krb vraveli, ze to je zbytocne a takto ako nam to urobili maju odskusane a bezne tak robia. Takisto to urobili aj susedovi. Nevsimol som si ziadny kondenz. Dokonca ani dole pri zemi kde je redukcia do krbu tak to uz nieje izolovane. Mozno pri plnoakumulacnej obstavbe by nejakym sposobom izolovali aj to koleno, to som sa nepytal.
Odpovedať
@turbot ďakujem, toto sú presne tie informácie ktoré som potreboval 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?