Čo zvoliť ako dodatkové kúrenie?

Kupili sme zrekonstruovany dom zo 60tych rokov. Je tam nove kurenie...rozvody, radiatory, nova pec na drevo plus krb ktorym sa daju tiez vykurovat radiatory. No a moja otazka je kedze tam nie je plyn a ani nikdy nebude co zvolit ako druhe kurenie v pripade ze budeme chciet napr.temperovat ? Dom nie je zatepleny, mury su 50tky a podlahy su odizolovane.dakujem
Odpovedať
@zuzanajamriskova skusili ste tekuty sveter, resp. manzelove objatie? to je klasika 🙂 ak sa vratime na zem… ostavaju vam moznosti- elektricky kotol, elektricke radiator pod okna, infrapanely, TC, peletky alebo si kotolnu prerobit a kurit do akumulacnej nadrze 2000 lit. napr. akumulacka vam vykuri domcek aj 3 dni na temperujucu teplotu… je toho vela 🙂
Odpovedať
@virnik27 co znamena slovo " vedsinov"?
Odpovedať
@zuzanajamriskova zateplite dom
Odpovedať
@dusan72 tusim ze vedsinov ,,=,,väčšinou 🙂
Odpovedať
@virnik27 elektrina je robená na novo
Odpovedať
@grifon400 ano aj to je možnosť, ide skôr o to čím kuriť v noci aby som ráno nevztala s detmi do vychladnutého domu, prípadne ak budeme pár dní preč. Nemáme problém kuriť drevom ale su momenty kedy to nejde. Su nové rozvody aj riadiatory. takže nejaké dodatkové výhrevné telesá nie. Plyn tam nie je takže niečo čo nás finančne nezrujnuje kedže to bude len ako doplnkové používané príležitostne. Napr. elektrická pec?
Odpovedať
@petermu nho manžel numusí byť vzdy doma 😄 ale k veci kotolnu určite prerábať nechceme je to cca 2ročná rekonštrukcia všetko je nové od pece až po radiatory, skor sme aj my boli naklonený k elektrickej peci. Lenže neviem ako je to cenovo?
Odpovedať
@zuzanajamriskova elektrokotol vas vyjde novy cca 650 koruniek /podla kW/ a zapojenie za 4 hodinky sa da zvladnut… da sa to ovladat aj mobilome, + 300 koruniek 🙂
Odpovedať
@petermu a kolko kW by bolo treba ked ide o dvoj podlažný dom cca 200m2 obytnej plochy? Viete mi poradiť aj aká tarifa by bola? bojler na ohrev vody je elektrický. Pozerala som to ale netuším možno D4?
Odpovedať
@zuzanajamriskova tarifu vam nastavia u dodavatela ked poviete co vsetko a ako casto v roku budete tymto sposobom vykurovat. a kW vam treba tolko cca kolko kW mate kotol na pevne palivo.
Odpovedať
@virnik27 kurenié menit nejdeme. Je tam nove. Pec na drevo. A elektrinou nechceme kurit permanentne. Len temperovat ked budu vacsie zimy aj to len v noci .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?