Čo poviete na tepelné čerpadlo na TUV - SINCLAIR SWH 15/190T

Profilova fotka
Rád by som vedel či je dobrá volba pre ohrev TUV do bungalovu pre 3 osoby, vaňa... Bude to dostatočné (190L), alebo mate iný názor?
Odpovedať
@robho ako to nakoniec dopadlo, isiel si do tohto riesenia?
Odpovedať
Profilova fotka
@nicearty ako lepšiu alternativu som chcel http://www.al-klima.sk/www-al-klima-s... ale nakoniec som aj od toho ustúpil lebo za zapojenie mi chceli zobrať cca 500€ tak som sa na to vykašlal. Kupil som klasický Bojler Dražice OKHE 160 SMART "za pár korún"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Mam niečo podobné a môžem len odporučiť v porovnaní s bojlerom to má spotrebu menšiu cca o 70% pre viac info napíšte mail sqeezer3@gmail.com
Odpovedať
@sqeezer3 zazrak! Len smelo, sem s tym.
Odpovedať
@sqeezer3 koko... má a nie o 70% nizsiu spotrebu. Mam to u rodicov uz 6 rokov. Je tam uspora najma v lete to moze mat COP okolo 4 no v zime je to klasicky spiralovy ohrievac teda priamotop.
Odpovedať
@gkrivanek Akoze, viem si to predstavit v lete umiestnene priamo v kupelni, ked je vonku takmer 40 a v kupelni ide pracka, susicka a clovek si da teplu sprchu, tak to pekne odvlhci a schladi.. ;)
Odpovedať
@cache ano vyfuk z toho sa da velmi dobre vyuzit
Odpovedať
Ak sa nemylim, tento model sa da napojit na potrubie, ktore ide von a do domu. V takom pripade funguje aj v zime. Len ked sa prirata cena za to potrubie a robotu, asi uz je lepsie kupit rovno system s vonkajsou jednotkou napr. https://www.sinclair-solutions.com/sk... Aj ked navratnost je pri beznej rodine a aktualnych cenach energii velmi otazna.
Odpovedať
@jarosujo pre predstavu návratnosti mám Eliz ktorý žerie 700-840W podľa zimy a vyrobí 3kW, +/- 70kW mesačne, mne ušetrí cca 150€ ročne
Odpovedať
@pali1711 Samozrejme navratnost zalezi od spotreby a zivotnosti. Ja mam klasicky bojler drazice za 150€, priemerne rocne spotrebujem cca. 1500kWh=150€. Mam merak v zasuvke. Sme dvaja dospeli a dieta, pricom je zena s malou na materskej. Kazdy den 3 sprchy atd. cize taka klasika. Nech mi to TC usetri 100€ rocne. Rozdiel cena+instalacia je cca. 1000€, cize prvy zarobeny cent by som videl za 10 rokov. Pre mna osobne to je dlho, ked sa dostanem na 5 rokov, zacnem o tom uvazovat.
Odpovedať
@jarosujo áno ale ako možno vieš ja s tým aj kúrim ,stal navyše 800€, čiže návratnosť sa mi vrátila za tri roky, iba na TÚV by som to asi nebral aj keď sme doma piati
Odpovedať
@pali1711 Neviem ze s tym kuris a toto je diskusia o TUV, kurenie sa tu neriesi. A beriem ceny z heureky, kde je minimalna cena 1100€. A k tomu treba priratat montaz, ktora je urcite drahsia, ako pri beznom bojleri.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jarosujo veď som sa vyjadril k TÚV, že len na to by som to nebral, Montáž bola 250€
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?