Cena za kúrenie 160m obytnej plochy

chcem sa spýtať koľko by tak stála robota plynára. máme 8x12m dom podkrovný. dole 500m podlahového kúrenia a hore 5radiátorov. máme kotol porotherm a 300l zásobník vody. viete mi prosím povedať koľko stojí práca za namotnovanie a spojazdnenie kúrenia??? náš plynár pýta 2200 eur a za materiál 5500eur, čo sa nám zdá veľa. ďakujem
Odpovedať
@pancake tak to máte na kúrenára fakt smolu, tá cena za materiál je šialená aj keby bola vrátane kotla a celej plynovej prípojky. Predpokladám že pán majster jazdí na Bentley a montuje iba mosadzné rozvody. Odporúčam zadať dopyt na 123.dopyte, tam sme uspeli aj my.
Odpovedať
pánko si myslí , že ked sa nerozumieme, tak zaplatíme koľko chce...
Odpovedať
a je v cene aj kotol aj prípojka aj rozdelovač....komplet všetko
Odpovedať
Nemáte náhodou v projekte aj výkaz - výmer? Nám to veľmi pomohlo pri posudzovaní ceny materiálu, pretože projektanti tie ceny majú z nejakých špecializovaných programov a spravidla cenníkové od výrobcov, takže reálne každý šikovný kúrenár má na nákup zľavy v desiatkach percent. Náš BGW je 14×11 iba polahovka a komplet za menej ako 2/3 vašej ceny. Držím palce pri hľadaní, hlavne nepodľahnúť panike lebo prerobíte aj gate ;-)
Odpovedať
@pancake načo 300 litrový zásobník?
Odpovedať
@pancake a ktorý kotol konkrétne?
Odpovedať
@pancake Pozerám album, veď vy to už máte namontované. Tak teraz o čo ide? O cenu čoho? Čo sa soláru týka: koľko TUV ročne miniete?
Odpovedať
ono pánko prišiel, že nám to spraví za 5500 eur, a teraz ked to namotnoval, pýta 8000 eur. všetko bola iba ústna dohoda. je to susedky otec. a teraz on chce od nás 8000eur, my ich nemáme, a ja stále tvrdím, že nám to mal spraviť za 5500 eur...a je oheň na streche
Odpovedať
@blacksr nevieme ešte kolko vody minieme. máme malé deti a tie majú vodu pustenú stále....a áno už je to hotové. len pánko tvrdí inú cenu ako sme boli dohodutí. tak som myslela že mi niekto poradí koľko sa tak berie za také kúrenie ako máme my
Odpovedať
@pancake tak nech dá bločky od kotla, rúrok, radiátorov atď. budete vedieť reálne ceny za materiál a práca je teda 2200 €
Odpovedať
áno bločky máme. tovar je celý za 5500 eur. a plus on chce za robotu 2200 eur...ale ked bol u nás na dome na začiatku, tak sme sa ho pýtali na cenovú ponuku a povedal že komplet všetko nás bude stáť 5500 eur.
Odpovedať
@pancake no, tak je normálne, že robotu treba zaplatiť a poučenie pre ostatných - vopred pýtať položkový rozpočet, aby prípadná odchýlka bola čo najmenšia
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pancake Prepac, ale uz si to tu riesila 28.9. a tvrdila si nieco ine. Ze blocky za material nemate a ze kurenar Vam naobjednaval material v cene vyssej o 3000 EUR ako si mala ponuky. http://www.modrastrecha.sk/forum/zmlu... Tak ako to je ?
Odpovedať
@romi29 ahaaaaaaa teda @pancake tie Vaše protichodné tvrdenia... škoda Vám písať odpovede... proste to postupne zaplaťte a je to... a dúfam, že mu ďalšie peniaze pošlete na účet... aby ste nemuseli zakladať ďalšiu tému potom
Odpovedať
podla bločkov viem kolko mám materiálu a za kolko. to sme zaplatili. ale s majstrom sme boli dohodnutí že celé komplet kúrenie nás bude stáť 5500 eur, ale ten materiál objednával on. my sme len prišli a zaplatili. on rozhodoval materiály z čoho bude robiť. ja neviem či ma nechcete pochopiť alebo píšem nezrozumiteľne. on čo objednal, to sme zaplatili. a nakoniec nás to má celé stáť 8000 eur.
Odpovedať
@pancake no tak ale neokráda Vás... len si pýta za prácu zle to odhadol, alebo to vtedy myslel bez práce... preto treba mať všetko napísané a neustále všetko konzultovať solár ste navrhli zbytočne - bol vtedy uvažovaný? myslím tú 300 litrovú akumulačku lebo ak ste si v priebehu navymýšľali vecí, tak sa nečudujte, samotná AN + rúrky atď okolo toho - 1500 € to môže byť naviac ak neni peňazí, AN predajte a hotovo lebo pri plyne sa fakt solár neoplatí ak miniete napr. 3000 kWh na TUV, to je 145 € ročne - čiže pri veľkej spotrebe TUV my minieme len 1320 kWh = 63 € ročne na TUV ľahko si dopočítate, či sa oplatí solárna zostava, ak by ste z tých 145 € ušetrili hoci aj 100 € len nádoba sa vráti o 9 rokov kde sú panely a ostatné...
Odpovedať
@pancake bohužial to je tvrdenie proti tvrdeniu. Ak máte bločky za materiál na 5500 EUR, tak Vám snáď prácu nerobil zadarmo. To musíte pochopiť aj Vy jeho. Prípadný spor by ste aj tak prehrali, lebo ak mu zaplatíte 5500 EUR, tak to znamená že ste mu za prácu nič nezaplatili, iba čo stál materiál. Ak ste v tej dedine (obci) noví / prisťahovaní, pekne si s ním sadnite a dohodnite sa. Vyberte na stôl domácu pálenku pri tom sa najlepšie urovnávajú susedské spory. Budete v tej obci bývať žiť asi dlho, aj deti budú chodiť do škôlky a do školy a snáď nechcete aby každého člena Vašej rodiny, ignorovala celá obec od detí až po dospelých. Krčach sa už rozbil, treba upratať. prípadne pouvažujte nad predajom akumulačnej nádrže ako Vám radí @blacksr , keďže nemáte ešte panely a ostatné veci k tomu, a časť peňazí máte naspäť.
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake mozno ste sa nepochopili, ze to bolo vtedy cisto za material... Urcite nie ste jedina, co ste zazili nieco podobne... Ak si vzdy budete ziadat pisomnu ponuku, s velkou pravdepodobnostou sa takymto situaciam vyhnete. My s nasimi klientami vzdy pred nastupom na akciu podpisujeme zmluvu, ktora ma presne vyspecifikovany rozsah dodavky a montaze s cenou. U nas sa prosto nemoze stat, ze sa cena "popri" navysi... Na com sa dohodneme, to plati.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?