Čakať na prípojku alebo kúriť krbom či infrapanelmi?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Máme novostavbu, bývame a máme podlahové kúrenie . Nemáme však kotol. Developer čo robil ulicu stále nedopojil plyn na ulicu. Pred domom máme prípojku ale bez meradla a bez plynu. Údajne to majú niekde dopojiť na konci ulice na obecný plynovod. fyzicki to pripojili tento týždeň. Slubuje nám že to bude už od júla. No vec je taká že ide zima a nevieme čo spraviť. Netušíme koľko trvá kym nam dajú plynomer a či sa na t ospoliehať. Alternatívou je dať kúrenie elektrické. Zmeniť istič .. Máme ešte čakať? Kúriť v krbe 6KW alebo dať nejaké infrapanely zatiaľ ? 😞
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@milan_jezko striekany polystyren , nieco mi uniklo ? :), len pre porovnanie, moj dom stoji od roku 2010 a v strope je 40cm izolacie. A to ani v tom case nebolo nic neobvykle...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj NIEEE , polystyren fasada je 160 , izolacia strop cca 250 uz sa chapeme ?
Odpovedať
Elektricke kotly na elektriku teraz v auguste isli na bazosi od 50 do 150eur a neake ohrievace sa predavali po 5 az 10eur ,ze na docasne pritopenie nic drahe 🙂
Odpovedať
@milan_jezko Teraz prikúrovať v Trenčíne? To čo za rozmaznanosť? Ja rovno pod Tatrami a začínam kúriť v novembri.
Odpovedať
Akurat som sa pozrel na teplomer v obyvacke (26,5) a zapol klimu :-D Hold velke okna bez tienenia spravia svoje.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix za mna hlasim ze november na start kurenia v Ruzomberku je bez problemov. Byvam 4. rok a tusim druhym rokom sme aj niekedy koncom oktobra uz prepli na kurenie, do konca oktobra cez slnecne dni dom skor chladime ked je cez 24 stupnov skrz ...
Odpovedať
Profilova fotka
Update: nakoniec sme dali tepelne cerpadlo a sme spokojni . Plyn stane nie je ...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?