Bude fungovať termostat z Aliexpressu na kotol Raja?

Čaute, pôjde mi na Raja 9Kw kotol takýto aliexpresacky jednoduchý termostat? https://m.de.aliexpress.com/item/4000... Čo mám pozerať aby som vedela že to bude kompatibilné?
Odpovedať
@paulac93 pôjde. Raja potrebuje len on/off kontakt. Len treba "oklamať" bezpecnostne podlahove čidlo.
Odpovedať
@megdesign co znamená oklamať? Riešime tieto veci s mužom práve ale s v tom uplny amatér a netuším podľa čoho vyberať termostat ci vlastne každý je v poriadku a potom už ide len o vymoženosti ktoré daný termostat ma a vo všeobecnosti ale budú pasovať na tento kotol. Alebo si mam dat pozor na nejaké ktoré pasovať nebudú. Ďakujem za radu 😊
Odpovedať
@paulac93 tento termostat je určený na elektrické podlahové kúrenie. To jest drôty alebo fólie v podlahe. Tam sa sníma teplota priestorová a teplota podlahy - takzvaná bezpečnostná. Čiže ten termostat má v balení čidlo, ktoré sa má zaliať do podlahy. Pri Raji ho nieje treba. Otázka je, či si pripojenie bezpečnostného čidla termostat kontroluje. Ak nie, je to o to ľahšie. Jednoducho sa nepoužije. Ak áno, tak ho treba pripojiť a skyť napríklad do inštalačnej krabice za termostat. Raja potrebuje on/off termostat. Nieje tam komunikácia CAN atp... Čiže každý bude pasovať, čo má spínací kontakt ako výstup.
Odpovedať
@megdesign a vlastne na akom princípe sa bude voliť a nastavovať v (akomkoľvek) termostate teplota keď je to teplovodné podlahové kúrenie? Mali sme mať pôvodne fólie ale na poslednú chvíľu sme to zrušili.
Odpovedať
@paulac93 na termostate sa nastaví požadovaná teplota, zopne kotol, obehovku v kotli a kúri pokiaľ termostat nezaznamená dosiahnutie požadovanej teploty. Na kotli sa nastavuje teplota výstupnej vykurovacej vody. Tá závisí od tepelných strát domu. Mne ide do podlahy 27°C voda a požadovanú teplotu na termostate mám 23°C. Ale ak to chcete mať ako jeden centrálny termostat na dom, netreba tam wifi a neviem čo. Obyčajný Salus za pár € stačí.
Odpovedať
@megdesign my práve máme mať do každej izby zvlášť preto pozerám také lacnejšie lebo to bude do 6 izieb. A ani nechcem WiFi dajú sa tam vybrať bez wifiny lebo práve preto že chceme v dome čo najmenej elektrosmogu sme ani neriešili tie fólie ale zmenili sme to na teplovodné. Kupujeme takmer dokončený dom je to radová výstavba všetko si rieši developer len túto podlahovku sme si menili oproti pôvodnému plánu čo tam mali oni. Ďakujem veľmi pekne za tvoj čas a vysvetlenie 👍
Odpovedať
@paulac93 čiže bude zónová regulácia podlahového teplovodného kúrenia? To si na začiatku ale nepísala...
Odpovedať
zónová regulácia na teplovodné podlahové kúrenie nie je moc vhodná, sú tam pomalé reakcie. Tie termostaty ti budú asi naníč. Skús kúpiť jeden na skúšku a potom uvidíš... vyhodíš oknom, alebo objednáš ďalšie. @megdesign tie senzory do podlahy možno majú inú charakteristiku ako senzory na vzduch. Asi by som nedoporučoval ten termostat.
Odpovedať
@insed nie nie. Ten termostat má senzory dva. Jeden klasický priestorový a druhý do podlahy.
Odpovedať
@insed @megdesign aha no vychadzala som z toho ze na tie folie yo malo byt pre kazdu miestnost zvlast termostat nevedeli sme vlastne ze u teplovodneho sa to takto nepouziva moc. Len vcera sme dohadovali s firmou co a ako takze este prezistim ale je velmi pravdepodobne ze mate pravdu a bude len jeden ten termostat ked sme vymenili tu elektricku za teplovodnu
Odpovedať
@insed @paulac93 Nie je úplne pravdou, že pri teplovodnom kúrení nemá zmysel zónová regulácia. Ja mám podobný termostat v obytných miestnostiach a pekne to drží nastavenú teplotu. Napr. v kúpeľni mám 24 °C, kým v spálni mám len 21. Ak izba nie je používaná. dá sa kúrenie aj vypnúť (hej, dá sa vypnúť aj na rozdeľovači, ale jednoduchšie je len ťuknúť do termostatu). Takže už máte navrhnutú zónovú reguláciu, a máte tie termostaty, tak si ich nainštaluj. @megdesign Tie moje termostaty majú tiež 2 čidlá - jedno v telese termostatu a jedno podlahové. Tie podlahové som ani neosádzal, v termostate v nastaveniach je možnosť to čidlo vypnúť, takže funguje aj bez neho.
Odpovedať
@chrobak7 nebol som si na 100% istý, či sa to dá vypnúť. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahoj, nevie mi náhodou niekto poradiť ktorý termostat s týchto troch druhov si vybrať? Chcem to k TČ. Neviem či ten - for water heating - for gas bojler Ďakujem za odpoveď. https://m.aliexpress.com/item/4001315...
Odpovedať
Prikladam dalšíu foto, dúfam že mi niekto poradi čo bude dobre k TČ.
Odpovedať
Water/gas boiler ak chces spinat kotol (a teda jeden centralny termostat ktory zapne vypne kotol podla potreby). Len si pozri ci ma tvoje TC taku moznost.
Odpovedať
Profilova fotka
@kipsii treba napisat presny typ TC. len taka otazka okrajom, kolko stalo tvoje TC, ze ho chces riadit cinskym bazmekom za 25e? VYrobca TC ti riadenie k cerpadlu nedal?
Odpovedať
@mgx ten čínsky bazmek si tu kľudne môžeš kúpiť za 250€ ,ak ide iba o cenu :-D
Odpovedať
To uz len bude TC ked sa da ovladat on off termostatom
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek -presne o tom vravim. Navyse zatazenie toho rele je 3A.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
pridám aj ja dotaz ..mam teplovodné podlahové kúrenie s elektrokotlom Raja a planujem objednat termostat s aliexpressu a neviem či treba zvoliť volbu: water heating, alebo water/gas boiler https://www.aliexpress.com/item/40004... alebo tento https://www.aliexpress.com/item/32842... dakujem vopred za každu radu, resp.nazor
Odpovedať
...poprípade poprosim, aj ktorý z tých 2 bazmekov vybrat, ked už.. 🙂 dakujem
Odpovedať
@sipino water heating aj water gas bojler bude fungovať na raju. raja chce len on/off kontakt bez potencialu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?