Bojler Eliz piskanie

Dobry den, chcem sa opytat, asi pred mesiacom nam v novostavbe nainstalovali novy bojler Eliz 100L. Pred tyzdnom cca zacal pri ohrievani vody jemne piskat, taky ten vodno-piskaci zvuk. Nie tichy ale ani hlasny. Ja len chcem zistit, ci to je normalny jav, alebo je niekde zavada, kedze pregooglil som hocico ale jednoznacnu odpoved som nenasiel. Aj tu na fore sa riesia hlavne plynove kotle alebo udrzba elektrickych. Som z rodinneho domu kde sme mali plynovy kotol a na jeho zvuky som bol zvyknuty, ale toto čudo by som rad vyreklamoval kym este mozem ak tam je zavada. Dakujem za rady.
Odpovedať
daj foto ako je to zapojene lebo niektore hadicky lubia piskat
Odpovedať
Píska bojler, alebo poistný ventil? 🤔
Odpovedať
Michal tu je foto. Jozo: Ci piska ventil alebo bojler netusim, ked sa snazim najst zdroj tak sa mi to nedari. Vodar co tu behal po novostavbe mi povedal, ze to je normalne, ale neviem co je na tom pravdy. Proste pocut slabe piskanie alebo mnaucanie ked sa zohrieva voda.
Odpovedať
@patopast šumí ak sa zohrieva silnejšou vložkou , aký má výkon?ja to pozorujem pri el. kotli ked zvýšim výkon, no ten je v technickej tak to nikde nepočuť, bojler je tiež zvlášť výkon len 1kW a ten takmer nepočuť,tvoj asi tiež nemá vysoký výkon lebo je napájaný pohyblivým prívodom, so zásuvky ohrievam len na 40-45 st netvorí sa kameň, ak píska niečo rezonuje,skús chytiť hadice a poistný ventil otvor na chvíľu ručne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?