Bezkablove termostaty Salus It500

Ahojte prosim vás o skúsenosti s termostatmi Salus It500, mame tri samostatne izby plus kuchyňu s obývačkou, podlahové kúrenie a elektricky kotol RAJA 14K13. Nerozumiem koľko termostatov/čidiel budeme potrebovať. Na každý rozvádzač sa montuje samostatná hlavica, teda každá je jeden okruh? Alebo sa to dá nastaviť napríklad tak že spálňa s detskou izbou bude mat jeden termostat pomocou toho čidla it300? A napríklad kuchyňa/obývačka/kúpeľňa budú ovládané ďalším termostatom? Nerozumiem tomu a budem rada ak mi to vysvetli niekto kto s tým má skúsenosti, kurenar sa vyjadril že si mám kúpiť a on mi to namontuje ale potrebujem vedieť aké sú možnosti napojenia. Chceli by sme termostatu ktoré sa dajú ovládať aj na diaľku cez aplikaciu. Poprípade mi poraďte iný typ termostatov. Ďakujem pekne za ochotu
Odpovedať
Profilova fotka
Termostaty nepoznam ale co sa tyka rozvadzaca na kazdy okruh potrebujete servoventil ktory ho bude zatvarat a otvarat. A v rozvadzaci sa to len prepoji napriklad ked mate dve spalne a su to dva okruhy tak tie servoventili sa daju spolu na jeden termostat. A ked mate obyvacku kuchynu a kupelnu a je to napriklad 6 okruhov tak potrebujete 6servoventilov ktore sa prepoja a bude ich ovladat jeden termostat. Salus tiez vyraba aj ventili za celkom dobry peniaz.
Odpovedať
@monkulik tieto termostaty vám vedia rozdeliť dom na max dve zóny, ale nie sú kompatibilné so servomotorčekom. Ak chcete niečo také pozrite si IT 600, ale to musíte mať v rozdelovaci prívod 230V na svorkovnice. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ak mate este moznost doplnit elektroinstalaciu, doporucujem system TapHome. Je to lacnejsie a spolahlivejsie riesenie
Odpovedať
@smartcomfort práveže nemáme možnosť lebo už mame celý dom dokončeny takže potrebujeme vybrať nejaký bezkablovy systém 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@monkulik napiste mi na mail
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
mam IT 500 a jemne piska(ako kondenzatory ...) ta prijimacia cast ktora je uz priamo pripojena kablom ku kotlu ... ked ju otvorim tak pri svorkovnici je datum cca 02/2013 , ale kupoval som teraz v 10/2019 mate niekto moznost to pozriet, ci mate novsi datum dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?