Ariston Lydos Hybrid 80 L vs. Dražice OKHE 80 Smart

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, rozhodujem sa medzi spomínanými zariadeniami. Aká je reálna úspora el. bojlera s TČ Ariston, resp. o koľko stupňov ochladí miestnosť, v ktorej sa nachádza. Bojler bude ročne zohrievať cca. 24 m3 vody.
Odpovedať
1
2
Ahojte, taktiez uvazujem o ARISTON Lydos Hybrid 100 a chcel by som sa opytat, co by to robilo, ak ho umiestnim do technickej miestnosti o velkosti 40m2, kde je umiestneny aj krb, ktory tuto miestnost bezne vykuri na 30 a viac stupnov. Bude mat tym padom vyssiu ucinost? Alebo? Velka vdaka za odpoved.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@epdv18 Rada by som sa informovala na ktoru funkciu je lepsie nastavit ariston? Na ten green? A aj s tym listkom alebo bez neho? Dakujem
Odpovedať
@vienny Používam ohrev TÚV len cez TČ, je to piktogram lista. Aktuálne som kontroloval spotrebu a za posledné 3 mesiace je celková spotreba 65 kWh. V tomto nastavení je najnižšia spotreba, ohrev však trvá dlhšie, keďže využíva len TČ, miestnosť sa v zime ochladzuje a bojler je hlučnejší.
Odpovedať
@epdv18 V akej miestnosti ho máš nainštalovaný? V pivnici v suteréne, či v kúpelni v obytnej časti? Alebo? Neochladzuje miestnosť príliš? Dík.
Odpovedať
@toky1 Umiestnený je v kúpeľni na poschodí. Pokiaľ zatvorím dvere na kúpeľni, dokáže za 90 minút činnosti ochladiť miestnosť z 21 na 17 C. Ak sú dvere pootvorené, tak teplota klesne na nejakých 20,5 C.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?