Menu Forum

Aký je plynový kotol Baxi Nuvola3 240 B40?

fotoportrét
fotoportrét
anitab
Registrovala sa 2. decembra 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 76 príspevkov. Má 2 priateľov. Trenčín, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
anitab
Registrovala sa 2. decembra 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 76 príspevkov. Má 2 priateľov. Trenčín, Slovensko.
 Ahojte, chcela by som ci poznate plynovy kotol BAXI NUVOLA3 240 B40 Fi 10,4-24,4 KW aku mate s nim skusenost, akej je kvality ap? (Bude vykurovat podlahu cca 109m stvorcovych). Dakujem
12. júl 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
302

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 2 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
302

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 2 rokmi)

@anitab
Nejde o to, akú plochu bude vykurovať, ale akú tepelnú stratu má dom. Ak je to novostavba podľa normy, predpokladám TS okolo 10 kW. To znamená, že Vám stačí kotol s menším výkonom, cca do 15 kW. Hento sa Vám bude zrejme furt zapínať a vypínať. Hľadajte kotol s čo najnižším spodným výkonom.
Ostatne, tepelnú stratu by ste mali mať v projekte a podľa toho vyberať kotol.
Všeobecne zn. Baxi je kvalitná. Osobnú skúsenosť ale nemám - len sprostredkovane.

Jarka z http://pasivnydom.blog.cz
12. júl 2010 o 18:55  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anitab
fotoportrét
fotoportrét
anitab
 @blacksr dakujem za odpoved - anoj e to novostavba, prizemny dom, je to projektovane ako nizkoenergeticky, kotol dodany v cene projektu, len sme o tejto znacke zatial moc nepoculi, tak nas zaujimali skusenosti druhych...
12. júl 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2699 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2699 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Prievidza.
 Baxi určite nie je mercedes medzi kotlami....
Taká.... dacia - sandero. Odvezie, poslúži, ale skôr ..... štandard...
NED by mal mať potrebu max 50 kWh / m2/ rok.
TS NED by nemala byť asi vyššia než cca 5kW.
Je pravda, že by svedčal kotol s trochu nižším spodným výkonom.
Ale takisto si dovolím povedať, že ak je výkon od 4 do 24 a je plne modulovateľný, je vhodný pre daný dom.
19. apr 2014 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pdmartin
Registroval sa 22. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
pdmartin
Registroval sa 22. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Má 1 priateľa.
 @leonardom mozem vediet podla coho sudite ze Baxi je taka Dacia medzi kotlami???
19. apr 2014 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
 @pdmartin Noooooooo...., pán kolega, poznáte značky ako: Geminox...... Viessmann....... Buderus.......?
Kotol Baxi určite patrí na opačnú stranu cenového spektra - preto ho aj firmy, stavajúce na kľúč,
tak rady montujú do svojich domov. S takým Geminoxom by bol ten dom hneď o 4-8 tisíc € cenníkovo drahší...
Takže podľa toho... emoticon
19. apr 2014 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pdmartin
fotoportrét
fotoportrét
pdmartin
 Noo pan kologe cakal som trosku odbornejsiu odpoved.....mali ste uz niekedy niaky kotol uz aj otvoreny alebo viete aka je v nich elektronika hm? Odpoved ze s takym Geminoxom by bol dom o 4 EUR drahsi je dost smiesna odpoved! Niektore kotle Baxi su drachsie ako tie vase Buderusi....skuste napisat trosku odbornejsie zapori kotlov Baxi....
20. apr 2014 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to