Akú plasthliníkovú rúrku na podlahové kúrenie?

Chcel by som sa poradit aku plasthlinkovu rurku pouzit na podlahove kurenie. Vo vseobecnosti mi kazdy radi Rehau. Kamarat mi odporucal 22mm 6 vrstvovu prave od Rehau, ale nevedel mi povedat preco, len ze mu ju odporucili. Moj kurenar mi chcel davat nejake Talianske hrubky 16mm. K Talianskym vyrobkom nemam velke sympatie, tak som mu povedal ze chcem Rehau. A na hrubku mi povedal ze take stacia. V predajni kde budem kupovat kotol mi odporucali nemecke Herz. 18mm sa robia s Al vrstvou hrubou 0,2mm a 20mm sa robia s Al vrstvou 0,4mm. Ma niekto skusenost prave s rozvodmi od firmy Herz ? a davat 18mm (Al 0,2mm) alebo 20mm (Al0,4mm) ? Nerad by som preplacal, ale chcel by som to mat kvalitne a na dlho. Dakujem Vam :)
Odpovedať
Profilova fotka
REHAU.... to je zarucena znacka a kvalita :)
Odpovedať
dik, ale cakal skor nieco odbornejsie :)
Odpovedať
My sme dali Herz, kritériá sme moc neriešili, keďže u nás sa bude kúriť len krátko a symbolicky. Čo mali v obchode za prijateľnú cenu. http://pasivnydom.blog.cz/1002/podlah... a http://pasivnydom.blog.cz/1004/podlah... . Nenechajte sa vyľakať potrebnosťou hrúbky hliníkovej vrstvy, sťaby kyslíkovej bariéry. Na stránke Univenty sa dá stiahnuť návrhový program na podlahovku, kde si môžete podľa tep. strát dať rôzne priemery rúrok. Výsledky si potom porovnajte - tlakové straty, hustota osadenia - dá sa s tým pohrať. ALE: Vy by ste mali mať priemer a rozostupy rúrok v projekte a tým sa riadiť. Ešte pozrite ceny rúrok od Ivar. Jarka
Odpovedať
Profilova fotka
odbornik nie som :-D len sa drzim toho,co nam odporucali nasi kurenari, na kt . sme mali dobre referencie:) u nas sa podlahovym bude kurit dost, tak nas zaujimala kvalita a zivotnost a odporucili na Rehau:)
Odpovedať
noo, u nas je ten problem ze kurenar, vodar a odpady v jednej osobe robi kvalitne a lacne, ale mysliet musime za neho. Silne pochybujem ze robil nejaku kalkulaciu. Asi si ju budem musiet pozhanat cez niekoho ineho. Uz dnes mi dvihol tlak, lebo sa sice snazil dodrzat vodarenskych noriem a prechodka na hlavny privod vody do domu nebola v hlbke 1m, tak sa rozhodol hned po vychode z prechodky pre koleno a spoj aby sa dostal do hlbky 1m. To ze prerusil flexy hadicu, a ze ju prerusil v mieste kde bude zaklad garaze mu uz ale vobec nevadilo. Ked by prezrelo tesnenie, tak jednoducho rozbijem podluhu v garazi a nasledne zaklady garaze do hlbky 60cm :-S Zajtra to bude musiet prerobit. Co ma stve, ze ho budem musiet kontrolovat ako male decko :-| Takze kazdu radu co sa tyka podlahoveho kurenia budem vdacny :-)
Odpovedať
@matrix44 No, to je osoba, ktorá to robí... A osoba, ktorá robila projekt? Aj to je ten istý? Snáď nie!
Odpovedať
:( nema nikto skusenosti s firmou Herz a ich rozvodmi ?
Odpovedať
@matrix44 Skúste pohľadať vo fóre na ostavbe.sk
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?