Aké vykurovanie zvoliť pre bungalov 122m?

Zobraz úvodný príspevok
Viem,že tém je tu veľa a aj som toho veľa už prečítal ale zaujímal by ma názor aké vykurovanie nakoniec riešiť. Do úvahy pripadajú všetky zdroje okrem Plynu. Predpokladám,že tepelné čerpadlo je asi nenávratná investiacia tiež. Dom bude bungalov,necelých 122 m2. Ytong 250+20 zateplenie,40 cm fúkanej vaty na strope a 16cm v podlahe.Riešiť chcem určite rekuperáciu a klimatizáciu.
Odpovedať
1
2
@slovakboy83 hmm... Ak sa ti zdá 135 preddavok normálny, tak moje príspevky pokojne ignoruj. To je už iná liga.
Odpovedať
@roboza To hadam nemyslel mesacne.. =-)
Odpovedať
@roboza...ale v tom je všetko..na kúrenie a ohrev TUV má 960e ročne podľa posledného vyúčtovania. A ak by si čítal pozornejšie tak vidíš,že má 11 ročný dom.Na strope má len 10cm izolácie a to isté má aj na obvodových stenách.
Odpovedať
Nehovorím,že je to výhra ale 11 rokov dozadu to bolo každému asi jedno..Tiež plánuje tento rok riešiť doteplenie ale podlahu už nezachráni. Ja pri tých izoláciách čo použijem a tej tepelne strate to neni až také najhoršie.
Odpovedať
@virnik27 k tej tvojej 1500 eurovej spotrebe za elektriku, ti poviem že mám dom 100 m ytong30 plus 10 cm zateplenie. Cely dom na elektriku. Pól leta som vyhrieval vyrivku na 36 stupňov a pól leta vo večerných hodinách išla klíma. A spotreba za rok kúrenie, varenie ohrev vody 866 EUR. Ty zaplatíš za rok tak 450 EUR. ale ja som dal za elektrokotol 550 EUR a ty možno 6000 EUR za TC. Áno viem že teraz z elektrokotlom neskolauduj. A ani to neber nadavanie na tvoj spôsob kúrenia. Je to len poznámka k tej 1500 eurovej faktúre pri elektrokotoli
Odpovedať
@virnik27 Nechcem vyrývať, ale pokiaľ v Tvojom foto blogu je Tvoj domček, tak daj presnejšie úžitkovú plochu, lebo "skoro raz" mi nesedí. Okrem toho je tam slušné zateplenie, na streche je solárny systém na teplú vodu a v dome krb. Chcelo by to Tvoje príspevky trochu aktualizovať. Ale možno sa mýlim.
Odpovedať
@virnik27 Ďakujem za reakciu. Hneď je to iné @yokomo tiež neuvádzal o akú plochu ide, či úžitkovú alebo podlahovú def: Podlahová plocha uvádza sa celkový súčet plošných výmer všetkých miestností, vrátane miestností tvoriacich príslušenstvo bytu (pivnice, povaly, podkrovie atď). Úžitková plocha bytu je súčtom plôch obytných miestností a miestností príslušenstva bytov bez plochy balkónov, logií a terás A pokiaľ vieš poradiť TC o výkone 5-6 kW za menej ako 3000 € tak daj tip prípadne pošli správu. Možno začnem o tom uvažovať.
Odpovedať
@virnik27 @vrajoz tak to je riadna rada doporučovat určitý typ(jeden typ bez výpočtu )tepelne čerpadlo a napísať ,, tak viac bude dokurovat špirála” 😂😂😂 keď TČ tak potom take čo do - 20 nedokuruje špirálou. Inak budeš mat s toho len drahý elektrokotol.
Odpovedať
@virnik27 "H" generaciu Panasonic Aquarea 5kW za 3500? Poprosim kontakt na dodavatela, Dik, J.
Odpovedať
@virnik27 preto som napísal bez výpočtu lebo prvo treba všetko spočítať a vypočítať a potom k tomu doporučiť riešenie. A smejem sa ešte viac 😂😂😂 ty bývaš v komarne a hovoríš že za kúrenie si zaplatil 160 € tak ja v Komárne by som zaplatil 300 za kúrenie 😂😂😂. @vrajoz povec odkiaľ si. A ešte ak máš 5 kW stratu, tak treba aspoň 7 KW
Odpovedať
@virnik27 ináč sorry teraz som to ešte prečítal ešte raz a Komárno si použil len ako príklad.
Odpovedať
@virnik27 Dik, ale za nieco malinko cez 4k kupim aj u nas 5kW Aquareu, ale klasiku bi-block, napr v ECOtechnologies. Monoblock 5kW v nemecku kupis bezne do 3k, napr: https://www.immotecshop24.de/jtl4/Pan... Kurenari ma ale odhovaraju od monobloku...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jaro_v dá sa aj lacnejšie z nemecka ten monoblok 5kW od Panasonicu , za 2200 euro +120 doprava 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@brdko zdar, poprosim ta o link v Nemecku na taku cenu, dik 🙂
Odpovedať
@michallx žial model H už nieje skladom už je novy model J ten je drahší 2900,- https://shop.rjtec.eu/de/panasonic-wh...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?