Aké potrubie na rekuperaciu?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké potrubie na rekuperaciu. Riešim napojenie na rekuperaciu z rozdelovacích boxov. Aké kde použiť? ALID alebo ALSD? ALSD je perforovaná kvôli lepšiemu zvukovému útlmu. perforácia sa ale dotýka vaty ktorá slúži ako izolant. Nedostanú sa potom častice vaty do vzduchu? Ďakujem.
Odpovedať
isto vam poradi @asex, mne poradil a som spokojny.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od 007tomams:

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké potrubi…
@007tomams ahoj, zistil si či je problém tá perforovaná rúra? Tiež práve riešime rekuperáciu a tá perforovaná rúra sa mi tam nevidí. Nie je nejaka alternatíva? Vďaka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@007tomams ahoj, zistil si či je problém tá perfo…
@ivo01 tuším som dával len ALID. Už si to nepamätám, musel by som pozrieť akú som presne objednával, ale riešil som to s "asex"
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od 007tomams:

@ivo01 tuším som dával len ALID. Už si to nepamät…
@007tomams tiež mám od asex, ale tu Alsd rúru som si všimol až teraz ako je spravená a nič som o tom nenašiel len túto jednu diskusiu, asi to tam všetci dávajú a nezamýšľajú sa nad tým 😀 každopádne dik za odpoved
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@007tomams tiež mám od asex, ale tu Alsd rúru som…
@ivo01 ta perforovana ide medzi jednotku a rozdelovac. Nesmie ist medzi jednotku a vonkajsi privod/odvod. Zrejme to lepsie tlmi zvuk. Tiez som nebol z tej rury velmi nadseny, nakolko sa vzduch dostava aj ku vate a teoreticky ak sa urobi diera do vonkajsej vrstvy, rura bude "fucat".
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od epto:

@ivo01 ta perforovana ide medzi jednotku a rozdel…
@epto áno tu mám len na to prepojenie, do exteriéru mám nachystanú ALID rúru, nikde som nenašiel ani porovnanie zvukového útlmu alsd rúry oproti alid rúre, že by som ten prívod vzduchu spravil komplet z ALID rúry, tak či tak dve tie rúry v TM budú keďže idú z exteriéru do jednotky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?