1000 l Aku. a 3 slnečné kolektory

Nemáte niekto skúsenosť ..chcel som robiť kúrenie s 1000 l aku a k tomu dať 3 slnečné kolektory ..zapojené tiež do aku .nádrže s výstupom na solar. kurenar má odhovara že by tých kolektorov muselo byť viacej že lepšie je 1000 l aku iba na kúrenie a 300 l bojler s dvoma hadmi na kolektory a na pec..čo vy na to ..? Máte zapojené niekto 3 kolektory na 1000 l aku nádrž ?
Odpovedať
@pedrisito Ja mam AKU 750L(vacsia nevosla) a 3 kolektory. Nadoba je vsak multifunkcna. Je v nej prietokovy ohrev TUV a sluzi ako AKU. Iny zdroj TUV nemam a este sa nestalo aby nebolo teplej vody. V zime sluzi ako vyrovnavacia nadrz pri kurenim Tuhym palivom. A to mam kolektory este aj blbo natocene.
Odpovedať
@serzo33 no presne takto som nad tým premýšľal ...a koľko vás je v domácnosti ? Dakujem
Odpovedať
@pedrisito no ide o to... predstavme si Vas variant, zimu pocas ktorej chcete nabijat 1000 lit. akumulacku 3 kolektormi, slnko zubate, svieti 8 hodin cez mraciky pocas snezenia atd. moc tu akumulacky teda nanabijete... druha strana, predstavme si leto a variant co povedal ten kurenar, solar nabija v lete 300 lit. bojler s vodou... v pohode si uzivate teplu vodicku lebo solar nabija v tom case perfektne a akumulacku dopojite na pevne palivo extra pocas zimy takze priklanam sa k tomu nazoru vodara...
Odpovedať
No ono som chcel že na spodku tej akumulacky by bol had na solar čo by som mal na leto,v hornej časti had na TÚV . V zime by som kuril do Aku .kotlom kuril by som iba podvečer čiže cez deň by možno nejakých pár stupňov dopomohol solar keď bude pekne ...susedovi vyhreje v zime 200 l aj na 60 st .ale na to sa nespolieham ...skôr či tie tri kolektory budú dosť na 1000 l sme tak 3..4 sem tam návšteva ...kamarát podomnou má solareto 20 trubice s 200 l bojlerom a v lete púšťa teplo aj do domu má.450 l vody ..ťažko sa z toho vymotať ... @petermu
Odpovedať
@pedrisito tu je hlavny sef slniecko :) takze tak, ale solar skoro nikdy v nasich podmienkach nedosahuje 90% ucinnosti, mozno v Komarne.... ja osobne som za fotovoltiku... dovodov je viac...
Odpovedať
@virnik27 Skor okolo 20%
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 hej hlavne ked na to napdane sneh :)
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 hej uz ti chyba len prirucny jadrovy reaktor :)
Odpovedať
FV je super na ohrev vody, ak ma kam naslahat vela panelov. Ak ma obmedzeny priestor, nema velmi co spekulovat.
Odpovedať
FV by som nechcel ...myslím si že ak to porovnám so solárom tak nejaký veľký rozdiel v úsporách tam ročne nieje ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?