Zavesne wc, na sadrokarton alebo itong?

24. júl 2022210

Ahojte prosim, cim mate oblozeny geberit? Sadrokartonom a nasledne dlazba, alebo murocany ram a na tom dlazba? Co je lepsie? Dakujem😊alebo recenzie oboch vas poprosim.

• @domix147  geberit uz mas namontovany?

• @domix147  zalezi od typu geberitu

• @gashtaan  mame ten modry ram a normalne znacka geberit. Obkladaci tvrdia ze je to jedno aleoj muz ma 118 kg a ked bude sediet na zavesnom wc ktore same o sebe ma 50 kg pomaly alebo kolko tak ci to nie je velka zataz na tie hmozdenky

• Sponzor fóra
  • @domix147  mate ten co da montuje iba do steny alebo aj ten co aj do zeme.

• @andrejito_zemanito  do zeme je zakotveny

• @domix147  tak ten je urceny na sdk. Nemam skusenosti ci sa da obmurovat aj ten.

• @andrejito_zemanito  dakujeeeeem😀😀😀👍👍👍

• @domix147  podla tvojeho popisu zrejme ide o duofix - ten je urceny na oblozenie SDK. Je ho mozne aj obmurovat, ale je to len skoda roboty a materialu...

• @gashtaan  super dakujem a teda wc to normalne udrzi. Teda ja s 118 kg chlapom😀😀😀

• @domix147  pre Duofix uvádzajú nosnosť 400kg. WC misa nemá 50kg (zvyčajne okolo 20kg), ale aj keby, tak udrží oboch spolu 😉
    Obkladači sa občas poistia a dajú dva SDK na seba aby neprišlo k pretlačeniu a pruženiu.

• na tom WC môžte obaja nacvičovať aj ródeo ak by ste chceli a udrží vás to 😃 😃

• @domix147  obklad geberitu nema vplyv na nosnost WC. (na to ma vplyv ram a kvalita prevedenia). Ked hovorite, ze ma pan manzel 120kg tak by som mozno dal misu so "srobovacim uchytom a nie s tym plastovym co sa zhora dotahuje" - majstri, alebo predajcovia budu vediet - iked aj to by malo mat dobru nosnost.

• @marsdm  @zipsuliak  @igor256  dakujem 😀😀😀😀👍

• @domix147  potvrdzujem co napisal @gashtaan  ja ho mam obmurovany 5cm ytongom.

• @domix147  poctivo ukotvit do steny, dvojity sdk a obklad.

• Sponzor fóra
  • Ahojte prosim Vas a ake wc sa ma dat na ten geberti dnes som si vsimla mame na nom Rimoff napisane, chcem rimless alebk rimoff ale nie take z ktoreho pri splachnuti spliecha voda... Prosim poradte take🙏🙏🙏dakujem

• @domix147  stačí kúpiť obmedzovač prietoku do nádržky (do 10€), prípadne nastaviť menší objem vody na veľké splachovanie.
    Vyšplechovala misa od Jiky aj Ravaku a toto pomohlo.

• Dobrý deň mám namontovane wc ktoré je ukotvené aj na zemi kedy je lepšie urobiť sdk konštrukciu plus obloženie pred poterom alebo po

• @marcork  ahoj myslis ten poter vodotesny? My to mame spravene aaz potom chalani tobili to wc

• Poter klasika cementovy alebo anhydriD..

• @marcork  aha jasne ze anghydrit vsade a potom sa dava ta konstrukcia na to.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Kreatívna tvorba nápisov a dekorácií.
    Výroba: pečiatky, reklamné logá, drevené výrobky.
    Machovna.sk
    Bratislava
    Machovna.sk - všetko pre Vaše machové obrazy.
    Je krásne byť doma! ♥ Bývanie, stavba, rekonštrukcia, záhrada a ešte niečo navyše... 🙂 Navštívte náš web a inšpirujte sa!
    Články od našich partnerov
    5 nezvyčajných využití záhradného domčeka
    Ako býva spevák Opatovský – v útulnom dome plnom hudby
    Pripravme sa spolu – na vodík a na zelenú budúcnosť
    Archív článkov od partnerov