Výška umývadla od podlahy

Chcela by som vedieť či ste do kúpeľne dávali umývadlo do štandardnej výšky (85cm od podlahy), alebo ste si jeho výšku prispôsobili? Zvlášť by ma zaujímal názor vyšších ľudí, ako ste to riešili? Do akej výšky umiestniť umývadlo? Mne sa zdá tých 85cm málo ... ja mám 175cm, manžel 195cm. Ďakujem
Odpovedať
@zltalienka My sme vyšší a tiež sme dali umývadlo vyššie, ako štandardne. Neviem už presne o koľko vyššie, ale napr. povrch kuch. linky je vo výške 95 cm. WC misy sme dávali tiež o 2 cm vyššie, ako je štandard. Skús si z veľkého kartónu urobiť takú atrapu umývadla, daj si ho do nejakej výšky, postav sa k nemu a uvidíš, ako pohodlné bude umývanie rúk, zubov a pod.
Odpovedať
@chrobak7 linku budeme dávať do výšky 95cm. Dať do rovnakej výšky aj umývadlo v kúpeľni? Nebude to už priveľa? Nemohli by ste doma odmerať koľko ste dali?
Odpovedať
mame ho vyššie o par cm ako štandard, davalo sa to hlavne preto, lebo v stene som mal rozvody vody a aj som sa trocha sekol vo výpočte :-D ...ale nelutujem, už ma nebolí chrbát pri naklánaní (mam vyšku 180cm) ako z predošlého umývadla a aj manželka, aj ked je nižšia je tiež spokojná. Iba ak deti, ale tie zatial niesu, tym by bolo treba asi stolček keby si chceli umyť zuby. Par ludí si to všimlo, ale je to aspon pre mna praktickejšie.
Odpovedať
Tiez dame umyvadlo vyssie, mame podomietkovu bateriu vo vyske 1150 mm a odporucane je aby bola umiestnena 150 mm od hornej hrany umyvadla.
Odpovedať
@zltalienka Odmeriam ti.
Odpovedať
@kreola takže dáte umývadlo do výšky 1 meter od podlahy?
Odpovedať
@rojcek ďakujem. Pri deťoch sa schodíku (stolčeku) nevyhnem tak či tak, akurát ho budú používať o trochu dlhšie.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame 90cm od zeme hranu umyvadla, tiez sme chceli vyssie nez standard a nebala by som sa ani tych 95cm. Linku mam tusim 96 a je to super.
Odpovedať
@zltalienka ja mam 158 a aj mne je umyvadlo v 85 cm nizko. Pri prerabke kupelne pojde rozhodne vyssie. Na dosku a pod dosku sa musi zmestit pracka, takze odhadujem, ze bude vyssie ako 90
Odpovedať
@zita19 tak to bude už riadne vysoko. Ja by som tiež chcela práčku a sušičku pod dosku a umývadlá zapustené do dosky, ale neviem to tam napasovať, ibaže by bola doska široká minimálne 70cm. Nechcem totiž aby práčka/sušička trčali spod dosky a zase "slim" verzie spotrebičov nechcem, pre 6 člennú rodinu potrebujem poriadnu práčku.
Odpovedať
@zltalienka pracovná doska v kuchyni 85 cm od podlahy, dvojumyvadlo v kúpeľni 93 cm od podlahy. Ja mám výšku 183 a žena 165. V pohode. Najmenší má šamlík taký ten plastový.
Odpovedať
@zltalienka ja mam slimku, mne bohate staci a umyvadlo bude na doske, nezapustene. Ked si predstavim, ze ked mi treba daco preplachnut, tak davam lavor na pracku a je mi to tak akurat. Okrem obcasneho preprania puncochacov (5x v roku?) na co ine dnesny clovek pouziva umyvadlo. Umyje si nad nim zuby, ruky, niektori chlapi ho pouziju pri holeni. vsetko sa da robit aj v takej vyske. i
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 Pri čítaní Tvojho príspevku ma napadol vtip. Že prečo si Záhoráci kupujú dve automatické práčky? Aby si mali kam položiť koryto, keď idú prať... :-D :-D :-D
Odpovedať
@jamk1 narazas na to umyvadlo. No aj pri mojom vrodenom odpore k rucnemu praniu stane sa, ze tie silonky treba preplachnut. Ked su posledne neazurkove v dome a zajtra ich bude treba. To je jediny dovod, pe re ktory som za poslednych 20 rokov lavor vytiahla...
Odpovedať
@zltalienka my sme dali umývadlá do výšky 90, WC o 1 cm vyššie a linku dáme na 95
Odpovedať
Mam vysku 183cm. Zena cca 165. Pri umyvadle mam pracku.Az som pozeral aku vysku ma pracka. Umyvadlo od pracky o 10cm vyssie. Teda mame ho na 95-96cm. Daval som ho tak vysoko kvoli sebe a uz inak ani nechcem. Kvoli problemom s chrbtom je to super.Ona dotiahne, deti uz tiez. Aj ked na spickach, ale poradia si.Ved dorastu.Je to prakticke. Normovane vysky mi nesedia. Ako aj wc tak aj umyvadlo.Vsetko som dvihol a vyhovuje.Takze sa netreba bat dvihnut to.
Odpovedať
Tiez odporúčam vyššie. My mame aj v kuchyni aj v kupelni vyssie všetko. Msli sme tp v byte rak a osvedcilo sa a teraz v dome sme ani nerozmýšľali. Sme vysoky a predpokladam ze deti budu tiež Ocenia ked dorastu. Teraz musia stat na stolcekoch. V Ikee baju 2 velkosti stolceko a tak mame oba.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme 85cm a to preto, že umyvadlo je polozapustné, čiže trčí..podľa mńa je to uplne fajn, manžel ma asi 190cm a ja 160cm a jeden či druhý by sa musel prisposobit- takže ja som skor riešila či naozaj tie všeobecne platné nepísané pravidlá platia pre všetkých. nie je to tak. výška nám sedí a zasa to pre 10cm netreba preháńať lebo nielen to umyvadlo robí kupelnu praktickou, ale aj to, kde mas skrinky, aké mas velke umyvadlo , ako je kupelna nadimenzovaná...ja osobne si myslím že ked mas stojankové omyvadla alebo polozapustne tak je to eštestickejsie, ked je doska nižsie..
Odpovedať
Profilova fotka
@pavka139 tiez sme davali na vysku 85. podla mna je to taka adekvatna vyska ani vysoko ani nizko. dokonca aj kuchynsku linku sme dali vyssie. zena sa bala, no ted si to nevie vynachvalit
Odpovedať
@zltalienka Uvidíme, nieco medzi 90 - 100 cm. Ono jedna vec je praktickost pri umyvani a este dalsia vec je aby voda v umyvadle nespliechala :-). Tak pri podomietkovych bateriach by to malo byt optimalne 15 cm od hrany umyvadla a pri zapustených umývadlách tusim 22? Hansgrohe ma taku pomocku ako umiestnit umyvadlo v zavislosti od typu baterie, napr. http://assets.hansgrohe.com/mam/celum...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@zita19 Ako ste to nakoniec urobili ? Ja by som tiež chcela vopchať práčku pod umývadlo v kúpelni. Viete sem pridať fotku ? Ďakujem ❤️
Odpovedať
@misalka82 aktuálne som v Prahe, skus sa ozvať v nedeľu večer, hodím fotky. Ale po 3brokoch som absolútne spokojná s tým co som vymyslela
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?