Voľne stojaca vaňa

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... máte niekto podobnú voľne stojacu vaňu v malej kúpeľni ? Myslím tak, že kúpeľňa na šírku má 180cm a vaňa ja 170cm. Ak áno ako to je s čistením a sanitou okolo nej ? Môžem poprosiť aj fotku ? Ďakujem pekne
Odpovedať
ano presne tak, clovek potom nevie kde co umyl a hlavne oplachol, ako ja by som bola v celku rada, ak by existovali aj take bezudrbove vane, na ktorych by nebolo vsetko vidiet. no take asi nie su, ci?
Odpovedať
@cincila11 Tak to mi ozaj nedošlo, že to takto myslíš. Ale tak prevažne asi teda vane a celkovo sanita býva v bielej farbe. Nehovorím, že sa iné nerobia, videl som, obzeral som aj na predajni aj iné prevedenia. Ale z tohto hľadiska som sa nad tým nezamýšľal a neviem, či práve podľa tohto by som vyberal farbu. Úplne bezúdržbové asi nie, ale vieš si pomôcť tým, že si dáš úpravu na vaňu, ktorá zabraní usádzaniu sa vody a teda aj vzniku vodného kameňa, tých takých drobných fŕkancov.
Odpovedať
ak nieco take je ved to by bolo super. ono si clovek povie, ze na bielej nie je vidno nic, ale tie uschute kvapky vody napriklad ja vidim. asi mam oci jak orol a niekedy mam na to nervy, lebo vyzera sice cisto, ale nie je to tak. take nieco je ale asi drahe ci?
Odpovedať
@juliana434 jasne, ze to je vidno, to si proste vsimnes. akoze na vani este okej, to som ochotna prehliadnut aj, ak toho nie je vela. ale vlastne vdaka ten uprave toho vela byt nemusi 😄 ale ine som chcela. mne sa nepaci, ked prideme niekam na ubytko a maju sprchove kuty a tie skla na nich su samy vodny kamen.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to je akoze kapitola sama o sebe, to ma vie tiez dostat do otacok. Ked sa to umyva pravidelne, tak to nezajde az do takeho stadia, ze mozes aj pol dna cistit a nic z toho. Ale to sme uz trosku odbocili od tych volne stojacich vani, ked tu riesime steny sprchoveho kuta 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema ale to nielen sprchové kúty, ale aj vane vedia byť dobre zanedbané. A nie je to nič príjemné. Doma, ale hádam sa človek o to stará inak, lepšie. Aký rozmer je taký ideálny, čo sa týka vane? Aby sa v nej pohodlne kúpalo?
Odpovedať
Profilova fotka
no tak pre chlapa minimalne 180 - ka by som povedal. 15O to je podla mna malo, ale tak vane su aj vo vacsich rozmeroch, co sa tyka dlzky ale aj sirky. zalezi kolko mas na nu miesta
Odpovedať
Ideálny rozmer čo sa týka vane? Tak to musíš prispôsobiť výške ľudí, ktorí ju budú využívať a aj priestoru v kúpeľni, aby sa tam pomestila a aby to aj nejak schopne ukázalo potom v konečnom výsledku. Neviem, či sa to takto dá všeobecne povedať. Rozmery sú naozaj rôzne. Naša vaňa je značky Kaldewei, vyskúšaj si dať ich web a tam pri vaniach sú možnosti vo filtri, že sa dajú vybrať aj rozmery vaní. Vyskúšaj si to tam pozrieť. Neviem, či máš záujem o nejakú konkrétnu alebo sa chceš len inšpirovať, že z čoho sa dá vyberať.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_peterr jasne, ze rozmery su rozne. tie moje cm, tak to bol len taky odhad. ako si vravela vela zalezi od toho, kto bude vanu pouzivat a ci sa v nej bude len umyvat, alebo si ju bude obcas aj napustat. vy ste si vanu objednavali len cez net, ci ste ju boli aj niekde pozriet?
Odpovedať
Profilova fotka
@bigger225 Ak by som sa mala vo vani len umyvat, akoze sprchovat, tak to by som velmi zvazila, ci mi ozaj ta vana za to teda stoji a nevyriesim to radsej sprchovym kutom. Sem tam sa mozem ist predsa aj niekam do wellnessu okupat.
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema tak je to na každom. Mám známeho, ktorý má v kúpeľni aj vaňu aj sprchový kút
Odpovedať
@fasox a tak ved to nie je chyba mat aj ja 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Záleží, či by aj vaňa aj sprchový kút našli využitie. Ak je viacčlenná rodina tak asi v pohode, ale osobne by som to potom skôr rozdelil asi na dve kúpeľne, keby bola taká možnosť. Lebo keď sa má jeden kúpať a vedľa neho druhý sprchovať, no neviem, je to také zvláštne.
Odpovedať
Profilova fotka
no tak presne tak zvlastne to napriklad mame aj my. v jednej kupelni aj vana aj sprchovy kut. kolko krat sa stane, ze zena nieco vo vani namaca a podobne a samozrejme hlavne teda deti sa v nej zvyknu kupat
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 tak pre deti je samozrejme lepsia vana, len zas treba na ne davat poriadne pozor, aby sa v nej nesmyskli aj ked teda existuju rozne protismykove podlozky
Odpovedať
@dedkos Nikto nepovedal, že je to chyba 🙂 Len, že je to na zváženie, či sa to skutočne takto vyplatí mať a či by sa obe využívalo v plnej miere. Kamoška to takto strašne chcela, ale vaňa išla nejak do ústrania, lebo jednoduchšie je sa len tak osprchovať. Zase ja si neviem predstaviť fungovať bez vane. Je to fakt individuálne.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_peterr kazdy sme iny, je to normalne, preto my mame aj aj, aby sme mohli si dat bud vanu alebo sprchu, na co mame chut, niekedy po celom dni mi vana velmi dobre padne. starate sa o vane aj nejako specialne? nejaka udrzba?
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 ako myslis speci udrzbu? podla mna staci len zmyt a nenechavat zbytocne vodu v nej stat ale ako inu speci udrzbu si neviem predstavit
Odpovedať
@kristian3367 vana alebo vanicka v sprchovom kute asi vyslovene nejaku specialnu udrzbu nevyzadaju. pokial umyvas kupelnu pravidelne a poriadne, tak nemaju byt preco zanedbane. ale vies si to ulahcit, ked si zvolis na ne povrchovu upravu 😉
Odpovedať
@placika myslis tym nejaky hladky povrch, aby sa tam nic nezachytavalo ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dlhan by som skor povedal, ze je to vsiakavy povrch, ale su to len moje domienky, chcelo by to objasnenie od niekoho kto taku vanu ma 🙂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@dlhan by som skor povedal, ze je to vsiakavy pov…
@kristian3367 Vsiakavy povrch vane? To si celkom neviem predstavit, ako by to fungovalo. Akoze nieco ako spongia? To mi pride ale aj dost nehygienicke potom. No ale to tym chcem povedat, ze takto to nie je. Je to vode odpudivy povrch :)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak nevedel som si to nejak predstavit, ked ta voda na povchu proste nezaschne, ze na com je vlastne ta povchova upravat potom zalozena :) je to nejaky specialny material alebo teda len povrchova uprava
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

no tak nevedel som si to nejak predstavit, ked ta…
@kristian3367 Ved v pohode, ja len tiez hovorim, ze by som si ten vsiakavy povrch tiez moc nevedela predstavit, ako by to vlastne fungovalo. Ale mozno, ze niekto ma aj taketo nieco, neviem. Ta povrchova uprava sa na vanu dava v procese vyroby, nie dodatocne.
Odpovedať
tak teda nevieme na akom principe to funguje? mna napadlo, mozno to je nieco take ako osmoza, tiez ked nou umyvas na cisticke auto, tak by ti nemali tie kapky zaschynat. mozno je to aj uplne jedno na com je to zaloze, ak to fakt funguje... a kto to vobec ponuka?
Odpovedať
da sa dat takato uprava, ak by osm mala zaujujem o nejaku tu virivkovu vanu? ci sa to da vsetko skombinovat alebo to v takomto pripade nie je mozne?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

da sa dat takato uprava, ak by osm mala zaujujem …
@cincila11 Vírivková vaňa samozrejme je možnosť, aj povrchové úpravy. Ono záleží kde to chceš kupovať. Najlepšie, keď máš už takéto špeciálnejšie požiadavky, tak si nájsť nejakého predajcu alebo zájsť do kúpeľňového štúdia a tam sa informovať, čo by ti aj poradili, ako to skombinovať a tak ďalej ;)
Odpovedať
ved jasne, ja len ci tu niekto priamo s takouto moznostou nema skusenost, ze by mi vedl priamo poradit, lebo isto aj tych vyrobcov bude viacej
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

ved jasne, ja len ci tu niekto priamo s takouto m…
@cincila11 a nie je to zbyocnost? myslis si, ze tie funkcie budete aj pravidelne vyuzivat?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juliana434:

@cincila11 a nie je to zbyocnost? myslis si, ze t…
@juliana434 a tak preco nie. nevravim, radi si do virivky aj niekam zajdeme, no mat ju proste neustale po ruke na v celku laka. nemusiet nikam cestovat a podobne
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?