Vana KALDEWEI CLASSIC DUO 180X80 oplati sa za 400€?

Ahojte, prosim vas velmi pekne o radu. Ja mam vysku 160 moj manzel 180. Mame ponuku kupit smaltovanu vanu zn. Kaldewei 180x80 za 410€ (trosilinku poskodena co nie je vidno). Mm ma ale odhovara ze ta vana je pre jedneho "pre mna" velmi velka ze sa v nej utopim, vyberam vanu po 1x :-) prosim poradte mi co robit. Vana je bez povrchovej upravy Perl Effektu. Dakujem pekne za nazory - skusenosti :-) takto vyzera: http://www.dea.sk/ambiente/kaldewei-c...
Odpovedať
@lenkuch ahoj ked sme si vyberali do kupelky tak sme vyskusali 170*80,180*80 a vyberieme si tu 180 je to pohodlnejsie v kupelnovom studiu sme mali moznost vyskusat si rozne velkosti a to sme neni obzvlast vysoky ... ale je to fakt pohodlne lenosenie aj pre dvoch :P takze behnite do kupelkoveho studia a poskusajte si
Odpovedať
@filipe1, vdaka pekne za reakciu, skusali sme si 170x75 ta je taka akurat....mozno by sa zisla vacsia ale vacsie boli drahsie tak sme upustili....tato bola zlaty stred....vsak ta 180x80 je dobra cena len sa bojim ci mi fakt nebude velka ked v nej budem plavat sama :) pre dvoch je to super.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme dve kald.....160 x75 a sú nám v pohode, len vody čo tam vojde.. fúúúúúú :)
Odpovedať
@lenkuch ak budes plavat sama tak si lepsie zaplavas. Hlavne ze je pohodlnejsia pre dvoch :P
Odpovedať
ja by som si hlavne zistil rozsah toho poskodenia. pri smalte dost podstatna vec...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkuch Classic DUO je veľmi pekný model, veľkosť podľa mňa v pohode. Väčšia vaňa je vždy lepším riešením, ako tlačiť s v malej + kúpanie je oveľa pohodlnejšie. Spotreba vody je už na Vašom uvážení. Ohľadom zľavy na poškodenie, určite skontrolujte, či nejde o preliačinu (naťuknutie), aby sa nestalo, že sa Vám po čase na poškodenom mieste odlúpi smaltovaná vrstva. Ako písal @eduardgein pri smaltovaných vaniach je to dôležité.. Ak však ide len o nejaký drobný škrabanec, alebo len kozmetickú vadu = žiaden problém ;)
Odpovedať
@janspanik, @eduardgein, velmi pekne vam dakujem chlapci za radu. No, to poskodenie budeme musiet este pozriet, je to asi 3 cm skrabanec (kde je ale vidno uz ocel) ....este jedna otazka, co sa tyka povrchovej upravy taktiez vaham, kedze by som chcela vanu radsej s perl effektom....Vdaka pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkuch Povrchová úprava je skvelá vec. Kvalitný smalt sa sám o sebe veľmi dobre udržiava, ale s povrchovou úpravou Vám bude stačiť obyč. saponát a handra :) Vaňa s povrchovou úpravou by sa však mala používať v zásade len na kúpanie, inak sa vrstva rýchlo zničí a efekt sa stratí... Ak má vaňa slúžiť multifunkčne (vaňa, sprcha, umývanie dom.miláčika, ručné pranie apod.) povrchová úprava je zbytočná.
Odpovedať
ja by som zabudované veci zásadne nekupovala poškodené.....my máme Kaldewei 170/75....bez povrch. úpravy za 200Eur cca cez e-shop....Je to úplne v pohode, ved vanu aj tak treba čistiť....ja čistím so saponátom....je tu diskusia pohladaj...tuším tam nejaká lady písala, že má s úpravou a nič moc....
Odpovedať
@janspanik, @staronova, diky pekne za prispevky, no mne pride ta povrchova uprava ako vyborna vec, avsak nemam s tym skusenosti, ako dlho to vydrzi, ak to zacne stracat svoj efekt - je to potom vidno? mozno laicka otazka....ale skutocne v tomto nie som doma, aj ked mam nacitane kadeco. Vana bude sluzit na kupanie a sprchovanie....domaci milacikovia sa budu kupat vonku :-) ....uz som tie starsie komentare prezerala a boli rozne nazory, tak preto pisem este raz.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkuch Je to neviditeľná vrstva, takže ak sa po čase (rokoch) začne strácať, nevidno to, ani nič podobné... Ide len o to, ak sa vaňa bude používať primárne aj na sprchovanie, úprava sa rýchlo stratí... Stačí ak používate z času na čas peeling, venujete sa outdoorovym športom atď. Drobné čiastočky a piesky, ktoré z tela zmyjete povrchovú úpravu vane proste zoškriabu. Preto sú to väčšinou vyhodené peniaze... Záleží samozrejme tiež na rozpočte :) Každopádne, povrchová úprava je ideálna pre vaňu, ktorá sa primárne používa len na kúpanie, vtedy je funkčnosť i životnosť úpravy ideálna :)
Odpovedať
Oplati sa vana za 400€? Neoplati, jedine ak ju budes prenajimat:)mozno rovnako posluzi aj smaltovana Jika za 70€ a za zvysok mozes ist na dovolenku:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vela mladých ľudí naleje peniaze, ktoré fyzicky ani nemá, t.j.z hypoték, do kadejakých somarín, ktoré sú častejšie iba reklamným ťahom pre firmy na mámenie penazí. Máme v prázdnom byte plechovú dvadsaťdva ročnú vanu, ktorá je krásna biela ako nová, okrem škriabancov od zipsov, ked som prala v nej vetrovky a rifle. Dnes sa však aj takéto veci hádžu do práčky, čiže toto riziko pri bežnom používaní Kaldewei nehrozí. Za ušetrené kúpiš niečo iné do kúpeľne.
Odpovedať
Pearl efekt mam, je to skvela vec. Vana v principe nikdy neostane spinava. Cistit sa samozrejme cisti, ale clovek by sa nemal stat otrokom svojho domu. Ano, na kupania postaci aj drevena vana polozena vonku a mozno len za 30e. Clovek nemoze vzdy zmyslat len racionalne, ale treba z casu na cas pouzit aj srdce a emociu. A obzvlast pri veciach, ktore si nekupuje na 5 rokov.
Odpovedať
@staronova tak kvalita starych kaldewei vani bola vyssia ako ta dnesna.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?