Prosim o radu, kombinacia dveri s podlahou

Profilova fotka
Zdravim, idem zariadovat svoj prvy dom 🙂 na dizajnera nechcem minat, preto sa chcem poradit. S mojou predstavivostou je to tiez biedne. Objednala som dvere od polskeho vyrobcu, vid obrazok. Mam zalusk na tuto kupelnu, vid obrazok. Ak dam do kupelne svetlu bielu dlazbu a obklad, nebude to s tymi dverami vyzerat divne? Dakujem 🙂
Odpovedať
Biela s nicim nevyzera divne, len biela dlazba v kupelni, to bude vidiet kazdy vlas
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 dakujem za odpoved 🙂
Odpovedať
@michaelahrab biela kupelna je pre mna nadcasova a moderna. Ten nabytok v kupelni by sa tiez mohol radit k tym modernejsim ale tie dvere su pre mna velmi rustikalne alebo skor taky vidiecky styl. Ja by som mozno isla este do vacsieho kontrastu a nabytok do kupelne dala este svetlejsi. Aby sa tie dekory nebili. Zvysok domu ako dopasujes k dveram? Uz vies? Do domu by som volila len par farieb ktore by som zopakovala aby to bolo aj v nejakom koncepte ucelene. My tiez mame tmavo cokoladove dvere plus este nejaky nabytok je tiez cokoladovy ale v kombinacii s uplne svetlymi prvkami a tiez podlaha je uplne svetla. Este aj v kupelni je cokoladovy obklad. Takze urcite k tym dveram uz len nieco svetle a vytvorit kontrast
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik no 🙂 styl dveri je iny, vid obrazok. Ale farba je ako na predchadzajucom obrazku. Ci to nic nemeni? 🙂 Dom chcem zariadit vo farbe dreva plus biela. Posielam fotky podlahy a kuchyne. Spalnu som si este nevybrala.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik este do kuchyne by sli takato vinylova podlaha, v predsieni tiez vinylova plus takato jednoducha zostava.
Odpovedať
Profilova fotka
taketo
Odpovedať
@michaelahrab preco chces mat rozne farby podlahy? Mala si tu podlahuvprilozenu k dveram? Hore som pisala o farbe dveri nie ze ako su delene so sklom. Tri miestnosti a 6 dekorov dreva. Na chodbe uz nic ine nebude napr vstavana skrina? V kuchyni este stol - bude ako linka? Plus obyvacka.... Pre mna vela dekorov A pre mna strasne tmava podlaha s vyraznou strukturou dreva. No neviem ci to vsetko bude spolu hrat. Napriklad ja som si povedala ze u mna dominanta bude gauc a nabytok v obyvacke. Aby nabytok pekne vynikol tak podlaha by mala byt svetla nevyrazna, pre mna ako biele platno. Si porozmyslaj kde vsade bude drevo alebo dekor dreva a ci vies k sebe zladit. Je vseobecne zname ze podlaha sa neda dat presne taka ista ako dvere atd... A spocitaj kolko roznych dekorov dreva budes mat plus ine zariadenie, farebne doplnky a si myslim ze ti vyjde dost vysoke cislo a ci sa ti to tak "farebne" bude aj pacit.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik no asi to musim zvazit, min. tu podlahu. Dakujem 🙂
Odpovedať
Aj na moj vkus tam mas v plane dost dekorov dreva, najlepsie max nejako dva, aby sa to nebilo a radsej to nejako s bielou pokombinovat, pripadne ich do bielych dveri, aby to nebolo ako past na oko 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelahrab podlahu jednoznacne zvaz, je lepsie, ked mas v celom dome rovnaku a nie v kazdej pomaly izbe nejaku inu. To vobec nie je pekne a potom sa to aj tazko kombinuje.
Odpovedať
Profilova fotka
s @silvusik353 podlahu som chcela inu do kuchyne kvoli tomu, ze laminatova tam nie je najvhodnejsia. Dlazbu nechcem, tak vinyl vychadza cenovo najdostupnejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kristof_ko uz som to zvazila. Hladam nabytok podobny k dveram s vielou farbou. Len trafit sa do odtiena je dost narocne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@michaelahrab Ja som dom nechal na dizajnéra, a radil som sa ešte z jedným ... Obaja zhodne potvrdili, najviac 2 x drevodekor v celom dome ... Kombinovať ich tam 3,4 a ešte v rôznych častiach nie je štastné riešenie. Aj tu platí, že menej je niekedy viac ... PS: Laminátku v kuchyni mám aj ja, robia sa dnes vodeodolné do vlhkého prostredia (takú mám v celom dome) = nevidím v tom žiadny problém ...
Odpovedať
@wivik ako ste spokojní so svetlou podlahou?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 a kolko Vas stal taky dizajner?
Odpovedať
@paulac93 ja som spokojna a taku istu chcem aj do domu. Ked je prach tak na nej vidno az ked je ho viacej. Inak klasicky ked nieco kvapne tak to vidno zoberiem utierku a utriem. V kuchyni ju mame tiez laminatovu, z tych lacnejsich 10€ stvorak a nevidim problem ju mat v kuchyni. Pred sporskom sme mali istu dobu kobercek ale kvoli malej sme ho zrusili a naspat zatial nedali. Tak ako prska z varenia tak ale to vidim asi len ja ze je tmavsia podlaha. S kefkou a cifom to raz za cas precucham. Raz sa nam stalo ze sa zle zavrela mycka a aj tak sa spustila a istu chvilu z nej vytekala voda kym som si vsimla. A podlahe nic nie je a to nema ziadnu vodeodolnu upravu. Este k tomu zladeniu. Pri vstupnych dverach mame asi 1×1 m dlazbu. Ja som si dala namahu a nasla presne taku istu ako je plavajuca. Uz sa stalo ze navsteva si ani nevsimla ze tam je dlazba a to pritom medzi dlazbou a plavajucou mame listu. Takze radsej si nechaj na premyslenie viac casu a vklude povyberaj
Odpovedať
@wivik a prosím ta vies aký to je druh a odtieň? Ja by som chcela egger dub White je taka dosť bledá
Odpovedať
@paulac93 tu som pridavala fotku. Farba taka pieskovo siva. https://old.modrastrecha.sk/forum/kuc... Mne viac islo o to aby nebola vyrazna struktura dreva. Nazov uz nepamatam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?