Pokazená práčka - Bratislava

Ahojte.... Ma niekto na tip na pomerne lacneho opravara pracok v BA. Vsade pytaju cca 150e a nova stoji cca 250e. Vseobecna trvacnost novodobej elektroniky ja znama.......a Casy kedy 25r.Tatramatka perie aj v r.2014 su zrejme prec....... Aj tak mi to neda....a tak hladam riesenie...
Odpovedať
Profilova fotka
@viliammmmm nuz, myslim, ze cena opravy sa pohybuje v zavislosti od toho, co sa tam pokazilo.. ak je to nejaky podstatny a drahy diel, tak oprava je naozaj casto nerentabilna... ale ! ano, nova sice stoji od 250E, ale ak je to pracka, ktora stala 600-700E, tak aj tak sa oplati dat za opravu 150E.. ak je to pracka , co stala 250E , tak sa samozrejme neoplati... Aj vies, co mas na nej pokazene? lebo niektore opravy zvladne aj domaci kutil, mozno nejaky dobry znamy :)
Odpovedať
Anonymní5. března 2014 20:45 Zdravim. Net mi uz vela krat pomohol ked hladam nejaku pomoc pri oprave roznych zariadeni. Teraz som potreboval radu pri oprava pracky whirlpool awe 6519 ale nic som nenasiel. Napriek tomu som bol uspesny a chcem sa podelit o skusenosti co mozno pomozu niekomu inemu. Pracka ma 4 roky a prestala ist uplne cize ani nesvietili kontrolky. Problem bol v module programatora kde elektronika je napajana len malym menicom ktory sa odpalil dovod som nezistil ale asi to odchadza casto (asi zle navrhnute) podla infa na nete. Ide hlavne o to ze pri opisani problemu servisu predbezne ohodnotili opravu na 130 Eur. Novy modul sa da zohnat za cca 80 Eur, Po odpojeni kablov otvoreni krytu (co bolo velmi jednoduche a blbovdorne navrhnute- pochvala konstrukterom) bolo vidiet malu dobku na IO- LNK 304 PN. K nemu este treba vymenit aj rezistor 27 Ohmov 2W ktory ho istil. Spolu cca 2,50 Eura. Nova pracka AWE6519 cca 230 Eur. Nech sa paci!
Odpovedať
@viliammmmm Nasiel som to na inom fore. A je to situacia mne podobna......
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, neviete niekto poradit, mam problem s prackou Gorenje WA61101- je to uz dochodkyna vyse 10-rocna 😀. V poslednom case sa mi niekolkokrat (ale nie po sebe) stalo ze prestala prat (neviem po akom case, nesledujem ju) a svetielka (pri tlacidle start a tlacidle cerpadlo stop) 4x po sebe bliknu, potom pauza a dokola. Pradlo je mokre, dam ho potom vyplakat a odstedit a toto uz funguje normalne. V navode je len blikanie 2x, 3x, a 7x, ale nie 4x. Pozerala som aj anglicky navod ale je tam to iste. Budem vdacna za akekolvek info. Este by som chcela keby aspon pol roka vydrzala, budeme sa stahovat tak uz by sme mohli do noveho bytu aj novu kupit. Dakujem pekne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@viliammmmm Dobry den, mam pracku whirlpool awe nejaka 6 - rada. Stalo sa presne to co popisujete v clanku z 11. maja 2014. Vedeli by ste mi prosim poradit, co znamena ze vidiet mali dobku na integrovanom obvoda LNK 304 PN? dakujem velmi pekne za pomoc
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?