Pex al tvarovky

Rúrka Pex al má 16mm vonkajší priemer , vnútorný má 12mm . Nasunie sa na tvarovku 16mm. Tvarovka má nejakú hrúbku steny . Aký bude vnútorný priemer tej tvarovky? Na koľko sa to zúži nakoniec? Mám síce 12mm hadicu ale tvarovka dá výsledný priemer 8 mm , možno 10 mm.
Odpovedať
Polozil si otazku a hned si si aj odpovedal, naco teda toto vlakno? 😄
Odpovedať
@kemino No chcem to vedieť presne koľko je vnútorný priemer tvarovky , 8, 9 alebo 10mm , či mám dať 16mm hadicu alebo 20mm.
Odpovedať
Profilova fotka
Moze sa lisit od vyrobcu. Treba pozriet katalogove listy.
Odpovedať
@wyrky Tak pozri. V OBI majú tvarovky , asi budem musieť osobne tam zájsť a zmerať. Tu sa sotva niečo dozviem.
Odpovedať
@jean2 Čo mám po ruke redukovaný Tkus 20x16x20, tak 16mm vývod má vnútri 7,5mm a 20mm má 11,5mm. Výrobca RB. Priemer sa volí podľa účelu a tlaku, nie pocitovo.
Odpovedať
@kejsix Takže hrúbka steny bude dobré 2mm. Tlak mám práveže nízky , 7,5mm by mohlo len tak tak stačiť. Dám tam asi 20mm trubku. Mám taký pocit. Nátrubok 16mm 1/2" bude asi to isté.
Odpovedať
@jean2 Ja som celý dom ťahal v 20, ale dnes by som to už nerobil. Ani nie tak pre drahšie tvarovky, ale s 16mm rúrou sa robí o kus lepšie. Tiež som mal slabý tlak, ale aj tak to skončilo stanicou na dvíhanie tlaku + katexový zmäkčovacč. Teraz by mi tá 16ka určite stačila.
Odpovedať
takto nejak
Odpovedať
@kejsix Chcem dať skrutkovacie Mám tam teraz na kuse flexi hadicu , tá má 5,4 mm a to nestačí na prietokový ohrievač, ide slabo teplá voda. Neviem či bude stačiť 7,4mm. V Obi majú tvarovky . Čo znamená to F alebo M , 16x2xF1/2" , 16x2xM1/2" ? Blbý popis tam majú. Píšu že tvarovky sú vyrobené zo sieťovaného polyetylénu.
Odpovedať
@jean2 F - vnutorny, M - vonkajsi zavit
Odpovedať
@cukrik25 Majú niekde F na vonkajšom aj na vnútornom závite.
Odpovedať
@kejsix Kalibrátor je na to potrebný? Používal si ho?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jean2 Samozrejme. Su borci, čo to robia rúčkou z hasáku, ale až taký hulvát niesom. Mám ivar 16-32, nestojí to zas toľko a hodí sa mi to podchvíľou. Zverné fittingy ale nepoužívam vôbec (resp. len pri podlahovom kúrení).
Odpovedať
@kejsix Je na tom fitingu gumička , tiecť by to nemalo.
Odpovedať
@jean2 Nehádam sa, pre mňa je press ale podstatne rýchlejší a jednoduchší spôsob.
Odpovedať
@kejsix To je už nerozoberateľné
Odpovedať
@jean2 Práve preto.
Odpovedať
@jean2 Ked zvacšis prietok cez ohrievac a tepelny vykon ohrievaca bude rovnaky,voda bude este menej teplá.
Odpovedať
@dusan72 Musím zvýšiť prietok od ohrievača lebo teraz keď pridám na ohrievači plyn tak nereaguje. Skúšal som len samotný tok od ohrievača bez hadice a bolo to lepšie. Samotný ohrievač má vnútorný priemer trubky 11,5mm. Zišla by sa možno nová armatúra ale na ohrievač Mora 371 už nezoženiem.
Odpovedať
@kejsix Čím si rezal tie trubky , špeciálnymi nožnicami?
Odpovedať
@jean2 Noznice na ppr/pvc trubky
Odpovedať
@kejsix Ako si ohýbal trubky ? Aby sa nesploštili. Je na to nejaký prípravok?
Odpovedať
@jean2 Ohybacia struna. Dá sa kúpiť vonkajšia aj vnútorná. Časom to dostaneš do ruky a ohneš bez zalomenia aj bez struny.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?