Menšia vaňa

Viete mi poradiť ohľadom veľkosti vane a komfortných rozmeroch okolo sanity? Na konci vane máme mať wc. 1. Aby sme si pri sedení na wc nebuchali kolená do konca vane, treba koľko priestoru? Cca 500cm, či aj menej? 2. Vaňa 160-ka je vraj ok veľkosť, ale čo 150-ka? Nie je to už málo? Chcem klasickú smaltovu vaňu. Najskôr kaldewei cayono. Chcem sa vyhnúť akrylatom a rohovým. Ale je mi jasné, že tieto tvary zasa ponúkajú väčší priestor na kúpanie pri rozmere 150 na dĺžku. Takže veľká dilema u mňa. Vďaka za vaše postrehy.
Odpovedať
@katriin pre vyrasteneho chlapa je aj 160 na kupanie na skrcenca, 150 fakt pre drobnu zienku. Ked sa tam budu rochnit hlavne deti, staci aj 140 A co sa tyka odstupu od WC, posad nejvacsieho jedinca na misu a premeraj az pokial mu trcia kolena a pridaj "rozsafnych" 30 cm na pohyb, poloz mu tam stolicku alebo krabicu a zistis, ze je to LTT. Nie nadarmo norma pre WC pise o hlbke samostatneho WC aspon 90 cm...
Odpovedať
@katriin v siko je konfikurator.. Ja mam tiez natesno, rozhodla som sa ist do asymetrickej rohovej vane.. Teraz mam 170*70, kaldewei.. Je ltt.. Prvy obrazok moj plan.. Druhy plan povodny.. To je dost natesno pri wc.. 🤔.. Rozhodla som sa to riesit to mojim planom c. 1... Okno mam klasika velke, jednokridlove, na vysku.. Cize bezproblemov naciahnem.. Projektant mi dal ako v druhom plane, len odlznikovu vanu 140.. Nemam chut sa potkynat o roh, tak ze pojdem do avokadoveho tvaru vane.. A nakoniec som ju otocila a zda sa mi to vzdusnejsie, 160x85.. Medzi vanou a sprchou bude sklo zastena..
Odpovedať
Vana
Odpovedať
Uz sme to boli tak premeriavat. Vytrepali sme tam stary 70cm zachod a primeriavali. Zachod kupime tak do 65cm na dlzku a dlzka miestnosti je 262cm. Niekde som pozerala normy na samostatne WC: malo by byt minimalne 50cm od konca wc po dvere do WC. Predpokladam, ze ak je predo mnou vana, moze byt vzdialenost aj mensia. Aj ked sme to skusali v real priestore bolo to take zmatocne. Muz chce radsej mensiu vanu (on sa bude aj tak sprchovat) a ja chcem komfortnejsiu vanu. Ale je pravda, ze na zachod budeme chodit castejsie ako si chystat kupel 🙂 pri tychto rozmeroch nam vychadza miesto medi wc a vanou 37-40 cm pri 160ke a pri 150ke dosiahneme komfortnejsie sedenie na wecku...
Odpovedať
Profilova fotka
kamoska ma 140tku vanu, lebo ina sa im do bytu nevmestila a problem nemaju, najskor chceli sprchac, ale skrz male deti si povedali, ze daju vanu a s takou sklenenou zastenou a ona si nestazuje, na ten priestor myslim, ze to dobre vymysleli 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?