Máte vaňu v dome?

Zobraz úvodný príspevok
Rada by som oslovila najma tých, ktorý v dome nemajú vaňu, prípadne už by si ju nedávali. Staviame dom a stále sa rozhodujeme či ju tam dať či nedať. Budeme mať dve kúpeľne, jedna pre deti (pubertiaci) a druhá pre nás zo vstupom zo spálne. Naša kúpeľňa je dostatočne veľká aj na tú vaňu, hoci sa tam treba trochu pohrať s dispozíciou. Stále však uvažujeme, že či ju budeme využívať, respektíve, ak ju tam nedáme, či nám nebude chýbať. Momentálne sa každý člen v našej rodine v byte sprchuje, nikto z nás nevyužíva vaňu na kúpanie, len sa v nej sprchujeme, máme na nej zástenu a rovnako v nej sprchujeme aj psa. Malé deti už nemáme a uvažujem, že postupom času ako budeme starší bude asi aj pohodlnejšie sa osprchovať ako vstupovať a vystupovať z vane. Otázka je, či je niečo, kde by nám tá vaňa mohla chýbať. Mňa v podstate napadá, že všetko vieme urobiť aj v sprche, napríklad osprchovať kvety a podobne a čo sa dá tak v lete na dvore. Napíšte prosím vašu skúsenosť, ktorí vaňu nemáte, nechýba vám?
Odpovedať
1
2
my mame doma vanu a si neviem predstavit, ze by sme ju vymenili za sprchovy kut. by mi presne toto chybalo, len tak si napustit vanu a zrelaxovat sa. akoze wellnessy su fajn, to nehovorim, ze nie. ale nie je zase take jednoduche len tak sa zobrat a ist niekam na pobyt.
Odpovedať
Máme veľký sprchový kút. Vaňu nemáme. Nechýba.
Odpovedať
@megdesign Presne takto to budeme mat aj my teda, vypustili sme vanu 😄 (z projektu)
Odpovedať
Jedna vec su prachy, druha ze naozaj ju nepotrebujem. Pre mna je dom plnenie si snov=potrieb. Cize ked idem stavat normalny dom, ku ktoremu patri pohodlne parkovanie na vlastnom, zahrada pre deti, terasa pre dospelych a vana na relax a nie na pranie zaluzii ako kedysi 🙂 Ked sa niekto nevie ani o vani do domu rozhodnut, tak tomu staci dvoj izbak so sprchovym kutom, lebo ved naco...
Odpovedať
@rkorba Dakujem za nazor, ale myslim si, ze aj vy ste mali pocas stavby par veci, kde ste si nebol isty a nevedel sa rozhodnut, mozno pomohol nazor inych 😉 Clovek si jednoducho nie vzdy je isty a potrebuje trocha postrcit, ci ako je to v mojom pripade, rada sa ucim z chyb druhych 😄
Odpovedať
@cony1 ... a dobre robíte! 🛀
Odpovedať
@cony1 a v com je realny problem, ked mas 2 kupelky, tak do jednej das vanu a do druhej sprchac. Ked mas len jednu, tak do nej das vanu i sprchac a ked stavias dom kde sa vana nezmesti, tak ju tam proste nedas, lebo na to nemas to je cele. Vana ja vyborna vec ja mam hydromasaznu, ktoru som tam planoval dat uz pri projektovani domu.
Odpovedať
z praktického hľadiska - vo vani sa osprchuješ, v sprche sa neokúpeš. Ak je iba jedna možnosť, tak za mňa vaňa. Ak sa dá, tak aj vaňu aj sprchový kút
Odpovedať
@cony1 v tejto korona dobe,ked nemozes ist do wellnes je vana na nezaplatenie. Ale aj predtym som sa zvykla 1-2x do mesiaca kupat. Mame v jednej kupelni aj vanu,aj sprchovy. Ale tak ti poviem,ked ju nebudes mat,budes nadavat,ze si nedala a ked ju mas,budes nadavat,naco ti je,nemala si ju davat. Ak mas miesto,vana je dobra volba
Odpovedať
u hordove še kupem ešte
Odpovedať
@cony1 Mám aj veľký sprchový kút aj veľkú vaňu aj veľa miesta v kúpeľni. Keď staviam dom, tak, tak ho projektujem tak, aby som také dilemy nemal. A aj keď momentálne si v nej poležím tak 2x do mesiaca, bez nej by som mal vždy celú kúpeľňu postriekanu vodou. Stačí keď sa chceš opláchnuť pod pazuchami a už máš okolo umývadla mláku. Nad vaňou sa ti to nestane. Keď chceš umyť napr. demižón alebo opláchnuť veľký hrniec tak kde s ním pôjdeš, na dvor? Môžeš aj v spcháči, ale počítaj s tým že si pri tom namočíš aj nohy.
Odpovedať
Profilova fotka
@hasacisko Tak tak. Vaňu z času načas treba....... Aký si vystrihaný 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Len taká otázočka? Aké je teda rozhodnutie @cony1?
Odpovedať
Profilova fotka
Nasa suseda, oni mali sprchovy kut, sice len taky nejaky z marketu a ked prisli deti, tak kupovali taky s vyssou vanickou, ze aby sa aspon deti mali kde cvachtat, ked su male. Povedala, ze oni inak vanu nepotrebuju, nepouzivaju a ze ked deti budu vacsie, tak potom chcu dat spravit taky poriadny sprchovy kut aj s nejakou kvalitnou vanickou.
Odpovedať
Profilova fotka
Pridam sa i ja, vanu sme si dali, na ten razrocny kupel. Svokrovci zrusili vanu pred uz mnohymi rokmi a do noveho si tiez nedali. Deti, ked su male, vo vanicke. Ked uz stoja same na nohach, do sprchy s nimi. 😆 Moje teda vanu tiez moc nevyuzivali.
Odpovedať
@lenkito10 Dakujem, no vcera som sa este raz odhodlala a pohrala sa s dispoziciou kupelne, navrhla som ju inak, sice mi to trvalo, lebo som dala tri moznosti a az ta posledna samozrjeme sa mi ako tak pacila, tak na tom este trocha popracujem a rozhodneme sa s manzelom teda, ci ju dame ci nie. Ale inak ohladne deti, presne ako pises.
Odpovedať
Vana to je ako komin. Aj ked ju neplanujem pouzivat (a nepouzil som ju na cvachtanie uz hadam vyse 20 rokov), urcite ju dam. Nikdy nevies.
Odpovedať
My sme si dali koli detom, Oni ju chceli. Za mna nemus byt vobec. Ale zas na druhej strane, ked potrebuješ niečo vačšie niekde umyt pripadne namočit poslúži aj vana 😄 Mám 2 kupelne jedna je ako práčovna skor tak tam sme ju dali.
Odpovedať
@slavoslav kto ma vanu nepotrebuje bidet 😄 😄 😄
Odpovedať
@ertezet áno, život sa dá skomplikovať rôznymi spôsobmi, v tom je ľudská kreativita neobmedzená. 🙂
Odpovedať
Kedze mame 2 kupelne, volba bola jasna. V kupelni blizsie k spalni je sprcha a v druhej kupelni, ktoru vyuziva dospela dcera je vana, v ktorej sa sprchuje. Aj ked sa takmer vobec nekupeme, nevylucujeme, ze v buducnosti to tak nebude a prerabku kupelne teda najblizsich 20 rokov neplanujeme 🙂. Mozno ju vyuziju buduce vnucata, ale aj v pripade event. predaja domu to moze byt pre buduceho kupujuceho dolezite. Kazdopadne kupelna rovno zo spalne je fajn vec len pre ludi, ktori maju bud tvrdy spanok, alebo uplne rovnaky biorytmus.. My mame vedla spalne samostatny satnik a az dalsia miestnost je kupelna a zobudi ma akekolvek pustenie vody. Vela ludi na to nemysli a poznam viacero ludi, co kupelnu rovno zo spalne lutuju.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?