Je potrebné nechať otvor s dvierkami pod vaňou?

Teraz máme vaňu, kde sú dvierka, ktoré keď otvorím vidím odtok a rúry atď, idem dať inú vaňu, zamurujem to celé, alebo tam nechám tiež otvor??? Treba? Načo? Ďakujem
Odpovedať
@0kubo0 treba aby si sa dostal k odtoku. my sme jednu obkladačku nalepili na také magnetky a obkladačku sme neobtiahli špárovačkou ale silikónom
Odpovedať
ak použijete tento sifón, dvierka nepotrebujete a vaňu môžete utopiť hlbšie...http://www.youtube.com/watch?v=ICmElQg2tEU
Odpovedať
http://www.youtube.com/watch?v=ICmElQ...
Odpovedať
podobne ako gemini, mam kachlicky na magnetkach. pre istotu. nikdy nevies ;-) radsej ako burat.
Odpovedať
Profilova fotka
Na byte som vanu obmuroval, dvierka som nedal. Naco. Za par rokov sa mi pokazila bateria ktora bola osadena na vani... Takze som to musel nasilim otvorit ( cize vyburat) aby som sa dostal k baterii... Na dome som dal jednu kachlicku na magnety a obsilikonoval iked bateriu mam v stene... Aspon sa dostanem do sifonu ked tam manzelke spadne diamantovy prsten alebo mne vypadne zlaty zub... :-)
Odpovedať
o magnetkách som počul, dám si to, ale ako obtiahnuť špárovačkou? Potom to nevyberiem, či áno? A silikonom ako, kúpim v rovnakej farbe ako špárovačku?
Odpovedať
@0kubo0 my mame na magnetkach, pojde tam len silikon a v pripade potreby ho orezem a urobim co treba....aj som to sfotila ;-)
Odpovedať
@0kubo0 daj to na magnetky a namiesto sparovacky daj silikon, silikon existuje presne v tej istej farbe ako sparovacka, ved vsetky rohy v kupelni su vysilikonovane a nie su inej farby ako sparovacka...
Odpovedať
obkladačka v silikóne je len prvýkrát, po vyrezaní už ho tam nikto nedá, majster kvôli tomu nepríde a laik to nezvládne, takže dvierka alebo bezúdržbový sifón.
Odpovedať
@43jarko preco si myslis ze nikto nie je schopny zasilikonovat dvierka? =-) =-) Robila som to sama a vyzera to vyborne. Preco by som este na nieco take mala hladat "majstra" ? :-D
Odpovedať
@tatiana1978 otvor máš z dvoch obkladačiek? aspoň to tak vyzerá, ako si ich zlepila?? trochu to vidieť, asi ťažko zohnať silikón presnej farby ako je škárovačka
Odpovedať
@tatiana1978 videl som tvoje ostatné fotky už mi to je jasné, vďaka za rady
Odpovedať
Článok sa načítava...
@0kubo0 ahoj,su lepene flexi lepidlom, a dame normalne silikon, dufam ze to nebude velmi vidno ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
obkladacku na magnetky sa da dat.. alebo ak mas vela zvysnych, mozes dat aj bez magnetiek, len tak zasparovať a ked potrebujes rozbit :-D..ale hovorim, iba ak mas vela zvysnych kachliciek na nahradenie tej rozbitej... ono realne to malokedy potrebujes otvarať, len pri nejakej poruche, alebo tak... takze mozno 2-3x za zivot ? no..ale tak tie magnetky su dobre riesenie a bežné v dnesnej dobe. kludne to mozes obtiahnut sparovkou, v pripade potreby ju vysparas napr nozom na koberce.
Odpovedať
je lepsie nechat otvor dostatocny nato aby sa dalo dostat k sifonu,ten co tvrdi ze zbytocne nieje ohladuplny voci susedom :-p sem tam to treba skontrolovat,sem tam vziat rozobrat a vycistit sifon...
Odpovedať
moda moze unikat cez sifon a ty nezbadas ani neskontrolujes
Odpovedať
Profilova fotka
Ak bude voda unikať, sused si zrejme časom všimne zmeny na strope :) Každopádne revízny otvor je nutnosťou pre každý prípad. @godfather to napísal jasne. Magnetky a silikón sú najrýchlejším a najlepším spôsobom a takmer neviditeľným. Hlavne aby mal otvor aspoň taký rozmer, aby sa dala časť sifónu v prípade výmeny aj vybrať :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, my akurat riesime vanove/ revizne dvierka, mame otvor 500x300 a nechceme tam dat klasicke plastove. Spominate tu, že obkladacky mate na magnetkach. Ako do toho otvoru upevnite tie megnetky? Mohol by mi prosim niekto vysvetlit ako to cele funguje? Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@puserla Zvyčajne to funguje tak, že na obkladačku sa prilepia kovové časti a magnetické časi sa prilepia na vnútornú stenu obkladu s presahom do otvoru. Keď potom vložíte obklad do vynechaného otvoru, škára sa zasilikónuje a hotovo :) Môžete tiež použiť revízne dvierka v presnom rozmere obkladu (aby sedeli škáry) a tie sa následne obložia...
Odpovedať
Dakujem :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
aka minimalna velkost sa odporuca dvierok?
Odpovedať
@radoslavc Nie je žiadne odporúčanie. Treba ich nechať tak veľké, aby si sa dostal k sifónu. Zvyčajne je to veľkosť jedne kocky dlažby, ak má aspoň 20x20 cm.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?