IKEA umývadlo

Ahojte, Kúpili sme skrinku v Ikea pod umývadlo. Teraz pri výbere umývadla zisťujem, že mi nikto nezaručí, že to umývadlo bude na skrinku sedieť. Máte niekto skrinku z Ikea a umývadlo od inakiaľ? Coje ďalší problém, máme čierne batérie a chceli sme aj čierny klik klak systém. V Ikea tvrdia, že ich otvor na sitko a odtok nie je kompatibilné s inou značkou. Máte niekto prosím skúsenosť? Ďakujem
Odpovedať
skusenost zial nemam, no vo vseobecnosti plati a uz tu teda bolo viacero ten, ze ikea je v tomto taka nejaka zvlastna, ze nie moc kompatibilna s inymi systemami a znackami a zvacsa treba kupovat vsetko od nich
Odpovedať
@bellatrix27 odtok ti urcite pasovat nebude, tiez sme kupili ciernu bateriu z Ikea, umyvadlo inde a odtok uplne od veci 😒
Odpovedať
@akvi takže do ikea umývadla nedopasujem iný klik klak systém? Och..
Odpovedať
Treba si pozriet technicke vykresy umyvadla a skrinky ktoru chcete a porovnat si to. Nie je problem kombinovat, len netreba ocakavat ze vsetko so vsetkym co sa da kupit na internete, od roznych vyrobcov pasuje (rovnako ako nepasuje sanita/drezy na hocijake skrinky od inych firiem). Vzdy zalezi od konkretnej kombinacie
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 - na goddmorgon skrinku pasuje umyvadlo so sirkou napr.50cm (LAUFEN), to ma klasicky sifon, das tam hocico. AK chces bezproblemovost, tak vsetko 1 vyrobca (IKEA, LAUFEN....atd). Bateria mi napr. pasovala Hansgrohe do Ikea umyvadla no problem, ale kupil som presne podla sirky diery. IKea ma podobne ako pri kuchyniach nestandart...treba s tym ratat.
Odpovedať
@bellatrix27 no treba proste skúsiť, resp.zmerat. Mňa to tiež prekvapilo, pretože my máme ikea umyvadlo kupované pred 12 rokmi a to má úplne klasický odtok. Teraz sme kupovali batériu, tiež čiernu, takže som rátala s tým, že aj odtok dám čierny, ten, ktorý bol pri batérií, ale nepasoval nám.
Odpovedať
@foobar ono technické výkresy sú dosť problém, Ikea ich neposkytuje. Aspoň mi tak bolo povedané. @mgx takže by mi hansgrohe batérie mali pasovať? Šírku dierky si meral na predajni? Nakoľko takú info na stránke uvedenú nemajú. Ak je skrinka 47 a umývadlo 50, neviem si v tej bezúchytovej skrinke predstaviť otváranie vrchného šuflíka. Veď to pretŕčanie umývadla musí zavadzať.
Odpovedať
Profilova fotka
ikea mava niekedy tak by som povedal nestandardy, no isto existuju aj v inych znackach komponenty, ktore pasovat budu. len to bude chciet trocha namahy pri ich hladani
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix nikto ti nebrani zajst do ikei s metrom a dieru si odmerat. umyvadlo u mna pretrca ani nie 1cm (vid foto). Dalsia moznost je kupit na ikea kartu a neposkodene ak nepasuje vratit do 365 dni. mam bateriu tallis S, 32mm cislo: 32070000 skrinky su minimalne dva rozmery, 47 aj 49, treba si vybrat taku aku chces https://www.ikea.com/sk/sk/p/godmorgo... Ak chces hrat na istotu a trvas na ciernom klik-klak(u), tak IKEA asi nie je cesta pre teba... alebo si daj vyrobit skrinku na mieru....
Odpovedať
Ďakujem za rady, Hansgrohe batéria pasuje. Ale odtoková súprava nie. Hľadám co by nám tam mohlo pasovať, prípadne je možné prestriekať odtokovu súpravu na inú farbu ? Zmeniť chróm na bielu? Mate niekto skúsenosť? Predsalen je to vec, ktorá musí byť odolna vode a otváraniu zatváraniu odtoku vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 jasne ze dopasujes 🙂 mame ikea umyvadlo aj skrinku ale kliklak mame zlaty od inej znacky 🙂 pasuje na pohodu 🙂
Odpovedať
@zipsuliak môžeš mi to prosím odfotiť ako to vyzerá pod umývadlom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bellatrix27 jednoducho 🙂 kli klak ma vacsiu hlbku takze tam nevliezol ikea odtok… dali sa flexi hadice zalomene do tvaru syfonu a vyrezala sa zadna strana vechneho suflika v mieste kde je flexihadica na sirku tej hadice 🙂 (mame dvojumyvadlo takze na dvoch miestach)
Odpovedať
@zipsuliak foto by ma viac priblížila k predstave 😆 aký hlboký click sa tam v pohode vošiel? My máme odpad moc vysoko, musíme zvesiť skrinku a posunúť ju vyššie, aby nič nezavadzalo kovaniu. Tak potom bude v hre aj ten click, len nechcem kúpiť blbosť, ktorá nám tam nebude pasovať
Odpovedať
@zipsuliak kovanie sa nezmestí, odpad nám dali moc vysoko. Neviem podľa čoho sa štandardne dáva odpad, do akej výšky. Už sa s tým nič nedá robiť. Len posunúť skrinku vyššie
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 vecer budem konecne doma tak odfotim 😇
Odpovedať
Profilova fotka
no tak na to som teda zvedava aj ja
Odpovedať
Fuha, kolko roboty s jednym umyvadlom🙂 Akoze viem, ze nic nie je jednoduche, ale s tymto osobne neviem, ci by som si vedel rady 😄
Odpovedať
@jacks101 ono to je tak, ked kupujes rozne komponenty, ktore su spolu bohuzial nekompatibilne
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 odpad hlavne nemal byt v rohu umyvadla, ale v jeho strede. Asi ste sa presne nedohodli a takto to potom dopada. Nie je problem to prerobit, chce to trochu praxe. Ak sa sufliky ale zatvaraju, moze to tak zostat 🙂lebo ty aj tak robis sifon a mozes ist dole s rurkou. vtedy ale nepouzijes klasicky umyvadlovy sifon, ale vystavias ho z tvaroviek. Dva sifony za sebou neodporucam... Ak das celu fotku spodku, tak mozem nakreslit ako
Odpovedať
@mgx ona má podľa foto dvojumyvadlo, takže odtok v strede by bol ešte väčší problém. My sme sa tiež trochu prerátali ale našťastie nám stacilo trochu orezat z toho zadného stredneho stĺpika.
Odpovedať
Nerozumiem celkom otázke, ale máme skrinku IKEA, umývadlo IKEA a batériu Nobless a nepamätám si, že by s tým bol nejaký problém. Pomôže to nejako?
Odpovedať
@petiar batéria nám pasuje, Ikea tvrdila, že neručia za to, že tam sadne iná batéria ako od nich, ale sadla pekne. Horšie je to s tým klikom, lebo ikea odtok je krátky. @mgx máme dvojumývadlo, odpad je v stene v strede no kvôli tomu sme skrinku museli posúvať do strany. Nevedeli sme pri stavbe domu akú presnú skrinku budeme mať. Môžem zajtra odfotit, keď budem na dome. Keď dáme dole skrinku lebo ju treba dať vyššie, keďže sa tam nedá namontovať kovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 tiez mame inu bateriu a pasla perfektne 🙂 len teda az teraz som si uvedomil ze u nas mysleli na dvojumyvadlo a mame dva odtoky… 🙂 takze to bolo jednoduchsie 🙂 (slo by najst aj vhodny syfon ale zhodli sme sa s vodarmi ze toto je jednoduchsie tak naco si to komplikovat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak pri dvojumyvadle su lepsie 2 odtoky a 2 nastenky, ale treba na to mysliet aj pri navrhu. Konkretne toto je priklad, akoby sa to robit vyzerat nemalo. Namiesto nizkeho sifonu majstri pouzili klasicky a potom fusersky odrezali oba sufle, aby sa to zavrelo . Keby aspon rovno a ocistili otrepy 🙂. Inak tie flexi hadicky si kontroluj, po par rokoch to zacne tiect. foto nizkeho sifonu
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx waaaau ukazal si mi amerikuuuu 😅 nizky syfon samozrejme k umyvadlu bol…priamo od ikea… len ty akosi ignorujes fakt ze my sme nepouzili ikea vypust kedze sme chceli zlate kliklaky… a s nimi (kedze idu hlbsie ) uz sa nizky syfon nezmestil… Takze vdaka za tvoju zbytocnu radu 😉
Odpovedať
@zipsuliak ďakujem ti pekne za fotku, asi skúsime aj my sa pohrať s tými šuflíkmi. Proste tá chrómová výpusť sa mi nepáči a ten ikea nízky sifon je jediný, ktorý sa tam zmestí. Jedine ze by sme šli do toho zrezania zo šuflíka.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 jop, tak ako pises, bude nechas nizky sifon a zmieris sa s nepeknym vypustom… alebo das taky vypust ako chces ale musis poriesit rezanie horneho suflika lebo proste inak sa to tam nezmesti 😅🙈
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?