Hydrofóbny náter kachličiek v sprchovom kúte

Skusali ste niekto natriet obklad v sprchovom kute hydrofobnym naterom? Kamarat, ktory mi robi obklad mi to odporuca, ze to uz takto robili. Hladal som taketo natery, nasiel som len pre exterier a skor na nasiakave materialy, chcemicky sa to naviaze na beton/tehlu/kamen/omietku (napriklad Lukofob 39). Voda po kachlickach lepsie steka, nevytvara sa vodny kamen atd. Mam matne reliefove tmave kachlicky/obklad, trochen sa obavam vyssej tvorby vodneho kamena.
Odpovedať
@paul2 ked mas tvrdu vodu velmi tmavu sparovacku a bojis sa vodného kamena, tak sparovacku staci prebehnut (po dokladnom vytvrdnuti) svieckou aby sa tam voda nedrzala. Na kachlicky a sklo si kup tekute stierace na pumpe na nastriekaj. Voda sa bude zrazat do velkych kvapiek, ktore gravitacia potiahne dole. No a este treba nacvicit rodinu aby po sprchovani pouzivala stierku. Tekute strierace treba obnovovat ked prestane fungovat, spary by mali vydrzat dlho... Su aj nano prostriedky speci na obklady, len tazsie sa k nim dostanes. Plnia tu istu funkciu ako tekute stierace Ak mas kvalitny obklad, tak glazura by nemala pustat vodu do crepu, tam je hydrofobny nater zbytocny. Pri suntovej kvali nepomoze ani to, vody bude presakovat aj cez glazuru aj na hranach popri sparovacke.
Odpovedať
@zita19 nesklamala 🙂 tie tekute stierace ma nenapadli, pritom ich pouzivam na aute. Vosk zo sviecky na spary mozem dat, tym nic nepokazim. Voda velmi tvrda nieje, mestska voda KE. Obklad vyroba Spanielsko, nejaka extra kvalita to nebude (nie je to gres, nerektifikovane, cerveny crep, tieto: https://www.kachlickovo.sk/obklady-do...), Glazura by vodu prepustat nemala. Videl som bratov tmavy obklad v sprchovom kute po rokoch a je to des a hroza, chcem sa tomu vyhnut. Vdaka za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
Obcania neblaznite :-) . Tieto ludove zlepsovaky v dobe, ked existuje milion ucinnych pripravkov na cistenie vodneho kamena, alebo priamo zmakcovacov vody zapojitelnych do systemu vodoinstalacie, pomozu len k problem, ako ich nasledne bez stopy odstranit. Kvalitne obklady uz maju vlastny AntiCalc system a tie ostatne bez problemu ocistite. Proste stale plati - bez cistenia nie je cistota .....
Odpovedať
@vasapracovnadoska a co ked ndmam anticalc obklad a nemienim drhnut kazdu chvilu kupelnu odvapnovacom ani nemozem instalovat odvapnovaci sysrem na rozvody? Porad nejaky vhodny a ucinny systam aj pre socky, co chcu mat cisto ale maju hlbsie do vrecka... A zjavne nevies co je drhnut povedzme sprchac, lebo spina nie je len vodny kamen ale aj zvysky kozmetickych pripravkov... na tie je akykolvek antikalk system uzitocny jak prerina pre mrtveho...
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja mam sprchovy kut a so sklenenou WALK-IN stenou (bez dveri) a dokonca ho denne pouzivam a cistim si ho sam. Na obklady klasicky kupelnovy sprej, na sklo sprej zo SIKO na sklene sprchove kuty.. Postriekam, necham chvilu posobit, poutieram a osprchujem horucou vodou. Ver mi, ziadne super drahe pripravky, pomerne lacne obklady Rako .... je pravda, ze farby obkladov a dlazieb su svetle. A preco svetle ? Lebo tie desiatky kupelni, ktore som robil ma naucili, ze tmave obklady su fajn v obchode alebo na internete, ale pre zivot nie. Preto je lepsie vyberat s chladnou hlavou a mysliet na to, ze zivot je o niecom inom ako obrazky na internete. Lebo vsetky tie "dizajnovky" je potom potrebne oddriet a nepomoze ti ziaden zazracny pripravok. Lebo kupelna napr. z krasnych velkoformatovych tmavych obkladov a dlazieb, alebo nebodaj z tmavej prirodnej zuly je nadherna a luxusna, ale k nej si treba este dat pribalit ukrajinsku upratovacku :-)
Odpovedať
@vasapracovnadoska ja mam biely obklad, perletovu sparovku. Este nebol sprchac hotovy uz som mala stierku kupenu. A po dvoch tyzdnoch som kupovala tekute stierace... s nimi je to uplne ine kafe. Pucovat kut dlhsie ako som sa rochnila? Tade pre mna cesta nevedie...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Dobrý deň prajem, aplikujeme nanokeramický náter do domácnosti (kuchyne, kúpeľne + doplnkové služby), ktorý zabezpečí uľahčenie upratovania, čistú a hygienickú domácnosť, žiadne používanie čistiacich prostriedkov, odolnosť voči nečistotám a hydrofóbnosť na každom povrchu ako aj na obklade v sprchovom kúte. Na upratovanie vám bude tak stačiť už iba čistá voda. Cieľom našej služby je, aby ste namiesto dlho stráveného času upratovaním mohli ten čas tráviť príjemnejšími aktivitami. Radi by sme dali do pozornosti aj našu web stránku a Instagram, kde máme vysvetlené podrobne väčšinu aspektov ako nanokeramický náter funguje. https://www.careamic.sk/ https://www.instagram.com/careamic.sk/
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?