Dá sa vyrobiť nábytok z tohto materiálu?

ahojte, zaujimalo by ma, ci sa da vyrobit kupelnovy nabytok z materialu, z ktoreho sa robi korpus kuchynskej linky...je mi jasne, ze da, ale ci je to vhodne...stolarova sekretarka mi tvrdi, ze ona to ma a je to bez problemov, nic jej "nepuci"... co na to vy? dodog a spol? :) dakujem vopred za kazdu odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja si dam normalny bezny material.. podla mna ani skrinky v Ikea a pod. nie su z inych materialov.. nemyslim samozrejme dosku na osadenie umyvadla,ale bezne zavesné skrinky.. my ideme dokonca davat vstavanu skrinu do kupelne a neriesim :) frkat sa na nu nebude a ineho sa nebojim :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, ja som stolar a kupelnovy nabytok robime z MDF materialu, ktory potom este striekame s polyuretanovou farbou aku si zakaznik vyberie. Alebo to davame striekat do specialnych striekarni. Klasicka laminovana drevotrieska s opaskovanou hranou ako su aj korpusy kuch.liniek, no, da sa ale si myslim ze po case, aj ked nie hned, zacne pucat. Mozno tri roky mozno viac. Asi najlepsi do kupelky je masiv-drevo, bud nainpregnovany alebo natrety vodovzdornym olejom.
Odpovedať
Profilova fotka
ked sme my kupovali pred 7 rokmi kupelnovy nabytok tiez ma zaujimalo, ci material, z kt. su vyrobene kupelnove skrinky je iný ako ten, z kt. sa vyraba nabytok do kuchyne a pod., a vtedy som dostala jednoznacnu odpoved v jednom kupel. studiu (a tam sme nakoniec aj nabytok kupili), ze material z kt. vyrobcovia kupelnovych skriniek vrabaju je iny! ako ten klasicky drevotrieskovy, z kt. sa vyrabaju nabytky (teda aj kuchyne)... material je odolny voci vlhkosti a tradicna drevotrieska nie. Inak v reze (ukazali nam aj vzorky materialu z kt. sa tie skrinky vyrabaju) bol ten material odolny voci vode sfarbeny dozelena... je to nejaka technologia daneho vyrobcu... a preto som pochopila, ze si treba davat pozor aj pri zakazke mimo tychto renomovanych firiem, aby ste po nejakom tom case neboli sklamany, ze ten material co vam dal stolar na skrinku do kupelne je kvalitny (cize odolny voci vode)... a urcite s tym suvisi aj vypracovanie hran - urcite nie tie lepene! (su iste na skrinkach, ale asi si myslim, ze pri tych lacnejsich - ekonomickejsich seriach...).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?