Znalecky posudok-novostavba-holodom/standard

Zdravim Vas, Rada by som sa poradila: Nasli sme dom novostavbu holodom za 158 000€ (okolie KE). Ako sa prosim riesi znalecky posudok v pripade novostavby? Ked developer stavbu predava za spomenutych 158 000€, je aj v pripade novostavby potrebny znalecky posudok? (pre babku na hypoteku Ano). Co ak znalec urci nizsiu sumu, bude to developer akceptovat? To sa jedna o holodom. Ak by sme si dom chceli dat dokoncit do stadia standard/na kluc ako sa riesi znalecky posudok vtedy? Ak to pred kupou samozrejme nebude dokoncene, az po zaplateni nam dokoncia dom do standardu. 🤷🏼‍♀️ Vopred dakujem 🙏🙏🙏
Odpovedať
@sofkabarbie my sme to riešili pred mesiacom. Rieši sa posudok na budúcu hodnotu. Ak kupujete holodom znalec stanovy cenu, a na zmluve môže byť iná cena. V tom prípade banka berie nižšiu sumu a developer určite nie je povinný akceptovať cenu znalca lebo však robí to pre zisk. Ú nás máme na budúcu hodnotu nakoľko sme sa dohodli ze nám to dokončia na kľúč. Banka nám teda schválila úver ale pred čerpaním musí ich znalec ísť skontrolovať ci bola budúca hodnota nadobudnuta. Tým pádom vám dajú sumu aká je na zmluve (resp. posudku pre budúcu hodnotu) a z toho nižšia hodnota. Dúfam že som to veľmi nezamotal 😄
Odpovedať
Cena na sudnoznaleckom posudku, je jedna vec, cena , za ktoru sa predava je druha vec. Banka bude akceptovat zrejme tu nizsiu (posudok). To je ako keby ste predavali auto napriklad za 20.000 a pride znalec a povie, ze ma hodnotu maximalne 17.000. Znizili by ste hned cenu, za ktoru predavate? Urcite nie, dost mozne ze to predate za tych 20 lebo nie kazdy kupujuci je znalec.
Odpovedať
@sofkabarbie niečo predávaš za 1000€. Príde kupec so svojím znalcom, kde znalec predávanú vec ohodnotí na 500€. Predáš to kupcovi za 500€? Ak tu nehnuteľnosť znalec ohodnotí na nižšiu sumu, ako je stanovená predajcom, banka bude brať hodnotu nehnuteľnosti určenú znalcom.
Odpovedať
Nie, preco by mal? Ja ked som davala robit znalecky na rodicovsky dom, znalkyna mi sama hned povedala, ze ak ho budeme predavat, nech dame vyzsiu cenu ako je v posudku
Odpovedať
Dakujem Vam za Vase komenty 🙂 obavam sa toho trochu, lebo neviem ako urci znalec cenu za standard/na kluc ked este nebude postaveny a potom co v banke :/ aj ked mame uspory nam to vychadzat nebude Uvidime no 🤷🏼‍♀️ Keby tam bol rozdiel minimalny co asi nebude A potom akeho znalca vybrat? Banka ma svojho znalca a developer svojho, znalec z banky da urcite nizsiu a znalec developera 🤷🏼‍♀️ By mohol dat kupnu 😄
Odpovedať
@sofkabarbie banka vzdy vychadza z tej nizsej hodnoty, prave ideme riesit presne to iste, projekt od developera a vobec netusim ci nam znalec ohodnoti dom za sumu ako sa predava, ostava nam len dufat ze ano😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?