Problemy s predkupnym pravom

Ahojte dovolím si vás poprosiť o radu dostali sme sa nevedomosťou do súdneho sporu ohľadom porušenia predkupného práva v skratke aby som vysvetlila situáciu neuplatnili sme predkupné právo na ornej pôde majiteľ si počkal na prevody nakoľko bol kontaktovaný nami a žiaľ len ústne nám povedal že nemá záujem o pozemok a sám nám chcel predať svoju čiastku mali sme kontaktovať ich dcéru čo sme aj spravili a čakali na ponuku medzitým sme nejakú časť odkúpili kde sme porušili predkupné právo no ponuka od nich pre nás bola nereálna a tu nastáva problém blízka rodina majiteľky je právnik a keďže sme ponuku nezobrali podal na sud porušenie predkupného práva no pozemok už nemám ja a to čo mi zostalo som im ponúkol na odpredaj samozrejme nemajú záujem lebo zmluva je vraj neplatná celé toto je fraška z ich strany tlačia do súdneho sporu lebo vraj je to rodinného charakteru /vraj aj kôli trovom/ aj keď sme súhlasili s navrátením do pôvodného stavu oni tlačia do súdneho rozhodnutia Na pozemku je neodkladne opatrenie zákaz nakladania oni nechceli pristáť ani na zrušenie a vrátenie do pôvodného stavu bez súdneho rozhodnutia Žiaľ sú to zlomyseľne úmysly z ich strany aj keď sa to dá do pôvodného stavu prídem o to, ale na 1000% nemajú o to záujem a v podstate nam to ani nechce umoznit porušili sme predkupné právo prídeme o to čo sme kúpili/zamenili a vlastne oni nemajú o kúpu záujem,,,Je naozaj len cesta dať to do pôvodného stavu? Prosím Vás o radu ako s tohto kolotoča von či ste sa nestretli s nejakým iným riešením niečím čo by nás s tohto začarovaného kruhu dostalo pripadne nam niekoho poradili kto nam pomoze
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?