Predaj domu s ťarchou banky a prístavbou bez stavebného povolenia

Ahojte. Som majiteľ rodinného domu, ktorý som kúpil 6 rokov dozadu na hypoúver. Rozhodli sme sa dom predať. Na moje počudovanie do 24 hodín od uverejnenia inzerátu už bol záujemca, ktorý podpísal aj zmluvu o rezervácii. Začali sme riešiť znalecky a nový geometricky plán a znalec nás upozornil, že veranda, ktorá je pristavenia k domu nie je zakreslena na katastry. Tu tam pred pár rokmi postavil predišli majiteľ a ja som ju dokončil. Vtedy má ani len nenapadlo, že s tým do budúcna môže byt problém. Ďalej má znalec upozornil na zateplenié domu, na ktoré treba stavebné povolenie. To som robil ja sam a teda čisto moja hlúposť. Informoval som o tom záujemcu a tomu to vôbec neprekáža. Ja dva dni googlim a mraz mi behá po chrbte. Záujemca chce kupovať dom tiež na hypo, ale čo googlim, tak na dom v tomto stave, rekonštrukcia na čierno hypo nedostane. Čo má ale trápi oveľa viac je moja banka. Keď sa to dozvie nepožiada o splatenie úveru? Rad by som predaj zrušil a podal dodatočne stavebné povolenie. Čo na to banka moja? Máte prosím skúsenosť ako to prebieha? A na čo som si zavaril? Ďakujem veľmi pekne za odpovede
Odpovedať
Problém by mal kupujúci na hypo .
Odpovedať
@kieewic ak mas hypo na dom tak v kupno predajnej zmluve treba uviest ze kupujuci to kupuje na hzpoteku tiež a ztej hypoteky bude vyplatena tvcoja hypoteka v banke. Potom od tvojej banky treba presne vyčislenie k danemu dnu kolko čini dlh hzpotejy a tu nasledne splatit na učet tvojej banky odkial mas hypo.Co sa tyka zateplenie tak teraz už len daj na kataster skutočne zameranie geodetom a malo by to byt ok.
Odpovedať
Oki a čo tá veranda; ktorá tam nieje zakreslena. Má cca 7m2; ale je spojena s domom. Ak podám žiadosť o dodatočne stavebné povolenie, musím to oznámiť banke? Koľko trvá skolaudovanie dodatočného stavebného povolenia a banka kupujúcemu vie poskytnúť hypo aj na dom na ktorom prebieha to dodatočne povolenie? Veľká vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@kieewic na zateplenie netreba stavebne povolenie. Max na to bolo treba ohlasku, ale aj ked ta nebola, toto banka neriesi. Otazne je to s tou verandou... je ako robena? Len ako nejaka podesta/terasa? Zastresenie? Blizsie info by to chcelo. A ked ste riesil hypo na ten dom Vy a ze bola vtedy zacata a len ste dokoncil - v akom stadiu vtedy bola? A v akej banke to bolo riesene? Ja by som to vobec tak tragicky nevidela, pretoze banka nezalozi dom, ktory nie je pravne v poriadku, takze toto bude nejaka banalita a bohuzial som sa stretla uz s pripadmi, kedy znalec vyplasil klienta, lebo ze treba novy geometrak a pritom to nebola pravda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?