Predaj a kúpa bytu - postupnosť

Ahojte. Momentálme s partnerom vlastníme rovným dielom 3-izbový byt v hodnote cca 160000. Byt nie je zaťažený hypotékou. V hotovosti máme ďalších cca 110000. Chceli by sme kúpiť väčší byt v hodnote cca 300000. Čiže chýba nám nejakých 30000. Moja otázka znie, čo a v akom poradí začať vybavovať. Zatiaľ sme len zistili, že v prípade potreby by nám banka poskytla hypo max 150000.
Odpovedať
A zabudla som napísať, že náš 3-izbový byt chceme samozrejme predať...
Odpovedať
minimalne mesiac skoncis v podnajme nato sa priprav :-D inak si zlomite krk. Musela by byt poriadna suhra nahod aby sa ti sucasne podarilo predat vlastny byt, do toho najst byt na kupu, dostat na ucet peniaze z bytu a doriesit dofinancovanie hypotekou. Podari sa ti to len ak najdes kupcu, ktory pristupi na kupu bytu s dohodou o odlozenom vystahovani aspon o mesiac. Ale predpokladam ze kupcov, ktori chcu zaplatit za byt, v ktorom bude este xy dni niekto oxidovat nieje vela, ja osobne by som nedal peniaze za nehnutelnost v ktorej sa nadalej bude pohybovat niekto iny...raz som tak kupil byt z dohodou o vystahovani nasledujuci mesiac a mal som pani byvalu majitelku velky problem dostat do zadku (nehovorim, ze by to mal byt vas priklad) este dva mesiace mi chodila buchat na dvere ze chce odmontovat z obyvacky luster a presviedcat ma ze kupelnove zrkadlo bolo drahe a chce aj to :-D takze peniaze, v ten moment kluce a druhe zamky :-D drzim palce
Odpovedať
@fiona29 Máš už nájdený byt, ktorý chceš kúpiť? Máš dočasne kde bývať, keď predáš svoj byt? Máš nejakú nehnuteľnosť, ktorú by si mohla dočasne založiť (napr. byt rodičov)?
Odpovedať
@fiona29 najprv treba mat vyhliadnuty novy byt, v banke pripravit veci ked vam chyba len zlomok financii tak s tym by nemal byt problem. A potom predat byt. okrem ludi s prazdnymi vreckami su aj ludia co byt kupia v "hotovosti" a tito urcite nebudu mat problem pockat 1-3 mesiace kym sa vystahujete....
Odpovedať
Vsetko je o dobrej zmluve. Ak uz novy byt mate vyhliadnuty tak by som sa skusil dohodnut s predavajucim, ze mu celu cenu zaplatite az popredaji vasho bytu (a byt na katastri prevedie na vas az po zaplateni poslednej splatky). 1. Zaplatit prvu splatku za byt (110). 2. Predlozit certifikat z banky, ze mate predschvaleny uver do 150 (budete cerpat len 30) - aby s tym predavajuci suhlasil. 3. Spravit najomnu zmluvu do doby predaja bytu (povedzme max 6 mesiacov). 4. Prestahovat sa do bytu ktory kupujete a platite najomne, kym nie je vyplatena cela kupna cena 160+30. 5. Predat byt (za 6 mesiacov sa musi predat byt aj v Pentagone - vsetko je otazka ceny).
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa to aj tak, ze by ti ten novy majitel vasho bytu pristupil na to, ze sa neskor odstahujete, ale malokto na to pristupi aspon co vidim okoloo seba, s cim som sa stretol. Ale tak ist na nejaky cas do podnajmu myslim, ze by nemusel byt problem, by to bolo asi najjednoduchsie riesenie ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?