Platí sa daň z predaja hrubej stavby?

10. apr 201970

Prosim o radu, chceme predat hrubu stavbu ( be kolaudacie), vztahuje sa na to dan z predaja?

  • Ozivim otázku 😉

  • Určite. Ide o predaj nehnuteľnosti.
    Je to to isté, ako by si predala pozemok. Tiež nie je skolaudovaný.

  • daj na kupnopredajnú zmluvu hodnota 500€ a vybavené. Who cares? ... peniaze bokom na ruku/účet

  • Sponzor fóra
  • To by aj mňa zaujímalo...od čoho sa v takom prípade ráta 5 rokov na oslobodenie od dane ? Od kúpy pozemku ? od vydania SP ?

  • Pri predaji hrubej stavby sa neráta 5 rokov, keď budete stavať 10 rokov a nebudete mať skolaudované, platíte daň.

  • Príjem podlieha dani z príjmu, ak nebola rozostavaná stavba zapísaná do katastra a tým pádom sa neuplatňuje 5ročná lehota pre oslobodenie, ide o ostatný príjem (§8 ZDP).

  • ale ak by si vlastnila pozemok viac ako 5 r. , tak tam by si platiť daň nemala ak ho predáš drahšie ako si kúpila

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém