Oplatí sa kúpiť zvlhnutý dom?

Ahojte, vazne uvazujeme nad kupou starsieho rodinneho domu. Odradza ma vsak od toho fakt, ze cely dom je zvlhnuty. Dom bol 2 roky neobyvany, steny su v dezolatnom stave... su mokre aj do vysky 1,5m. Na zemi je palubovka, az na jednu izbu, kde je vlhka, vyzera dobre. Co je pod nou nema povodna majitelka ani tusenia. Tvrdi, ze je dom z palenej tehly =-) Myslite, ze ma zmysel podrezavat takyto dom? Da sa to dat este do poriadku? A ked sa podrezava, treba vytrhat aj podlahu? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
my sme taky kupili ale na zburanie len kvoli pozemku.... nas bol tiez z palennej tehly a predstav si nemal vobec zaklady... :-N ked je morky do takej vysky ako pises... tak podla mna je zbytocne investovat do vysusania... pravdepodobne tam nebude ziadna hydroizolacia... a to vysusanie by ta mohlo vyst taku strasnu sumu ze to si mozes novy postavit ... lebo to budes musiet cele omietky obyt podlahu komplet von ... novu urobit... /hydroizolacie, zateplenie beton ... atd.. komplet nove rozvody ... ma to zmysel jedine ze je to predavane na pozemok a teda aj buranie a tak je v cene zohladnene...
Odpovedať
Priklanam sa k nazoru maznacik007. Pravdepodobne sa to da dat do poriadku, ale stalo by to dost penazi. Pricin vlhnutia moze byt viacero - niektore sa daju odstranit, niektore nie alebo len velmi nakladnymi sposobmi - s neurcitym vysledkom. Radsej ho nekupujte, aby ste sa s nim netrapili a poobzerajte sa po nejakom inom, pripadne vyuzite pozemok na stavbu noveho.
Odpovedať
Profilova fotka
@kitchima suhlasim s dievcatami, proste bud ho kupte kvoli pozemku a zburajte, alebo ruky prec.... ;-)
Odpovedať
@kitchima vo vedľajšej téme hovoríš o strope 220 cm tu o vlhkých stenách, ak ide o ten istý dom, to fakt vyzerá tak na pivnicu na uskladnenie zemiakov :-S Naozaj len na zbúranie, ani neuvažuj inak ;-)
Odpovedať
@wrzteq ano, ide o ten isty dom. Ale chceme to iba ako docasne byvanie. K domu je totizto krasny 20a pozemok, tam chceme vystavat novy dom. Celkom sa mi pozdavala myslienka byvat priamo pri stavbe :-N Ale ak tam mame prezit par rokov, tak to musime dat aj trosku do poriadku. Len, ci sa mi ta prerabka aj oplati.... mozno by tie peniaze bolo lepsie investovat rovno do novostavby.. ale to by znamenalo nadalej byvat s rodicmi a to sa mi nepaci.. ]-( no neviem sa z toho vysomarit @maznacik007 @petique @kaktusik007 dakujem za nazory ;-) skoda, ze si to nedokazem nejako prepocitat, ze kolko by to vsetko vyslo, aby bol dom obyvatelny..
Odpovedať
Profilova fotka
@kitchima vydrz s rodicmi ;-) ja viem, tazke... ale nech ta hreje pocit ze si stavias nieco vlastne :) ak je ten dom v takomto stave, tak ani nad tou prerabkou nerozmyslaj, nestoji ti to za to - ad jeden kopec penazi, ad dva - mokry vzduch, mozu byt plesne, spory... to je o zdravie, takyto dom :-| ak ti ide o ten pozemok, tak ano, suhlas, kup si to - ale predtym si proiadne over ci je mozne v zahrade aj naozaj stavat ;-) no a potom --- cena... dolezita vec ;-)
Odpovedať
tak ma teraz napadlo.. daju sa taketo vlhke steny aspon docasne nejako vyriesit? Napr. obuchanim omietky do tehly, dat nove omietky... vydrzalo by to aspon 2 roky? =-) Na moje pocudovanie plesen tam nie je ziadna. Podrezavat dom sa nam neoplati, lebo ak na pozemku vystavime novy, tak ako hovori moj muz, na tento si kupi jedno velke kladivo :-D :-D :-D
Odpovedať
@kitchima ak plánujete stavať, neoplatí sa ti staré opravovať. Zbytočne investovať do niečoho, a ver mi bude to stáť viac ako by si si myslela :-| Začneš s jedným a odkryje sa ti iné ... a keď to opravíš, potom to zbúraš? Ak sa to nedá použiť v stave v akom je ani na príležitostné prespanie, prípadne na prípravu jedla atď počas stavby, tak to zvaľte a investujte peniaze a vašu energiu do stavby - budete potrebovať aj jedno aj druhé! Držím palce ;-)
Odpovedať
@wrzteq dakujem :-) bohuzial, nie je pristup k pozemku aj z druhej strany, takze by bolo nutne tento dom zburat. Ako pises na prespanie, varenie atd. by sa urcite pouzit dal aj v tomto stave. Je tam aj velka komora, kt. by sa tiez pri stavbe urcite zisla. Na sirku ma pozemok az 35 metrov, vzdy som taky chcela.. no neviem. @kaktusik007 no ved to... ak nevyuzijem aj ten dom, tak potom sa mi cena neoplati.. ale ked ja som sa uz do toho pozemku normalne zamilovala :-N uz tam vidim svoj domcek. juj, musim to nejako poriesit.
Odpovedať
@kitchima hazardujes zo zdravim v takom dome. Podla mna budete mat hrubu stavbu noveho domu hotovu kym by ste stary dom dali ako tak dokopy. Radsej tehly pouzi na chodnik pripadne plot.
Odpovedať
Profilova fotka
@kitchima suhlasim s andrejo, bol by to hazard so zdravim.... :-| ak si do toho pozemku zamilovana, tak bud sa odmiluj, alebo to kup, no s tym, ze eee opravovat - fakt totalne zbytocna investicia, skor potom tie tehly na plot ci chodnik..... a ak sa ti to neoplati financne, tak neboj, isto najdes pozemok do ktoreho sa zamilujes na prvy pohlad aj neskor ;-) orientacia na svetove strany je vyborna??? poloha, dostupnost??? tiez dost dolezite faktory.... ;-)
Odpovedať
@kitchima Mam pocit, ze si naozaj velmi zalubena :-) Ale potvrdim nazory ostatnych, nekupuj zvlhnuty dom ani na docasne byvanie. Za par penazi to neopravis, bude to stat obrovske mnozsto penazi na to, ze ho potom planujete zburat. Potom, z vlastnej skusenosti, docasne byva vacsinou nie na 2, ale 20 rokov. Ze je tam pekna palubovka je sice fajn, ale nevies, ci nie je zospodu plesniva, prip. ze ti nezacne plesniviet hned ako sa tam nastahujes. Plesne tam mozno nie su preto, lebo je to nevykurovany dom, podla mna akonahle by si tam zacala trochu kurit, uvidela by si. Ano, da sa docasne byvat kdekolvek, mozes to neriesit a plesnive steny striekat raz tyzdenne savom, ale zdrave to rozhodne nie je. To uz radsej kupit ten pozemok a k nemu tri unimobunky a byvat v nich ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
nebyvat v takom dome a neinvestovat do takeho domu.Ak to kupit,tak len v pripade,ze sa to oplati cenovo ako pozemok,ale aj zburanie a odvoz bude palka.To si priratajte k cene pozemku.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?