Navýšenie prác

Potrebujem poradiť.Kupujeme dom na kľúč a predávajúci si zapýtal za práce navyše sumu (Foto pridaná).Boli sme dohodnutý na rozdieloch čo sa týka obkladu sanity a plavačky.Zrazu si vypýtali peniaze za všetky práce ktoré urobili ako finálne k dokončeniu na kľúč.Môžte mi poradiť lebo tie ceny sa mi zdajú smiešne vysoké.A pokiaľ to nezaplatíme tak nám kúpne zmluvy nepodpisu.M2 vôbec nesedia .
Odpovedať
pockaj, co ? o co ide ? nejako sa stracam
Odpovedať
Mne z toho vychádza ze ste si občas stavby rozmysleli nejaké veci ktoré oni už mali hotové (napr výmena toho okna za dvere) takže samozrejme ze si to dá firma zaplatiť. Takisto aj keď si dáte nadštandardnú vaňu. Jedine co mi príde maľovanie, to vyzerá ze firma rátala s tým se to bude OK namaľované na 1x,co je podla mňa blbosť... A aj napojenie do žumpy musí niekto zaplatiť a firma to nebude...
Odpovedať
sak ste cenu mali zato dohodnut vopred presne za kazdy ukon navyse mimo zmluvy ci bolo tak, klasika dnesna, jasne, nieje problem, budete spokojny ?
Odpovedať
@ucholacik zadarmo robit nikto nebude. Malovanie je trosku prestrelene. Skuste sa dohodnut, ze ci nedaju zlavu. Ostatne polozky by ako-tak sedeli. Dolezite je, ci je robota odvedena dobre. Ak ano, zaplatte byvajte, nerieste a budte radi. Citame tu rozne temy ako si niekto zobral peniaze neurobil/nedorobil/zle urobit, bolo treba opravovat. Nemal som vzdy taky nazor, ale ak ste si zohnali dobreho majstra, vazte si to. Staviate dom tak snad mate nejake peniaze, tak to proste zaplatte. O rok si na to ani nespomeniete, budte radi ze mate pekne byvanie. Asi ste ratali s nejakou cenou navyse, kolko ste ratali povodne? Skuste nadhodit, ze ci by ste sa nedohodli na 5000... Aj tak je chyba niekde uprostred. Pri kazdej naviac-praci ste sa mali spytat, co to vyjde, ale aj oni mohli povedat, co to vyjde. Vy ste kazali, oni robili, teraz vyuctovali.
Odpovedať
@ucholacik aka je to firma? tie ceny su mimo, asi dohanaju nieco ine. Ja by som im kludne povedal, ze ok zaplatim ale o tuto skusenost sa podelis na internete, alebo 50% dole a dovi dopo. Zaroven nezabudni pred tym ako stavbu preberes vsetko skontrolovat a ak nieco nieje ok, tak to treba opravit, ale uz nie na tvoje naklady. Cize skontrolovat, spisat zoznam chyb ktore treba opravit + ponuka na 50% + treba tlacit na cas.
Odpovedať
@ucholacik vyser sa na nich, nech si ho nechajú...
Odpovedať
tie ceny su kusok prestrelene ale tazko ak ste sa nedohodli vopred min to malovanie ako sa pisalo taka klasicka cenotvorba nasobky 50 a ak to ma byt viac o 1e tak rovno 100 nedavno som sa stretol stym, ze dosli, spravili, dobra cena, potom druhykrat nespravili ako sa dohodlo a este si zato aj zauctovali take sumy, ze im bolo povedane, znizit na plus minus podla skusenosti co bola polovica alebo nech si to skusia vymahat ... v dnesnej dobe je to divne hrozne, zavolas na kupelnu a majster ti povie 100e za demontaz baterie a 80 za vynesenie skrinky z kupelne von ...
Odpovedať
@shadowmilan nemá kto robiť, keď si smädný a hladný dáš za pivo aj dvacku a za rezeň pajdu...
Odpovedať
Mne pride ze polovica z tych veci su nadstandardne materialy, ktore ste si vybrali. Na veci ako malovanie a cena za potrubia a take veci, na to nemate cennik prac, ktory ste predtym odsuhlasili? Ked museli robit naviac, tak asi uplatnili rovnaku tarifu.
Odpovedať
zalezi fakt na to, na co ste sa pred tym dohodli. zas ako hej nejake tie rozdiely sa objavia zakazdym, ale zas neumerne to prestrelit, to by si asi nenechal nikto
Odpovedať
tak mna zaraza hlavne jedna vec a to je montaz PVC 160 rúry. 28,6 za montáž meter rúry je brutálne strelená cena. to je cena za to že tie rúry niekto pospája a dá tam spád krásna suma.
Odpovedať
@igor256 my sme boli na začiatku dohodnutý ,že zaplatíme za výmena okná to je jasné však to sme si my požadovali ale čo sa týka obkladu sme mali platiť len rozdiel ceny.To znamená keď oni mali štandard 5eur m² a my si vyberieme 10eur za m² tak ten rozdiel 5eur si doplatíme my.L
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tom329 Robí to súkromník majiteľ jeden plynárenského firmy z Lieskovca.Mali odovzdať dom na kľúč a zdá sa mi ak si odmyslím výmenu okná tak ten dom na kľúč a jeho dokončenie si musíme zaplatiť sami.Mne ani tie obklady tam nesedia.Vybrali sme dlažbu a obklad za 720eur a mám platít za rozdiel nie za všetko za prácu v celom dome.S nimi sa nedá dohodnúť buď ak sa nám nepáči dom predaju niekomu inému alebo ak im to nezaplatíme tak nepodpísu kúpnu zmluvu.
Odpovedať
@metele bohužiaľ nie ...nie je tam nič nadštandard....Všetko skoro najlacnejšie ale niekto sa potrebuje teraz nabaliť .
Odpovedať
@ucholacik uz ste im nieco zaplatili? Mate zmluvu? O co vlastne ide? Mali nejaky holodom, vy ste chceli dokoncenie na kluc s uvedenymi zmenami, oni ich realizovali a chcu zaplatit dohodnutu sumu + tieto naviac-prace? Ak vas takto "vydieraju" tak by som si polozil otazku: Chcete ten dom? Ak ano, zaplatte vsade mozete hovorit aky je to k***t ale budete mat dom, ktory chcete, paci sa vam, sice trosku drahsie. No boze, nebude to 150 000 ale 155 000... Aj sused kupil dom od podobneho spekulatna, stale nanho nadava ale byva vo svojom peknom dome. Ak je to take, ze nevadi, najdem si iny, tak ho poslite do p**e a kupte si iny dom. Uvidite, ci ho predaju ked je uz urobeny na mieru podla vas.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 lepsie sa to ani napisat nedalo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?