Kupa zalozeneho bytu - vyplatenie zostatku uveru

ahoj. kupujem byt na ktorom su dva uvery, zostatok jedneho uz majitelia maju vycisleny, na druhy ale stale cakaju. ten prvy, vsak musia splatit do dvoch tyzdnov, inak im nan nabehne dalsia splatka a budu potrebovat nove vycislenie zostatku. ja dany byt kupujem tiez na uver a obavam sa, ze kym im vycislia zostatok druheho uveru, tak nebudeme mat dostatok casu na podpis zaloznych zmluv a prevedenie penazi z mojej banky, do ich banky tak, aby sme stihli splatit do daneho terminu oba ich uvery. neviem aku casovu rezervu si treba nechat, aby moja banka stihla poslat peniaze. a neviem co by sa stalo, kebyze peniaze z mojho uveru dojdu do banky majitelov po termine, ako by sa to potom dalo riesit. vsetky moje peniaze by boli prec, ale na byte by bol stale uver majitelov, predpokladam, ze by bolo treba znova poziadat o vycislenie zostatku (co by bola jedna splatka), ale kto ju zaplati? a tiez, prevod by potom neprebehol podla kupnej zmluvy, neviem ci by to mohol byt problem pri vkladani vlastnickeho prava na kataster.
Odpovedať
to je otazka na banku. alebo s predavajucimi navstivit ich banku, vysvetlit situaciu a opytat sa na moznosti. Potom navstivit svoju banku, vysvetlit im situaciu a opytat sa na moznosti. Alebo pockat na vsetky vycislenia + to nove a zrealizovat obchod. Popripade si spiste zmluvu s predajcom, ze zaplatite tu splatku, ktoru vam odrata z ceny bytu.
Odpovedať
Profilova fotka
@miahuhu je povinnostou predavajucich zabezpecit vycislenia ich uverov tak, aby Vasa banka mala cas minimalne tri pracovne dni, na poslanie penazi z Vasej hypo. Toho, ze Vasa banka posle peniaze neskoro sa obavat nemusite, pretoze banka nepusti cerpanie ak vie, ze sa prevod nestihne. Kto zaplati dalsiu splatku? No predsa ten, koho dany uver je. Toto je hlupa otazka. Ak sa totiz nestiha splatenie a bude potrebne nove vycislenie, na dalsom vycisleni bude suma istiny logicky nizsia, nez bola na predchadzajucom, pretoze banka zuctuje dalsiu splatku.
Odpovedať
Profilova fotka
@miahuhu preco by nemala kupa prebehnut podla zmluvy a s cim by mal kataster problem podla Vas?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?