Kedy začať s hľadaním kupca na byt?

Ahojte, v septembri sa planujeme prestahovat do nasho novopostaveneho domu. Byvame s manzelom v 3-izbovom byte, ktory chceme predat este pred prestahovanim. Co nam poradite? Kedy je najlepsie zacat s hladanim kupca? Uz teraz? Myslite, ze su taki ludia, ktori by si teraz hladali byt s vedomim, ze sa budu stahovat az v septembri? ps. ide o Skalicu
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite by som to uz pomaly zacala riesit. Podla mna, zalezi najma na tom, aku cenu zan budete pytat. Ak date dobru cenu, preda sa isto lahko, ale ak budete chciet na byte co najviac ziskat, tak to potrva. Uz cca rok sledujem v nasom meste nehnutelnosti, kedze som mala v plane kupit a poviem ti, ze niektore su v ponuke aj rok a podla mna len preto, ze zan pytaju vela. Viem aj o jednej slecne, ktora ma byt rezervovany pol roka dopredu, takze podla mna je uz vhodna doba na hladanie noveho majitela. Cakala by som max,. do jari a potom by som uz hladala realneho kupcu.
Odpovedať
dakujem za nazor, je niekto dalsi, prosim?
Odpovedať
.... my ked sme kupili dom a predavali byt, bolo to vlastne takto podobne... vo februari sme dali zalohu na dom, s tym že počkaju než predame byt, od februara do maja sme byt predavali a hladali kupaca, predali sme ho a peniaze sme dostali v juni, a kedže som bola v 8. mesiaci, kupujuci suhlasili, že v byte možeme ešte 3 mesiace byvať (hned vedla bola porodnica, dom bol na dedine), kym sa dieta nenarodi a trochu nepovyrastie.. takže sme sa začali sťahovať v septembri... ten byt sice možete predat ihned, ale možete ho predavat aj pol roka... takže ja by som to asi pomaly začala riešiť...
Odpovedať
Ja by som tiež už ponúkala, nehnuteľnosti sa teraz predávajú dosť zle a aj tak sa potom poväčšine čaká na vybavenie úveru kupujúceho a v lete vybavenie úveru trvá dlhšie, lebo ako obyčajne, každý úradník má dovolenku a kupujúci následne dáva nejaký čas na vysťahovanie
Odpovedať
vidis, vlastne to ma nenapadlo, ze kupujuci by si pripadne mal vybavovat uver, ktory trva dlhu dobu...vdaka za pripomenutie
Odpovedať
my sme to riesili vlani o takomto case, kupca sme nasli niekedy koncom februara, on si vybavoval hypoteku, v aprili bol byt prepisany na neho v banke aj na katastri a bol jeho vlastnikom, a my sme mali v zmluve bod, ze byt budeme uzivat do 31. augusta a potom bez naroku na nahradne byvanie bude byt vypratany. tiez sme dostavovali dom a potrebovali sme peniaze na dokoncenie. Takto predavali byt dalsi nasi traja znami.
Odpovedať
mate vsetky pravdu, niet nad cim rozmyslat...treba zacat konat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?