Je rychlejsia hypoteka alebo hotovost

Dobry den, jedna sa o holodom. Bude skolaudovany a podpiseme kupnu zmluvu a RK poda vklad do katastra. Chceme si ho sami dokoncit a teraz mame cakat az nas zapisu do katastra a az potom zacat s dokoncovanim, alebo zacat hned od podpisu KZ. Zrychli sa tento postup, ak to budeme financovat hypotekou, kde do toho vstupi banka s plombou hned od podpisu KZ a hned mozeme zacat s dokoncovanim domu?
Odpovedať
Hypotéka to nezrýchli, práve naopak. Vybavenie hypotéky trvá niekoľko týždňov. Plombu na LV budete mať tak isto pri hotovosti, to nemá nič s hypotékou. Plomba ale neznamená, že už to je vaše. Len sa nemôže narábať s nehnuteľnosťou pokiaľ kataster nerozhodne. Ak chcete urýchliť vklad tak podajte zrýchlený vklad do 15 dní. Stojí 266 EUR, resp. 133 ak podáte vklad elektronicky.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicco tak ako napisal podko, ak chcete zrychlit tak podajte zrychleny vklad. Sice viac za to zaplatite ale budete to mat skor zapisane a budete moct dokoncovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicco ak mas hotovost, tak jednoznacne to bude rychlejsie. vybavenie hypoteky potrva a co sa tyka toho vkladu, tak si treba zaplatit za zrychleny a nebudes musiet cakat az mesiac
Odpovedať
RK mi hovorila, ze ak sa do toho vlozi banka(hypoteka), ze sa urychli cas odkedy mozeme zacat dom dokoncovat, ale celkom som to nepochopil, preto sa radsej pytam. Samozrejme, samotne schvalovanie hypoteky trva nejaku dobu. Alebo odhadca z banky moze prist az po kolaudacii a az potom banka zacne schvalovat hypo? Je bezne ze stavebnik dovoli dokoncovat dom, pocas doby, kedy sa caka na zapis LV? Samozrejme s rizikom, ze v tom mam svoj material a neviem ako kataster rozhodne, ale prevdepodobnost ze bude vsetko ok je dost vysoka (dom skolaudovany, zmluva podpisana, peniaze na ucte)? Alebo neostava nic ine, iba nechat dom lezat a cakat na LV? Zrychleny vklad elektronicky ale mozu podavat iba advokati a ti nie su zdarma, tak to lacnejsie nemusi byt? Peniaze by sme ulozili na vinkulovany ucet, nie advokatovi.
Odpovedať
nie hypo ti nic nezrychly, ba naopak povedala by som, ze banka to sama este predlzi, kedze maju na vsetko cas
Odpovedať
Profilova fotka
@nicco zrýchlený vklad a iba advokáti, to máš z kade??
Odpovedať
@nicco zrýchlený vklad elektronicky môže podávať hoci kto. Nie len advokáti. Potrebuješ elektronický občiansky preukaz.
Odpovedať
Profilova fotka
Hypoteka vobec nic neurychli, to neviem ci ste sa nepochopili alebo ti to zle vysvetlili.
Odpovedať
Profilova fotka
@podko @nicco nepotrebujes obciansky s el. podpisom. na katasterportal si vyber navrh o zamyslajucom navrhu na vklad... toto vypis, vytlac... a nasledne do nejakej lehoty dones na kataster, zaplatis lacnejsi kolok. nikdy by som nic nerobila kym nehnutelnost nevlastnim - a tu zacinas vlastnit dnom povolenia vkladu vlastnickeho prava prislusnym katastrom takze ak si nedockavy, zaplat si zrychleny vklad, o 2 tyzdne skor budes moct robit veci na dome ;)
Odpovedať
@kaktusik007 prosím nezavádzajte. Občiansky s el. podpisom nepotrebujete na oznámenie o zamýšľanom vklade. Ak vyplníte oznámenie o zamýšľanom vklade, zaplatíte o 15 eur menej. To ale nie je vklad elektronicky. Ak podáte vklad elektronicky a áno potrebujete na to občiansky s el. podpisom, tak zaplatíte o polovičku menej t.j. pri zrýchlenom vklade namiesto 266 eur iba 133 eur.
Odpovedať
Dakujem za odpovede. Vklad podava RK. Ja ako kupujuci asi nemozem, musel by som mat suhlas vlastnika/predavajuceho? Pripadne niekto iny, kto ma el. obciansky?
Odpovedať
@nicco Jasné, že môžeš podať vklad aj ty. Elektronický návrh na vklad musí obsahovať kvalifikovaný elektronický podpis aspoň jedného z účastníkov zmluvy. Ak nemáš ale skúsenosti s prácou a podaniami cez slovensko.sk moc to neodporúčam, lebo to nie je také jednoduché resp. používateľsky prívetivé.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?