Je 2 izbák do 55-58 tisíc € v BA nereálny?

Ahojte, sme mladomanželský pár s príjmom cca 1300 Eur netto (obaja spolu, mesačne), banka (a máme zmapované všetky, čo sú v SR) nám viac ako 55-58 000,- Eur na hypotéku nedá (v tom už je aj štátny príspevok, ktorý ešte obaja spĺňame). Je aspoň trochu reálna šanca zohnať za tieto peniaze malo metrážny 2 izbák, alebo dvoj garzónku, 40-50 m2 v nejakej okrajovej časti BA, prípadne v okolí do 20 km s dobrou dostupnosťou do BA (manžel je zdravotník, chodí do práce na 6h ráno, či večer, tak aby nemusel z domu napr o 3h ráno, lebo auto zatiaľ nemáme), prípadne malý dom na rekonštrukciu? Alebo je to čistá utópia? Ďakujem ;-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ahoj, no my sme tiez mladomanzelia a kupovali sme teraz v auguste byt, spolocny prijem mame menej ako vy a v nasej banke nam povedali, ze nam daju kludne uver aj 2,5 miliona..Ale tolko sme nepotrebovali, takze sme si vzali podstatne menej..Takze nerozumiem, preco vam povedali len tak malo.... neviem, ci v BA za tie peniaze sa da kupit 2-izbak, to uz skor ta 2-garzonka alebo 1-izbovy..Neviem, ako sa pohybuju ceny za tieto byty, my sme kupovali 3-izbovy..Skus popozerat na internete na realitach, my sme tam tiez nasli nas byt a aspon budes mat nejaky prehlad o cenach bytov..
Odpovedať
white, myslim ze by sa dal zohnat nejaky stary maly domcek v dedinach ako Dedinka a pod. ... len sa obavam ze tam by boli potrebne velke rekonstrukcie a mohol by byt problem s dopravou :-( myslim ze uz aj v ba by sa v takej cene dal zohnat bytik ako ty popisujes - samozrejme starsi v okrajovej casti... skus pozriet www.reality.sk - zadaj si tam kriteria a uvidis co ti vyhodi ;-) napr. http://living.sme.sk/ponuka_116644_1-... http://living.sme.sk/ponuka_68733_2-i...
Odpovedať
hm, nieco normalne najst je tazsie ako som si myslela :-( skus to si hodit inzerat na net - ze hladas taky byt...
Odpovedať
Ďakujem, skúšam všeličo, net asi X stránok, aj inzeráty máme asi na 2-3 stránkach...no nedajú nám viac preto, že mňa budú brať maximálne ako ručiteľa, lebo som pred časom menila prácu a som v skúšobnej dobe, takže budú rátať len manželov príjem, čo je cca 800 netto :-| ale kuknem to living.sme -tam som ešte nepozerala
Odpovedať
no ja som tiez brana len ako spoludlznik, ale ja uz nie som v skusobnej dobre, tak asi to bude ten rozdiel..Lebo u nas chceli preukazat prijem len u manzela a odo mna chceli vidiet iba pracovnu zmluvu a ze ju mam na dobu neurcitu a moj plat ich nezaujimal..A ako dlho budes este v skusobnej? Nechcete radsej este chvilu pockat a ist trebars do podnajmu na par mesiacov a pockat, kym nebudes v skusobnej a brat hypoteku az potom?
Odpovedať
ešte odporúčam www.topreality.sk ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
TO ciusinka: budem v skúšobnej ešte mesiac a pol, lenže problém je v tom, že dlhodobejšie sledujem ceny realít a už dlhšie stagnujú, prestali klesať a držia s, bojím sa, aby sme to neprešvihli a aby ceny nešli hore. A čo sa privátu týka, sme na priváte (klasickom pracovnom, kopa neznámych spolubývajúcich pracujúcich v BA), sme na poprerábanom 4izbáku šiesti a po privátoch sa ťaháme už 3tí rok a lezie nám to už na nervy, chceli by sme trošku viac súkromia. A nie stále niekomu splácať predraženým nájomným hypotéku na starom zašmudnutom priváte, kým hrabivej domácej detičky nedoštudujú VŠ a ona nás nevyrazí. :-| :-S ;-( To jaty1: topreality pozerám pravidelne, zatiaľ nič...najlepšie sa osvedčil bazos.sk a olx.sk, ale vďaka ;-)
Odpovedať
whiteunicorn - tak potom si to uz musite zvazit sami, co vam bude lepsie, ja som myslela skor, ze by ste si len sami dvaja prenajali nejaky 1izbak na tych par mesiacov..ale neviem, ako by vam to vyslo.. no kazdopadne za tu cenu, co si uviedla, by som skor hladala 1-izbak..lebo aj ked by ste nasli 2izbak, tak to by bol urcite v povodnom stave a potrebovali by ste do neho vlozit peniaze aj do prerabky..
Odpovedať
Veď ja viem, no privátov už mám dosť a sú stále predražené, a ako vravím, o súkromí, či pokoji ani reči. Nerada by som navyše čakala na priváte na zdvihnutie cien realít...zas na druhú stranu, myslím, že ak by to aj bolo v pôvodnom stave a nebude to stav "kôlnička na drevo", stačí tak, aby sa v tom dalo bývať-nemusí to byť luxus, len nech je to naše a postupne si to už prerábať, s tým počítam, len nie som ochotná dať "majland" zadieru a ešte do nej vraziť, alebo splašiť pekný byt, len čo z toho, keď je v pr.... ďaleko v hornej-dolnej, a takéto ponuky prevládajú...buď je to tip-top a drahé, alebo ešte dosť drahé a pýta si rekonštrukciu, alebo je to super, len v háji zelenom...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj, ja by som na tvojom mieste skusila Pezinok, resp. Samorin, napr. v Samorine 3-izbovy byt kupis aj za dva miliony v pohode. A co sa tyka bytu v povodnom stave, v podstate to ma dost vela vyhod, lebo si to prerobite (aj ked postupne) s manzelom podla seba a tak ako vam to vyhovuje, kym my sme kupili ciastocne prerobeny byt a mame pocit, ze mnohe veci boli v nom odflaknute, mnohe veci by sme my riesili inak a niesli by sme za to plnu zodpovednost. Na tvojom mieste s tvojim rozpoctom by som si kupila dvojizbovy bytik (2 samostatne izby + kuchyna) niekde v okrajovych mestach. My tak byvame a usetrili sme viac ako milion sk na kupe bytu a hlavne, neber uver nad dva miliony...lebo z toho zosalies ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?