Dá sa zrušiť návrh na vklad do katastra?

Ahojte, mam mensi problem s milovanym katastrom :) Rodicia mi darovali dom a pozemky, na zaklade darovacej zmluvy som dal navrh na vklad na kataster...mile tetusky uradnicky mi samozrejme konanie pozastavili po 29 dnoch - viacero formalnych kvazidovodov, najlepsim je ze tam nemam uvedene rodne priezvisko :-D Problem je, ze potrebujem cim skor mat LV bez plomby aby som s tym mohol ist do banky kvoli hypo, ktoru potrebujem na kupu pozemku...nechcem ist cestou upravy zmluvy kedze sa zase moze stat ze po 30 dnoch mi akurat oznamia ze chyba niekde bodkociarka, a do konca novembra to _nutne_ potrebujem mat doriesene...da sa nejako rozumne zrusit ten navrh na vklad z mojej strany / zo strany darujucich? (a odpoved nech je ANO :-D ) kolko potom cca trva katastru odstranenie plomby?
Odpovedať
Profilova fotka
@pohodak prave včera som riešil podobný problém .Predal som susedovi kusok pozemku a jeden mudrc nam do kupnej zmluvy neuviedol druh pozemku , u nas konkretne tr. trav. porast.. S tetami uradničkami som sa dohodol takto. Všetci /teda ja a manželka a sused s manželkou sme sa dostavili na kataster a tam všetci pred zrakom uradničky sme doplnili udaje ktore chybali. podpisali sme a vraj v pondelok si môžem vyzdvihnuť list vlastnictva . tak dufam že to bude tak , tiež ten LV potrebujem kôli stavebnemu konaniu. Daj vedieť ako si pochodil. Vela šťastia
Odpovedať
Zalezi hlavne na postoji katastra k tomuto problemu. Kazdopadne by sa s LV nemalo dat hybat, preto tam ta plomba je. Druha moznost je, ze ze to spravite odznova a date tam urychelny vklad tj. 265 euro kolok. Kazdopadne by vam to v tomto pripade zapisali do 3 dni a do konca novembra by ste to mali vybavene. tomas.blazo@gmail.com keby nieco :)
Odpovedať
1) pred precitanim dalsich riadkov dopredu upozornujem ze som alergicky na financnych poradcov a realitnych agentov ;-) 2) ja viem na co je plomba, otazka bola ako ju odstranit a kolko to trva ked som navrh na vklad podal ja sam 3) zrychleny vklad je do 15 dni nie do 3 4) neviem co by ten novy zrychleny vklad poriesil ked je tam stale plomba z toho povodneho, navyse by oba vklady boli o tom istom takze mozme domyslat kde by to zase skoncilo
Odpovedať
inak, havaj dobre hovorí, tiež sa nam čosi podobne parkrat stalo, a presne, opravila ta vec priamo na katastri pred orlím zrakom pracovničok katastra a do 2-3 dní bolo cele nove LV hotové.... myslim, že ak opraviš všetko čo chcu, už dalej rypat nebudu, ved hadam si to prečitali cele a neodložili to po prvej chybe....
Odpovedať
lenze odo mna chcu aby som spisal dodatok k darovacej zmluve a ten im zase doniesol s overenymi podpismi...to ze mi tam chyba rodne priezvisko si opravit dokazem celkom uspesne, lenze dalsie vyhrady su k tomu, ze tam "nie su jednoznacne urcene spoluvlastnicke podiely" a kto aky podiel daruje a co ja nadobudam...hlavne ze to tam je vsetko vypisane a prikladal som k tomu aj dokument o zamyslanom vklade kde je to zase presne popisane a aj tak ma poslali do faka...preto sa bojim, ze aj ked to prepisem zas tam najdu nejaku prkotinu a "nejednoznacnost" a vratia mi to...
Odpovedať
vies, @pohodak, to sa stava aj preto, ze dnes si kazdy mysli, ze navrh na vklad si vie napisat aj sam a preto, ze neznasas fin. poradcov a realitakov... :-D ;-) (ktori mimochodom vacsinou uz napisanie nejakeho toho vkladu maju za sebou :-)) Nasa rodina je od fachu, myslim geodetickeho, tych navrhov na vklad sme uz prerabali 100-ky, lebo presne taki experti, ako ty, si nechcu dat poradit a potom maju taketo natahovacky. Sklop hlavu a vyhladaj odbornika, kludne sa dohodni s nejakou pravnickou z katastra, neodhryzne ti z nosa..snad.. a budes to mat behom par dni ok..
Odpovedať
financnych poradcov z radov sustruznikov a absolventov SPS elektrotechnickej nemam rad preto, ze o financnictve vedia kulo a ked sa ich clovek opyta na primitivnu otazku, ktora vsak nebola v manuali, su v koncoch...dalej ich neznasam preto, ze 99% z nich neradi klientom podla toho co je pre nich vyhodne, ale podla vysky provizie...a dalej ich neznasam pre rady typu ktoru som dostal o 5 prispevkov vyssie, uplne odveci ale hlavne ze som nieco napisal :-| nehadzem vsak vsetkych do jedneho vreca, poznam asi troch ktori fakt vedia poradit a su v tom co robia dobri naspat k teme - chcel som ist na kataster s navrhovanou nepodpisanou darovacou zmluvou a navrhom na vklad ci je to vsetko ok, tetuska tam na mna navrestala ze na to ona nema cas a to nech si dam spravit komercnemu pravnikovi (hlavne ze som tam bol v case, kedy maju vyslovene napisane ze ide o konzultacne hodiny na miestnom pravnickom oddeleni a predtym mi cez telefon ina teta povedala ze sa tam mozem prist poradit prave v danu dobu, tomu sa hovori pristup k ludom; zhodou okolnosti (nahoda to asi nebola) ten navrh na vklad zamietla prave ona x-) ) tak som si teda na katasterportali vyklikal oznamenie o zamyslanom vklade a presne podla tabuliek ktore to vygrcalo som tam vypisal spoluvlastnicke podiely a kto co daruje a kto co nadobuda...a aj tak nestacilo...beriem ze to rodne priezvisko tam malo byt (i ked by ma fakt zaujimalo kolko chlapov si ho meni pocas zivota), ale ked som robil iny prevod v lete tak som ho tam tiez nemal a preslo to na tom istom katastri uplne v klidku (pripominam ze zakon sa menil k 1.5.) :-p v kontexte vyssie napisaneho by som ta rad poprosil - nabuduce sa pls zdrz priblblych komentarov o tom ako si nechcem dat poradit a v idealnom pripade mozno skus aj napisat nieco k teme :-S
Odpovedať
navrh na vklad moze vzat spat ktorykolvek ucastnik konania ak s tym ostatni ucastnici suhlasia. potom sa konanie zastavi. platia tu vseobecne lehoty vkladoveho konania, ak sa ti nepacia sposoby uradniciek na SK, mozes sa stazovat osobne napr. u riaditela SK, resp. podas pisomnu staznost (ale to asi tvoj problem nevyriesi) sprava katastra vyda vypis z LV aj s plombou vlastníkovi. je to uz na banke ci ti bude akceptovat taketo LV, ked im preukazes ze plomba sa tyka prave prevodu nehnutelnosti na teba. ak potrebujes urychlit vkladove konanie, neostava ti asi nic ine len dohodnut sa s danym vkladarom na katastri ako poriesit ten dodatok k zmluve. Co sa tyka konzultacnych hodin na sprave katastra - kataster neposkytuje pravne rady, konzultacne hodiny su viac menej urcene pre ucastnikov prebiehajucich konani na SK. Tak sa ohlas u prislusnej "tetusky", ze s nou chces prekonzultovat svoju zmluvu o ktorej sa domnievas ze je okrem doplnenia rodneho priezviska v poriadku.
Odpovedať
oka dakujem velmi pekne toto som potreboval vediet ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?