Dá sa prepísať dom aj z hypotékou?

ludia prosim neviete ci sa da prepisat dom aj hypo z jedneho na druheho??chceme odkupit dom ale este ho splaca jeden pan ktory uz nevie platit a chce ho predat za tu sumu ktoru je dlzni banke....pomoze niekto narychlo??
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme, ze sa to da ;-)
Odpovedať
fuu dufam diky ;-)
Odpovedať
TAK KEBY TO NIEKOHO ZAUJIMALO TAK SA TO NEDA :-( BANKA NEPOVOLI
Odpovedať
Profilova fotka
ajala - to ti povedali v banke? a ake dovody uviedli? to je pekna hlupost..kamoska teraz tak kupovala nehnutelnost, takze sa to da..samozrejme,ze musela splnat podmienky danej banky..inak nebol problem..
Odpovedať
ajala, prevzatie HU je mozne, avsak ten, kto prebera uver musi splnit vsetky podmienky banky akokeby islo o zaujemcu o novy uver. otazka je, ci si ty, resp. vy splnali podmienky banky. este by tam mohla byt taka vec, ze povodny dlznik (majitel zalozenej nehnutelnosti) nesplacal uver tak dlho, ze nehnutelnost je uz ponuknuta na drazbu. ale z vlastnych skusenosti viem (pracujem v banke), ze ak HU nie je splacany a nehntelnost nie je dana do drazby, tak banka rada umozni prevzatie dlhu inym dlznikom, ktory bude uver splacat (ak splni podmienky banky, t.j. v otazke prijmov, vydavkov, platobnej historie a pod).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
ahoj, neviem, ci je to aktualne, ale samozrejme ze sa to da... najidealnejsie je zobrat si hypoteku v tej banke, kde ma hypo tento pan... ale ono sa obcas zadari si vybavit hypo aj inom penaznom ustave, ak je banka ochotna tolerovat ze je tam uz jedna zabezpeka - ono ide o formalitu... no nie kaazda banka s tym suhlasi... ide iba o to, ze vy ako novy majitelia si vezmete NOVU hypoteku, musite splnit vsetky kriteria samozrejme, a touto vasou hypotekou sa vyplati hypoteka predchadzajuceho majitela... je to trosku zdlhave, ale da sa... ja som tak predavala byt, a akurat to chcelo trosku viac komunikacie na zaciatok..... pre banku ako taku je lepsie, ked sa hypoteka cloveka, co je v problemoch, vyplati, ako by mali siahnut na byt ci dom ako taky... to banky nemaju rady.... takze pohoda, ale ono myslim ze ste to uz asi ood juna ajporiesili :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?