Ako mám začať pri kúpe bytu na hypotéku bez realitky?

Ahojte.Našla som pekný bytík,bola som na prehliadke.Majitel predáva bez realitky.Ako máme začať?Nemáme skúsenost s dokladmi.Máme ši zohnať finančného poradcu,alebo si to zvládneme s dokladmi aj sami?
Odpovedať
@demeeri myslím, že to zvládnete aj sami. ale je to na tebe, či chceš ísť cez poradcu alebo nie. my sme vybavovali pred asi 4 mesiacmi všetko a zvládli sme to sami. záleží na tom, či kupujete za svoje alebo cez hypo. ak cez hypo, tak si zájdi do bánk, aby ti urobili ponuky. potom záleží na tom, či si urobíte zmluvu kúpnu sami, alebo cez notára, právnika... nám ju robil predávajúci a dali sme si ju skontrolovať známemu právnikovi. a ak si beriete úver, tak v banke vám povedia, ako sa postupuje. nám tiež všetko nadiktovali.
Odpovedať
my sme to riešili nedávno, takže hned ako prvé si vyber banku, potom si daj spraviť znalecký posudok na byt(banka ho potrebuje), daj si potvrdiť príjem a banka ti dá záväzné podmienky úveru. Kúpnu zmluvu si daj račej niekde spraviť, istota je guľomet(i keď nám ju nerobil právnik, robil mi ju kolega z práce-veľmi šikovný chlap, čudujem sa že nerobí právnika :-D ) dali sme si ju pre istotu pozrieť notárovi. Bola ok. Podpísali sme ju, bolo tam stanovené, že do akého dátumu sa vyplatia peniaze. Napríklad my sme ju uzavreli 15.9.10 ale bolo tam zapísané, že do 30.11.10 máme čas na vyplatenie peňazí. Kúpnu zmluvu overenú dáš do banky-samozrejme že aj s aktuálnym listom vlastnictva, ktorý si pôjdu vypýtať za 8€ kolok na kataster majitelia bytu. Banka to všetko spracuje, dá ti podpísať zmluvy a ty to zanesiš na kataster a tam ti to zavkladujú. No a tam je náš kameň úrazu, dali sme to na kataster a po 30tich dňoch nám to mali zapísať, ale nezapísali, pretože "meškajú". Také sú slovenské katastre. takže ak pôjdete dávať vklad, dajte si zrýchlenie konanie, pretože sa tak skoro nedočkáte....A ešte jedna vec, na to aby banka pustila peniaze im stačí buď potvrdené tlačivo z katastra, že ste im to tam zaniesli, alebo až LV so zápisom, na ktorý majú čas tých 30 dni....A v našom prípade je to tak, že treba do banky LV, no a tak čakáme a čakáme ]-( lebo naše slovenské úrady majú čas...šak kávička a leháro. 8-(
Odpovedať
@daniela.ho mozem sa spytat v akej banke beriete hypo ked pozaduju uz LV a nie len navrh na vklad? tiez nas to caka a ja som myslela, ze uz vsetky banky funguju na systeme ze peniaze uvolnia na zaklade plomby z vkladu :-|
Odpovedať
@ketinecka berieme z Volksbank. Oni, že to aj tak robia, že stačí aby si pozreli plombu na katastri cez net, ale že nakoľko bereme hypo pre mladých tak štát požaduje najskôr LV so zapísanou ťarchou a až potom pustia peniaze. No neviem, či také pravidlo majú len v našej banke alebo aj ide =-)
Odpovedať
@daniela.ho fuha, no nastastie nas sa uz prispevok netyka :-D teda nastastie iba v tomto pripade, inak by sa zisiel
Odpovedať
@ketinecka tak aspoň budete mať skôr peniažky 8-) no ale bohvie, koľko sa na ne ešte načakáme my...zajtra sa chystá môj priateľ nabehnuť na kataster a spraviť poriadky, ale asi to bude prd platné :-D :-(
Odpovedať
najprv to fungovalo tak, ze navrh na vklad ste vlozili na kataster a vybrali si LV s plombou a to ste nasledne zaniesli do bank. Na zaklade toho vam banka pustila cerpanie uveru. Potom to zmenili, ze staci ked si to pozru na internete, co nebolo dobre pretoze system bol spraveny tak, ze sa aktualizoval raz za tyzden, teda tak to malo byt... skutocnost vsak bola ina. Kataster udaje aktualizoval niekedy aj tri tyzdne, pretoze sa im to tam neustale kopilo a nebolo to efektivne, tak to znovu spravili tak, ze sa da ist starym sposobom. Za co ohromne dakujem, pretoze tym len umoznili ludom aby sa rychlejsie dostali k svojim peniazom. takze momentalne treba ist na kataster s navrhom na vklad, odtial ist do vedlajsich dvery a vytiahnut si LV s plombou a zaniest do banky. A mozeme sa radovat :) tomas.blazo@gmail.com Keby nieco
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?