Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu dakujem, netusila som, ze take existuje...
wow som necakal, ze poberu tie stromceky... budu sa este brat? vie niekto k nomu vieco viac?
Profilova fotka
@pastetaba To sa zbieralo len vcera rano, pokial viem. My sme dostali predtym list Gemeinde, kde nas o tom informovali.
Profilova fotka
@pastetaba zbiera sa iba jednorazovo. my sme dostali info do schranky. Kazdopadne kazdy rok je to +/- 6teho.
@mom3 @cucuriedka ak ked nestihnem tento termin tak potom kam mam stromcek zaviest? vsak my mavame stromcek minimalne do polovice januara - vsak tie vianoce su len raz do roka
@all vie niekto poradit ako to funguje pri posuvani druzstevneho bytu/domu? 10r je clovek najomnikom a potom si to moze odkupit avsak ak niekto po 3r preda/posunie nehnutelnost na inu osobu/osoby, tak zacina plynut ta 10r lehota opat? alebo sa pokracuje dalej? pokial viem tak tych 10r je koli tomu aby sa nemusela platit nejaka dan, ale za kazdu radu budem vdacna dakujem
@pastetaba nemyslim ze to bude kvoli nejakej dani...ale nehadam sa. v kazdom pripade 10 rokov je preto aby sa s bytmi nekseftovalo :-D
Profilova fotka
@pastetaba zberny dvor na gansgasse.
@pastetaba tych 10 rokov pokracuje dalej, nerata sa to odznova. A ano po 10tich rokoch sa neplati DPH.
@susi206 @cucuriedka @serverka vdaka za rychle odpovede
Profilova fotka
@all Zijem v AT prvy rok, tak sa este vo vsetkom dobre neorientujem. Ked mam TP v Rakusku a pracujem ako zamestnanec len na Slovensku, mam nejaku danovu povinnost v AT? Aj keby bola dan nulova, musim podat danove priznanie?
Profilova fotka
@mom3 ano :) musis, uz to tu bolo rozoberane (skus kuk 10-15 stran dozadu. Nam prisiel papier z FA ze to sme 'zabudli' vyplnit :-)
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mom3 @cucuriedka Nam bolo povedane (nie z FA), ze nemusime, takze sme v roku 2013 nepodavali danove priznanie. FA nam nic neposlal. Tento rok ja uz podavam (zamestnanie), manzel by mal iba za auto vyplnit danove priznanie. Ale asi sa radsej spytame.
Profilova fotka
@michala.s Za auto? To aj ked mam rakuske SPZ?
Profilova fotka
@cucuriedka A kde najdem k tomu formlar? Vyplnali ste si to sami, alebo niekto pomohol?
Profilova fotka
@mom3 Za auto, ked platime osobitne Kfz steuer s SK znackami. Ked mas rakuske SPZ, tak sa ta to netyka.
Profilova fotka
@mom3 mm riesil, vecer sa ho opytam ze co to konkretne bolo a dam vedaka.
Profilova fotka
@michala.s neviem ci to bolo za auto, my sme museli priznat ze nemame co priznat a ziadnu dan platit... ze im chybal formular od nas, aj ked sme nic nezarobili v AT... no poviem viacej vecer
@cucuriedka kde sa nachadza konkretne ten dvor na gansgasse? je to nejako oznacene, resp. ako spoznam ze som dobre prisiel? nech to nejakemu dedkovi nehodim do zahrady, by mohol byt ohen na streche...
Profilova fotka
@pastetaba hmm je to dom s drevenym plotom akych je tam vela, ale je tam taky papier (A4 tusim) s otvaracimi hodinami. niekde aj na nete maju otvaracie hodiny (kazdy X den doobeda, a kazdu prvu sobotu v mesiaci tusim :) ) http://www.kittsee.at/buergerservice/...
@cucuriedka dik, tak s tou fotkou to najdem, dakujem
@cucuriedka To danove priznanie - neuplatnovali ste si nahodou danovy bonus pre pripad jedneho zarabajuceho v rodine alebo nieco take? Vtedy je nutne podat danove priznanie. Za obvyklych okolnosti clovek bez prijmu nemusi podavat danove priznanie. Koho danove priznanie ich vlastne zaujimalo - Tvoje alebo manzelove? Alebo oboch?
Profilova fotka
@mareko4 @slummdog Chcem sa trochu vratit k teme e-card, lebo az teraz si to ideme vybavovat. To sa vybavuje len na dospelych alebo aj deti? @slummdog - ak som to spravne pochopil z tvojich predchadzajucich prispevkov, tak si si e-card nakoniec nevybavovala. Ziadala si niekedy o dorovnanie pridavkov? Ako si potom vyplnala ziadost (napr. SV Nr.?)
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu @mom3 takze mm hovoril ze nam napisali liebesbrief aby sme priznali ze sme priznali a zaplatili cestnu dan... tak nist.. ale uz v tom mam jasnejsie... bozinku to su papierovacky. ozaj, mame niekde ze nieco ako spolocny foldrik (fotoblog) kam davat useful dokumenty?
Profilova fotka
@mom3 urcite aj pre deti, mame doma pre kazdeho detvaka.
@mom3 jj aj na deti, rocny poplatok sa plati len na dospelych. @all tema lekarnicka, davali ste do auta rakusku lekarnicku, ci sa spoliehate len na slovensku lekarnicku a na zhovievavost rakuskeho policajta?
Profilova fotka
@mareko4 slovensku. Aky to ma zmysel spoliehat sa na zhovievavost (aspon podla mna), ved tolko dovolenkarov chodi napriec rakuskom so slovenskou ze to by nedavalo zmysel za to buzerovat, ci? btw to nepodlieha nejakemu EU standardu?
@cucuriedka neviem, preto sa pytam, keby chcel jani, tak ti checkne TP a mozno sa ta spyta na rakusku lekarnicku, kedze si neni dovolenkarka :-o ... asi ked mas slovensku lekarnicku, mas auto na svk znackach, ja som dal radsej rakusku (koli at znackam)...
@mareko4 podla znaciek a vodicaku by som dala lekarnicku ak nie su totozne. @mom3 nevybavila. Do pridavkoveho tlaciva staci do tej kolonky uviest datum narodenia v tvare ddmmyy. Stvorcislie pred lomitkom neriesis.
Profilova fotka
Ti, co ste si v AT vybavili e-card na zaklade E106 a nadalej pracujete na Slovensku, ako vlastne vyuzivate rakusku e-card? Takisto sa chcem spytat tych, co odovzdali na Slovensku OP a nadalej na Slovensku pracuju, ci im ten OP realne v niecom chyba. Najlepsie, ked odpovie niekto s odstupom casu, nie niekto, kto ho odovzdal minuly tyzden. Vdaka.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?