Ako bezpečne kúpiť pozemok od maloletého?

kupujem pozemok od maloleteho , ale cez sud nam to nepreslo lebo s me dali malu sumu do zmluvy, tak mi navrhol jeho otec , že to spravíme ako uver ja mu dam peniaze on da na druhy pozemok plombu a ked bude mat 18 rokov to je o rok tak to pojde na mna prepisat a chcem sa spítať či je to takto možné a bezpečné za skoru odpoved dakujem
Odpovedať
@markuuss navrh otca maloleteho sa minepaci, pretoze dieta sa po dovrseni 18 r bude rozhodovat samostatne a nik ho neprinuti, aby ti pozemok prepisal
Odpovedať
Profilova fotka
znie to divne, nech si oni prepisu pozemok...ale to je asi na dlho...a neviem ci vobec take nieco sa da...proste to co pises znie divne... :-|
Odpovedať
presne, malolete dieta v konaniach ohladom spravy jeho majetku zastupene koliznym opatrovnikom, nepreslo to asi pre to, ze ponuknuta suma nebola v zaujme znasobovania majetku a zaujmu maloleteho. Ja osobne by som navrhnute riesenie neprijala... Pozemok si rodicia nemozu prepisat na seba, je majetkom maloleteho, nie rodica. Maju povinnost ho len spravovat. Co tak skusit podpisat zmluvu o buducej kupnej zmluve s uvedenym kupnej sumy, s tym ze malolete dieta prevedie vlastnicke pravo po dovrseni 18. rokov ..aj ked zalezi od momentalneho veku dietata ..aby ste dlho necakali, takziez je otazne ci to sud schvali, a ako rychlo potrebujete pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
@markuuss vstupuje tu viacero veci co sa mi nepaci.... dala by som ruky prec :-S a suhlasim s @tin007 - nik ho neprinuti, aby ti ten pozemok nakoniec nepredal..... jeho otec mi pride ako riadny spekulant ]-(
Odpovedať
veľmi podozrivé vstupné faktory na takú vážnu transakciu. Ruky preč od toho
Odpovedať
Profilova fotka
pises ze o rok ma 18, nebolo by jednoduhsie ten rok pockat, aby sa to zbytocne nekomplikovalo? Ved 1 rok rychlo ubehne. Potom by sa to mohlo rovno prepisat bez nejakych komplikacii, ako riskovat nejaky problem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?