Umiestnenie vstavanej mikrovlnej rúry v kuchyni dole

Dobrý deň, čo si myslíte o umiestnení vstavenej mikrovlnky dole vedľa rúry? Viem, že je to dosť netypické riešenie, ale skúste prosím odhodiť to aká je bežne zaužívaná prax (umiestnenie nad rúru na pečenie) a zhodnotiť z pohľadu praktického či je to dobrý/zlý nápad? Je tu niekto kto má (z rôznych dôvodov) takto umiestnenú vstavanú mikrovlnku? Ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
@majky987 ahoj, architekt Fero Lehocký práveže v jednom z jeho blogov píše o tom aký nezmysel je mať mikrovlnku hore nad rúrou z toho hľadiska že dieťa si tým pádom nevie samé nič zohriať a môže to na seba akurát tak vyliať. Pozri jeho stránku a e-knihu Navrhujeme interiér
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, zalezi v akej vyske, pretoze sa predpoklada ze do rury sa vkladaju tazsie a vacsie nadoby/pokrm ako do mikrovlnky. Aby ti zostalo to prakticke vytahovanie z rury, v tvojej urovni. Nebudem mat vstavanu mikrovlnku, bude volne stojaca v skrinke pod rurou, za dvierkami. Mikrovlnku pouzivam na 2 veci: rozpustenie cokolady na kolac a rozmrazenie bagety. Velmi zriedka v nej nieco ohrejem. Rura bude vstavana, v urovni horneho suflika pod pracovnou doskou.
Odpovedať
@luckapav Ale asi som to zle napísal, ja som to myslel tak, že vstavaná mikrovlnka a rúra budú vedľa seba na úrovní dolných skriniek, teda pod pracovnou doskou, resp. pod varnou doskou.
Odpovedať
@majky987 Co ta k tomu vedie? Osobne by som do toho nesiel. Cely zivot sa budes ohybat (co bude s pribudajucim vekom len horsie a horsie). Predtym sme mali ruru pod pracovnou doskou a uz ani to by som nechcel. Teraz ju mame vyssie a je to perfektne. Mikrovlnka je nad nou a to nam tiez vyhovuje najlepsie.
Odpovedať
@majky987 Moji rodicia ju maju polozenu na pracovnej doske. Byvala som v bytoch kde bola nad rurou alebo na chladnicke a pre mna to bolo strasne nepohodlne kedze mam 150cm vysku. Do svojho domu som si ju tiez dala na pracovnu dosku a som spokojna. Zalezi od toho aki ste vysoki v domacnosti, ak ma niekto 190 tak aj nad rurou mu to bude ok a pod doskou bude prenho utrpenie
Odpovedať
@lenkito10 prečo nevyužívaš mikrovlnko na ohrev jedla? ved na to je určená, ako ináč praktickejšie ohreješ jedlo?, pokiaľ nebola bolo to zdlhavé v rúre alebo na pare nepraktické nádoba v nádobe, prípadne pripekať na palacinkáre a kedže ju používam častejšie ako rúru je na linke mám ju dosť veľkú
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu je to zvykom a druhom varenych jedal. Odkedy mam indukcnu dosku - 10 rokov, pouzivanie mikrovlnky sa zredukovalo... Voda na caj, rano mlieko 15sec, polievky (nejedavame casto), maso v stave, miesana cestovina/zelenina, zemiakova kasa, ryza, to zohrievam v hrncoch/panvici, vacsinou v tych v ktorych to bolo uvarene, chladnicka je dost velka aby sa mi tam hrniec ci panvica zmestili. Jedavame spolu. Sme styria. Sem tam prihrejem porciu pre jedneho v mikrovlnke ked treba, alebo pecene kura, ci zapekane veci. Snicle, fasirky, knedlu, placky nerobievam, popkorn v sacku do mikrovlnky tu nezozeniem 🥺 Mam ju teraz tiez na linke a nema tekeho vyuzitia ako u inych.
Odpovedať
Vsetko podla mna zalezi na tom v akej vyske je samotna rura. My mame mikrovnku nad rurou a poviem, ze inak by som to ani neriesil. Zena ma vysku 160 a vsetko je v pohode. Co sa tyka deti, tak pokial pride vek na to, aby si sami zohrievali jedlo, tak v pohode budu mat adekvatnu vysku, aby mali vsetko po ruke
Odpovedať
Profilova fotka
@majky987 zalezi ako casto budes mikrovlnku vyuzivat, kolko mas miesta v kuchyni, kde ju mozes/chces umiestnit. Ak je to z estetickeho hladiska, ze nechces aby ju bolo vidno z obyvaku, teda dat ju aj s rurou dolu do ostrova, spocitaj si kolkokrat za den/tyzden ju budete vyuzivat, cize sklanat sa k nej. Ak casto, porozmyslajte ci ano ci nie. Nuz ale mat poruke v kuchyni vsetko sa neda, takze aka by Mala byt priorita. Ruru teda tiez nechces vo vyske, estetika...Zvyk....Praktickost....Nevidis v tom vyhodu...
Odpovedať
pri detoch je lepsie ju mat pod ako nad to ano no vizualne mi to velmi nesedi , deti vyrastu a zase dat to do vysky ttrebars 6rocneho dietata bude neskor neprakticke
Odpovedať
@majky987 ešte som nikde nemala možnosť vyskúšať si obsluhu takto umiestnenej mikrovlnky. My ju máme položenú na pracovnej doske, voľne stojacu. Vyhovuje to tak skoro aj 2m vysokému manželovi, aj deťom - 5 ročný sa obslúži sám.
Odpovedať
presne, ani mne sa umiestnenie mikrovlky do výšky nezdá praktické, pre nás je ideálna výška v urovni pracovnej dosky, umiestnenú do horných skriniek má sestra a je to dosť nepohodlné, keď vyberám napr ohriatu horúcu polievku, za mňa takto
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ked umiestnis ruru do skrinky nizsie ako pracovna doska ( spodok rury 70cm od zeme ) samotna rura ma 60cm je to dokopy 130cm spodok mikrovlnky a tam to zohreje aj 10r dieta.
Odpovedať
Profilova fotka
On to nechce umiestnit nad a pod. On chce umiestnit aj ruru aj mikrovlnku pod prac. dosku. Vedla seba.
Odpovedať
No keď čítam vaše reakcie, tak asi to teda nebude "najšťastnejší" nápad umiestniť to pod pracovnú dosku 🙂 Idem jej nájsť nové miesto alebo sa jednoducho uspokojím s obyčajnou bielou mikrovlnkou, ktorá bude skrytá v nejakej skrinke 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?