Šuflíky 120cm šírka - skúsenosti, stabilita

Profilova fotka
V štúdiu nám navrhli 120cm široké spodné a vrchné skrinky. U vrchných sa tejto šírky nebojím, ale kúsok sa obávam celkovej stability pri plnovýsuve (do šuflíkov chcem dať aj hrnce), či sa mi to "nerozchodí" po pár rokoch. Prosím, ak máte takéto skrinky, napíšte, aké máte s nimi skúsenosti. Návrh (farba bude iná) prikladám.
Odpovedať
Ja by som do toho isiel, zda sa mi to prakticke :)
Odpovedať
tie spodné s hrncami budú fakt ťažké, ja som tam nakoniec uskladnila plastové misky,strúhadlá a tak.zle sa s tým manipulovalo
Odpovedať
120 nie je problem v pripade ze su pouzite spravne vysuvy a k nim prislusenstvo. inak to budes mat nanic. Ako sa tak pozeram na navrh mas tam viacej veci nad ktorymi treba pouvazovat, osoba co navrhovala kuchynu nema velmi sajnu o praktickych potrebach kuchyne. Pekny den
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Väčšina týchto šuflíkov už má výsuv Bloom, aj moje šuflíky sú dosť veľké, neviem teraz presne mieru, mám ich v albume a v spodných mám hrnce a absolútne v pohode, fungujú stále rovnako... a pritom to mám fakt napratané. Mne to príde veľmi praktické...
Odpovedať
Ahojte.... Nemam vo zvyku opravovat, ale neda mi...To kovanie sa vola BLUM.... Bloom je Orlando Bloom pokial viem... ;-) A inak k veci, kazde kovanie ma urcenu max mozne zatazenie, teda hmotnost, ktoru zvladne. Treba teda vyberat podla toho, co tam bude uskladnene. Horne skrinky pri takom rozmere su naj od Blum, typ Aventos. Klasicke piesty nemaju sancu...
Odpovedať
kaslite na blum ,bloom, blud, to je jedno vieme o co sa jedna,, aj tak naj je kovanie Hettich. Teda zo skusenosti si to myslim.
Odpovedať
nasi maju supliky 100 (kuchyna robena na mieru) a veruze by som po skusenosti dala uz len max 80. Doma mam 60 Takze z mojho pohladu by som sirsie ako 80 nechcela. A to maju naozaj kvallitne vysuvy. (Blum) Radsej by som volila 2 skrinky. Ale je to samozrejme na Vas. Je to vasa kuchyna. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň! Ako už bolo vyššie spomenuté, kuchyna nie je najidealnejšie navrhnutá. napr. k varnej platni šírky 600mm je zbytožné robit skrinku 1200mm široké. Jednak pri horšej kvalite výsuvov sa môže stať že zásuvka sa bude zadrhávať. Radšej zachovat šírku 600mm a vedla spravit dalsiu skrinku so zásuvkami. Taktiež ten vyvýšený pult nie je dobre vyriešený a drez by som dal urcite bližšie ku šporáku. podla normy medzi drezom a šporákom má byt minimálne 400 mm šioký odkladací pult, no ideálne je 600mm. Neviem ako vyzerá priestor okolo kuchyne, či je spojený s obývačkou alebo nie, ale stoji zato zvážiť alternatívu takú, kde by ste dali varnú platnu do pultu v priestore s priestorovým digestorom. pri varení vidíte dopriestoru a nie ste chrbtom.
Odpovedať
Ak ide len o dizajn, tak sa mozu sufliky spravit 2 v sirke 60cm a spojit jednym celom zasuvky. Takze to vypada ako jeden suflik.
Odpovedať
Ivec16 - super nápad. ;-) Ja mám v kuchyni šuflíky 120 cm (skrinka v priestore). Bál som sa toho, ale zatiaľ všetko pracuje na jedničku (výsuvy Blum). Naopak na komode v obývačke dochádza pri 120 cm šuflíkoch k deformácii dna a vzájomnému škreniu :-(
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@jankacarlos, v ďalších 2 témach podsúvaš informáciu, že si si dávala robiť kuchyňu a vstavané skrine u p. Rosinu a teraz píšeš, že navrhuješ a vyrábaš kuchyne, tak asi tiež uňho, nie. Pravidlá, ktoré si odklikala pri registrácii ti asi nehovoria nič, že? Že všade pcháš reklamu na svojho zamestnávateľa. :-N :-N :-N
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
Caute, obnovujem temu. 120 ci nie 120? Pri kvalitnych systemoch.
Odpovedať
Kvalitné výsuvy by to mali vydržať. Budu tam ale výhody aj nevýhody. Vyhody: Zaujímavé iné Ušetríš približne 10 cm priestor v strede kde by boli normálne stojky Ušetríš na jednej sade kovania Nevýhody: Drahšie celo. Nemôžeš dať hocijaké úchyty. Žiadne zafrézované alebo profilové úchytky. Iba niečo ako je na vizualizácii hore. 1. budeš potrebovať pevný úchyt 2. ak by si otvárala zo strany nemuselo by sa to po čase otvoriť. Váha. Pokiaľ tam naložíš hrnce a taniere bude váš flika dosť veľká a teda sa nebude komfortne otvárať. Pokiaľ plánujete deti ďalší mínusový bod. Musíš sa ustupovať. Ked chces nieco vytiahnut. teda ak niekto robí pri sporáku a nico mieša musí ustúpiť ak niekto iny chce vybrať vidličku. Dáme konštelácii by som sa bál že sa zlomí doska v strede. Predsa len ne to 120cm bez vystuhy v strede
Odpovedať
Kvalitný výsuv môže byť fajn z tohto pohľadu, ale ja v tom vidím viacero nevýhod. Nado mnou to dobre popísal. Na ľahšie veci si to viem predstaviť. Ale na hrnce a také nie. Najmä keď ich bude viacero a to bude teda už riadna váha.
Odpovedať
Ja ti napíšem osobnú skúsenosť. Mám šuflíky 120 cm a je to super. Mám tam hrnce, je to prehľadné. Nie je pravda, že nemôžeš dať taký alebo onaký úchyt. Ja mám úchyty také, ako sú na kuchyni z decodomu Tília. Ale kuchyňu robil stolár. Ja som sa toho tiež bála, kamarátka, ktorá také mala povedala, že keby jej to vyšlo, všetky by dala také široké. A stolár ma tiež presvedčil, že sa nemám čoho báť. Zatiaľ je to v poriadku. A váhu to udrží takú, aké dáš výsuvy.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme tiez mali 120 a idem dat znovu do novej kuchyne. ak je kvalitne kovanie, tak to udrzi fakt vela. ja som mala v takych hrnce aj taniere a to uz bola fakt vaha. nebol ziadny problem ani s manipulaciou. ale teda ako som pisala. musi byt na to pouzite kvalitne kovanie. obycajne to neudrzi.
Odpovedať
120cm mame roky bez problemov , aj hrnce pod varnym panelom, p.s. po case sa vsetko "ne-rozchodí" 8-) tomu ver zalezi na servise, na farbe uz ale vobec nezalezi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?