Skúsenosti drez Blanco Lemis XL 6 S-IF a Blanco Tipo XL 6 S

Nemáte, prosím, niekto reálne doma takýto drez? Ako ste spokojní? Nie je Lemis XL 6 S- IF príliš hlboký? Reálne foto by potešilo. Ďakujem 🙂
Odpovedať
Mame Blanco Metra XL 6 S (co je rovnako velky drez, akurat siligranit) uz piaty rok a je to parada. V kuchynskom studiu nas odhovarali, ze naco taky velky drez, ze ved umyvacka umyje ale nelutujeme, urcite by sme do neho isli znova. Vsetko sa v nom dobre umyva, aj velke plechy, rost z grilu a ine rozmerne veci. A s manzelkou sme sa zhodli, ze kludne by mohol byt este vacsi 🙂. V byte sme mali taky "standardny" rozmer a bolo to ovela menej komfortne. Zober si to tak, male veci umyjes aj vo velkom dreze bez problemov ale umyvanie velkych veci v malom dreze bude nepohodlne. Foto kuchyne mam v albume.
Odpovedať
@danculd veľmi pekne Ti ďakujem za skúsenosť. Jednoznačne chcem takýto veľký, často pečiem a manipulácia s veľkými plechmi je veru horšia, navyše voda všade okolo. Preto sa rozhodujem medzi týmito dvoma, ale neviem ktorý, bojím sa že Lemis bude už dosť hlboký, manžel je vysoký takže ku dnu by sa už musel dosť zohýbať. Podľa foto máš odtieň šampaň? Ako sa vám udržiava? My ho doma máme, najedujem sa pri ňom dosť, každý fliačik tam hneď vidno a treba ho drhnúť preto som sa rozhodla že tentoraz pôjdem zas do nereze. Batériu máš so sprškou?
Odpovedať
@helik00 Ved toto, manzelka strasne rada pecie, ruru mame XXL, takze idu do nej velke plechy a v malom dreze by to bola riadna otrava umyvat ich. Taktiez pekace a ine velke veci. Co sa tyka farby, ano mame sampan. S cistenim nie je ziadny problem, pouzivame Blanco Activ Pulver prasok, jednoducho ho nasypem do drezu, zalejem horucou vodou (nic nedrhnem), necham cez noc a rano je drez ako novy. Fakt som prvy krat cumel ako bager na tvrdu zem, ked som ho prvy krat pouzil asi po 2 rokoch, ked uz bol drez celkom dost zajdeny a po aplikovani bol znova ako novy. Takze odvtedy praktikujeme tak cca. raz za 6 mesiacov a drez je stale ako novy. Prasok kupujem tu (mam to na skok): https://www.atria.sk/cistiaci-prostri... ale najdes ho aj v inych obchodoch. Sem tam ho este ocistime Cifom ale ziadne drhnutie, skor take bezne umytie. Nerez ma vyhodu, ze ho nerozbijes, mne uz par krat padol hrniec do drezu tak silno az som si myslel, ze je to jeho koniec ale zatial tuk, tuk 🙂 a tiez nerez asi vydrzi navzdy (aj ked bude casom dost poskrabany). Siligranit ma zase vyhodu, ze je vo farebnych odtienoch, tak to viac ladi oku. Tak som si povedal, ze ho radsej raz za 10-15 rokov vymenim za novy. Ale to je uz na tebe. Co sa tyka baterie (Blanco Mila-S), ano mame ju so sprskou, casom som vysroboval perlator a namiesto neho som z Aliexpressu objednal taky kde sa da prepinat prud vody alebo sprcha a este sa da aj naklapat, takze vies nastavit aby voda tiekla napr. do stredu drezu - https://www.aliexpress.com/item/32902...
Odpovedať
@danculd Vedel by si mi, prosím, napísať typ vašej rúry? Taká by sa hodila aj mne 😄 Tak už viem čo dostane mamina na meniny, ďakujem za inšpiráciu 😄 Nám sa už podarilo drez trošku ťuknúť, ani nevieme kedy, je to ale celkom malé takže sa to ešte stratí. Známy mi spomínal že batérie so sprškou majú v skrinke nejaké tiahlo ktoré tam dosť zavadzia. Je to až také zlé? A ešte trošku odbočím vedľa- ako ste spoojní, teda zrejme najmä manželka s umiestnením práčky a sušičky nad sebou? nehrkoce to nejak? ďakujem 🙂
Odpovedať
@helik00 Rura je Electrolux EOC45651OX ale podla mna presne taku uz nekupis, kedze sme ju kupovali este v roku 2015. Podstatne pre mna bolo aby mala pyroliticke cistenie 🙂 Na baterii so sprskou je take zavazie, ktore zabezpecuje to aby sa lahko zasunovala hadica do baterie. Nezavadzia vobec, nam to kuchyniari dali to plastovej rury v ktore to "chodi". Co sa tyka susicky, vobec to nehrkoce, manzelka je spokojna, rovno z pracky to vyhadzuje do susicky 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?