Rura od digestora k rekuperacii

Dobry den, chcem sa opytat riesil niekto problem co s trciacou rurou od digestora k rekuperacii? Digestor bude schovany v skrinke ale skrinky nebudu az po strop tak nam vznikol tento problem, ma niekto napad ako to vyriesit?
Odpovedať
Zakryt sadrokartonovym kastlikom od skrinek po strop, od rohu linky az dalsi roh. Moc toho nenavymyslas
Odpovedať
Profilova fotka
@danr je to dobrý nápad pripájať digestor k rekuperácii? Veď tá mastnota zasviní komplet rúru aj jednotku, aj keď tam bude filter.
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo a prave preto ty niesi konstrukterom rekuperacnych jednotiek… 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@muska414 nikde som to ani netvrdil ,ja som sa len spýtal. Tak poprosím normálnu odpoveď , nie blbosti.
Odpovedať
@igorkoo jemnu masnotu vidim uz po 9mesiacoch pouzivania na odvode vzduchu v kuchyni co nieje pripojeny digestor takze svojim sposobom mozes mat aj pravdu co to narobi potom celkovo. Chcelo by to odborny nazor aby sme boli mudrejsi 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mpfnordy ja mám od Asexu a nenapájal mi odťah na digestor. Digestor mi pojde cez stenu von s elektrickou klapkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo aspon na mojej rekuperacii je vyvod z digestora vedeny hned von cize obchadza aj filtre aj rekuperator aj vsetko vnutorne potrubie na vzduch. A to ze zaspini vyvodove potrubie to ke ako by si hovoril ze je zly napad pustat do komina dym lebo ho zadcmudi
Odpovedať
Profilova fotka
@muska414 to som nevedel , že niektoré jednotky majú zvlášť odsavanie pre digestory. Ja to vyvediem priamo cez obvodovú stenu čo najkratšou cestou.
Odpovedať
@igorkoo i ja mam od neho a nechcel som dalsiu dieru v dome tak sa zvolila cesta recirkulacny digestor ktory by mal zachytit vsetky pachy a tuky v uhlikovom filtri a prejst by mala len vlhkost. Zasa je to financne narocnejsie tie filtre treba menit.
Odpovedať
@zita19 ano ine riesenie asi nie je ale urcite to nedam takto ale len okolo rury nieco
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?