Rohová špajza v kuchyni-áno alebo nie?

Dobrý deň, plánujeme kuchyňu a už nejaký ten čas sedím nad plánmi a snažím sa vymyslieť čo kde umiestniť. Na nete som našla možnosť rohovej špajzy a veľmi sa mi to páči, ale neviem či to nie je blbosť. V tejto oblasti nie som práve doma a preto by ma zaujímalo viac nezaujatých názorov alebo možno ak má niekto s tým skúsenosti. Mám takýto zatiaľ nedokonalý návrh,ktorý som robila v IKEA plánovači, nie je nič moc,ale aspoň niečo. V pravom rohu má byť umývadlo a v ľavom rohu by mala byť taká mini špajza (cca 1x1meter bez stien). V strede je pult. Rozmýšľala som, že by som mohla zrušiť pult a namiesto neho by bol jedálenský stôl, dá sa s tým hýbať. Umývadlo a varná doska už sú napevno. Dom je už pomaly aj postavený a neviem do akej miery je ešte možné hýbať s vodou a plynom... ALE moja hlavná otázka teda je či tá rohová špajza áno alebo nie podľa vašich skúseností, poprípade či má niekto nejaký návrh... Ďakujem veľmi pekne :)
Odpovedať
Aj my mame rohovu spajzu, ale este nebyvame, takze prakticka skusenost zatial ziadna. Ale ako problem to nevnimame, uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
@cicaaurora máme..spokojnosť...
Odpovedať
Aj my máme rohovu komoru cca 1.2 x 1.2 m, ale zatiaľ nabyvame. Myslim si, že taká komora nič nepokazí, skôr to bude len vyhoda. Budeme mať kuchyňu skoro tak isto ako máš ty v návrhu.
Odpovedať
Profilova fotka
Zbytočne zaberanie priestoru radsej potravinové skrinky ten priestor co je za dverami aby si tam mohla stat moze byt využitý priestor
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez som presvedcena o tom, ze co sa tyka mnozstva vyuzitelneho ulozneho priestoru, pohodlnosti pri manipulacii a aj pripadnej buducej zmeny jednoznacne vyhrava potravinova skrinka.
Odpovedať
Máš to podobne vyriešené ako chcem ja, len ja tu rohový špajzu budem mať uzavretú, chcem dvere.
Odpovedať
Profilova fotka
Jedna stena špajze bude nepekné stáť v priestore. Kamaráti to takto mali a bolo to čudné. Je to ale lacnejšie riešenie, ako ďalšie skryne kuchynskej linky. Neviem či nie je ostrov zbytočný v tak veľkej kuchynskej linke.
Odpovedať
Ďakujem za reakcie... Ako sa zdá každý má iný názor na to čo je normálne :) Aj ja chcem,aby na špajzi boli dvere, lenže v tom programe sa zle robí a dvere mi tam nechcelo nahodiť. Nakoniec ostrovček asi nebude, namiesto neho tam bude v priestore stôl. A tá jedna stena v priestore, hmm, mám na ňu zopár nápadov, buď tam dám rohové poličky alebo som chcela sedenie pri okne s takou lavičkou pod ktorou môže byť ďalší úložný priestor, možností je viac... Ja už som pomaly od tej špajze aj upustila, ale manžel ju tam chce mať.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@cicaaurora ahoj, podelíš sa prosím s info a fotkami, ako ste dokončili túto rohovu špajzu? akú máš šírku regálov? si spokojná? máš prípadne nejaké rady a tipy, pre tých, čo rohovú špajzu zvažujú ? ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?